Pagājušajā mēnesī eParaksts lietots par 8% vairāk nekā maijā, par nepilniem 35% vairāk nekā pērnā gada jūnijā un par 118 000 vairāk nekā visā 2011.gadā kopumā.

Kopumā eParaksts jūnijā lietots reizi septiņās sekundēs. Salīdzinoši pērnā gada novembrī, kad tika sasniegts desmit miljonais eParakstītais dokuments kopš eParaksta ieviešanas Latvijā, eParaksts tika lietots reizi desmit sekundēs.

Īpaši aktīvi eParakstu lietojuši eID kartes lietotāji, jūnijā parakstoties 55 884 reizes, kas ir par 17% vairāk nekā maijā un par 71,7% vairāk nekā gadu iepriekš jūnijā. Tas ir līdz šim lielākais ar eID karti radīto eParakstu skaits mēneša laikā.

Arī ar virtuālo eParakstu jūnijā parakstīts rekordliels skaits dokumentu – 79722. Tas ir par 10% vairāk nekā maijā un par 42% vairāk nekā pērnā gada jūnijā. Attiecībā pret maiju būtiski pieaudzis arī virtuālā eParaksta jauno lietotāju skaits.

eParaksta lietošanas intensitātes pieaugums jūnijā skaidrojams ar to, ka jūnijā beidzās likumā noteiktais termiņš, līdz kuram komersanti pamatkapitāla denomināciju varēja veikt, izmantojot Komerclikumā noteiktos atvieglojumus. Uzņēmumu reģistrā iesniegto elektroniski parakstīto dokumentu skaits jūnijā bijis ievērojami lielāks kā iepriekšējos mēnešos.

"Klientu ieradumi mainās un arvien vairāk tiek izmantota iespēja formalitātes kārtot attālināti, ko pierāda UR statistika, proti, elektroniski parakstīto pieteikumu skaits, salīdzinot ar gada sākumu, jūnijā ir dubultojies," norāda LR Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere.