1. KnockToCall

Kā izrauties no žņaudzošajiem nezināmās dāmas garlaicīgo runu apskāvieniem? Vecais labais triks - izlikties, ka kāds ir piezvanījis.

Vēl pirms pieciem gadiem šim mērķim mēs rakstījām saviem draugiem īsziņas ar palīgā saucienu "piezvani man!", bet jau šodien tas vairs nav nepieciešams - atliek vien izmantot īpašu aplikāciju. Pāris reizes pieklauvējiet pa ekrānu un glābējzvans jau klāt!

Aplikācija atrodama te: www.knocktocall.com

2. Vivino

Kas tā par ballīti bez vīna? Un kāds vīns bez "Vivino"? Protams, iespējams, jūs esat eksperts vai vismaz vīna pazinējs... bet, visdrīzāk, jūs esat vienkāršs mirstīgais.

Šī aplikācija jūs pārvērtīs no nevarīga neprašas par īstu speciālistu vīna izvēlē. Jūsu vienīgais uzdevums - nobildēt vīna etiķetes bildi un programma "izmetīs" visu iespējamo informāciju par dzērienu, ieskaitot aptuveno cenu, ekspertu vērtējumu un detalizētu aprakstu.

Aplikācija atrodama te: www.vivino.com

3. happn

Šī programma atgādinās, vai kādreiz neesat saticis netīšām iepazīto cilvēku ballītē, bet, ja esat - tad kur un kad. Vienīgā problēma - šai programmai jābūt uzstādītai arī otram cilvēkam (kas, visdrīzāk, tā nav). Tāpēc šādos gadījumos vienmēr talkā nāk visi iespējamie sociālie portāli.

Piemēram, vai zinājāt, ka "Facebook" meklētājā ievadīts telefona numurs ļaus atrast meklēto personu? Frāze "apmaināmies ar numuriem" iegūst jaunu jēgu!

Bet, protams, atkal jau viss atkarīgs no otra cilvēka - privātie uzstādījumi var liegt šādu iespēju.

Aplikācija atrodama te: www.happn.com

4. Hypotheticals

Programma, kas it kā speciāli radīta tiem, kam nepiemīt īpašās iemaņas neveiklās klusuma pauzes aizpildīt ar jociņiem, īsiem stāstiem vai dažādām improvizētām muļķībām. Tā spēj jebkurā brīdī "pačukstēt" kādu joku vai negaidītu jautājumu, kas ballītē atdzīvinās jebkuru "sauso" sarunu par laiku.

Aplikācija atrodama te: Apple Store

5. Transport in Riga

Kas ir pats galvenais garlaicīgā ballītē? Iespēja nemanāmi aizlavīties! Šī mazā programma ir vienkāršs sabiedriskā transporta saraksts - labākais transports Rīgā! Bet, ja nopietni, tad šīs aplikācijas vietā tikpat labi varēja būt jebkura taksometra izsaukšanas aplikācija.

Galvenais - neaizmirst parūpēties par šādu programmu laicīgi; par atkāpšanās variantiem jādomā jau iepriekš.

Aplikācija atrodama te: Google Play