Pirmo tālruņa zvanu trešās paaudzes mobilo sakaru tīklā veica LMT prezidents Juris Binde. UMTS pakalpojumu demonstrācijā tika rādīta video telefonija, video datu straumēšana, interneta lapu pārlūkošana un datu lejupielāde, sasniedzot ātrumu līdz 384 kilobitiem sekundē.

„Pirmais telefona zvans UMTS tīklā ir ievērojams sasniegums, kas mūs tuvina nākamās paaudzes mobilo sakaru iespējām. LMT vienmēr ir bijis līderis tehnoloģiski attīstītu pakalpojumu ieviešanā, un arī turpmāk uzņēmuma klienti būs pirmie, kas Latvijā varēs lietot vismodernākos mobilo sakaru pakalpojumus,” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

UMTS pakalpojumu demonstrācijā tika lietots testa tīkls, kuru piegādājusi kompānija Nokia. Visi UMTS tīkla elementi ir uzstādīti un darbojas Latvijā.

LMT rīcībā esošais UMTS tīkls ļauj praksē izvērtēt un apzināt trešās paaudzes mobilo sakaru iespējas, kā arī izmēģināt tos pakalpojumus, kas kvalitatīvi atšķiras no GSM sistēmā pieejamajiem pakalpojumiem.

LMT ir pirmais telekomunikāciju operators Latvijā, kas publiski demonstrējis trešās paaudzes mobilo sakaru tīkla pakalpojumus.