Projekta līdzautors Kristiāns Līcis, uzņēmuma "Greynut" valdes loceklis stāsta: ""Bindio" ir universāla, pilsētvidē viegli izvietojama velosipēdu novietne ar elektronisko slēdzeni, pie kuras var pieslēgt divus velosipēdus. Sākotnēji Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Biznesa inkubatorā tapa prototips velosipēdu signalizācijai "Velosargs". Divu gadu laikā šī iecere tika attīstīta, izstrādājot inovatīvāku un drošāku velosipēdu novietni. Esam pateicīgi par atbalstu "Draugiem.lv" grupai, kas palīdzēja ar tehnisko risinājumu izstrādi un programmēšanu."

Atkarībā no novietnes atrašanās vietas iespējami arī dažādi papildu drošības risinājumi – signalizācija, videokameras pie novietnes un ziņojumu nosūtīšana apsardzes servisam. Tālākā nākotnē iecerēts attīstīt sadarbību arī ar Valsts policiju (VP).

Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics izsakās pozitīvi par šādu inovāciju ieviešanu velodrošības paaugstināšanai: "VP atbalsta jebkādas iniciatīvas, kas var palīdzēt aizsargāt īpašumu. Zināms, ka arī zagļi seko līdzi laikam un nereti izmanto mūsdienīgākas pieejas zādzību veikšanai, tādēļ aicinām arī pašus velosipēdu īpašniekus rūpēties par sev piederošo lietu drošību, izvērtējot sev piemērotāko īpašuma aizsardzības pieeju."

Pirmo "Bindio" velonovietni iegādājies "EuroPark". Tā atradīsies Rīgā, "EuroPark" pazemes stāvvietā "Jēkaba Arkāde" (Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 8), un būs izmantojama bez maksas.

"Velosipēdu kultūras attīstība Rīgā radījusi jaunas tendences, ietekmējusi satiksmes plānošanu un noslodzi, mainījusi pilsētnieku un pilsētas viesu vajadzības. Ejot ar tām soli solī, strādājam pie šīs nišas pilnveidošanas. Ar patiesu prieku vērojam, kā Latvijā top lieliskas biznesa idejas un jauni cilvēki nebaidās kļūt par uzņēmējiem un realizēt inovatīvus risinājumus. Esam gandarīti, ka mūsu klientiem būs pieejama unikālā velonovietne. Ceru, ka šis projekts gūs atsaucību, un arī citur Rīgā manīsim arvien vairāk iespējas droši novietot velosipēdu," stāsta "EuroPark Latvia" valdes loceklis Mārtiņš Meisītis.

Līdztekus jaunajai velonovietnei "EuroPark" stāvvietas "Jēkaba Arkāde" abonentiem ir iespēja bez maksas izmantot arī "Blue Shock Bike" elektrodivriteņus. Arī šis ir vietējo uzņēmēju radīts risinājums – velosipēds ar elektronisko vadību. Braucot ar to, var gan mīt pedāļus un elektromotoru izmantot vien kā palīgu, vai arī izmantot otru velosipēda darbības režīmu, kurā braucējam nav jāmin, tikai jāstūrē. Maksimālais elektrodivriteņa ātrums ir 25 km/h, nobraukuma distance 40 – 70 km.

Nākotnē "EuroPark" plāno šādus pakalpojumus ieviest arī citās stāvvietās.