Vietas, kur "Lattelecom" WiFi punkti tiks atvērti bezmaksas lietošanai, noteica ar apkārtējo iedzīvotāju balsojumiem, atverot katru punktu, kas saņēma vismaz 100 balsis.

Gabriloviča teica, ka jebkurš, pieslēdzoties kādam no 2000 "Lattelecom" Wi-Fi punktiem, varēs izmantot internetu 30 minūtes pēc tam, kad lietotāja interneta pārlūkā parādīsies 15 sekundes gara reklāma. Pēc 30 minūšu lietošanas varēs turpināt "sērfot" internetā papildus 30 minūtes, noskatoties kārtējo reklāmu.

Tie "Lattelecom" attiecīgo mājas komplektu abonenti, kuriem līdz šim pienācies bezvadu "Lattelecom" Wi-Fi pieslēgums jebkurā no aptuveni 3500 komersanta ierīkotajos bezvadu interneta punktos, tos varēs lietot tāpat kā iepriekš, neredzot reklāmu.

Kā skaidroja Gabriloviča, sākotnēji reklāmas būs "Lattelecom" pakalpojumu pašreklāma, bet, vērojot lietotāju atsauksmes, tiks izstrādāts biznesa modelis reklāmas pārdošanai citiem reklāmdevējiem. Doma ir tāda, ka bezmaksas Wi-Fi pakalpojumu lielā mērā finansēs ar reklāmu.

Šāds "bezmaksas" bezvadu interneta modelis darbojas vairākās ASV un Eiropas lidostās, kur neierobežotu vai ierobežotu "Wi-Fi" lietošanu nodrošina pēc reklāmas klipa vai reklāmas lapas apskates.

Jau ziņots, ka no 26.marta līdz 2.aprīlim ikviens Latvijas iedzīvotājs vietnē "www.atverwifi.lv" varēja balsot, lai visā Latvijā atvērtu Wi-Fi punktus bezmaksas lietošanai. Lai aktivizētu iespēju nobalstot par bezmaksas Wi-Fi, interneta lietotājiem jāautorizējas ar kādu no sociālo tīklu "Facebook", "Twitter" vai "draugiem.lv" profila kontiem
Lieldienu brīvdienās īso vēstījumu sociālajā tīklā "Twitter" parādījās ieraksti, ka vairākās vietās Latvijā jau parādījies bezmaksas "Lattelecom" Wi-Fi, visticamāk, testa režīmā pirms šodienas oficiālās atvēršanas.

Piemēram, oficiālajā "Lattelecom" "Twitter" kontā pirms dažām dienām tika pavēstīts, ka jau atvērti 130 Wi-Fi punkti. Citā ierakstā paziņots, ka Rīgā, Stacijas laukumā, no 2.aprīļa būs bezmaksas "Lattelecom" Wi-Fi.

Wi-Fi ir neliela darbības rādiusa bezvadu interneta tehnoloģija, kas var apkalpot lietotājus aptuveni 100 metru rādiusā ap "Wi-Fi" maršrutētāju-raidītāju/uztvērēju. Vairums modernu mobilo telefonu, planšetdatoru un portatīvo datoru ir jau fabrikā aprīkoti ar "Wi-Fi" shēmām un tos var izmantot attiecīgajos bezvadu interneta tīklos.

Wi-Fi atšķiras no mobilā interneta ar to, ka, atstājot Wi-Fi bāzes ierīces (piemēram, Wi-Fi rīka, kas apkalpo kantori) pārklājumu, pārtrūkst interneta pieslēgums. Mobilā sakaru tīklā interneta pieslēgums, tāpat kā balss saruna, netiek pārtraukta, kad lietotājs pārvietojas no vienas bāzes stacijas zonas uz otru, pateicoties "tālāk padošanas" tehnoloģijai, kas ieprogrammēta jebkurā modernā mobilā tīklā.

Jau ziņots, ka "Lattelecom" sadarbībā ar attiecīgajiem uzņēmumiem ierīkojis bezvadu Wi-Fi internetu "Statoil" degvielas uzpildes stacijās, "BENU" aptiekās, kafejnīcās, lielveikalos un citās sabiedriskās vietās, kā arī atlikušajās operatora taksofona būdās Rīgā un citur.