Nexus 7 planšetdators izstrādāts sadarbībā ar Asus. Tas aprīkots ar 7 collu 1280x800 pikseļu ekrānu, četrkodolu Tegra 3 procesoru ar 12 kodolu grafisko procesoru un 1GB operatīvo atmiņu. Tāpat ir 1.2 megapikseļu kamera ierīces priekšpusē un NFC uztvērējs. Ar 4325 mAh akumulatoru ierīces darba laiks tiek solīts līdz deviņām stundām. Nexus 7 svars ir 340 grami.

Ierīces cena ASV sākas no 199 dolāriem par modeli ar 8GB atmiņu. Cenā ir iekļauts 25 dolāru kredīts Google Play aplikāciju un multimediju veikalā.

ASV ierīce pasūtāma jau šobrīd, taču piegādes būs pieejamas tikai jūlija vidū. Par pieejamību citur pasaulē un Latvijā pagaidām ziņu nav.

Ar Nexus 7 planšetdatoru Google galvenokārt kļūst par tiešu Amazon konkurentu. Kā zināms arī Amazon planšetdators Kindle Fire ir aprīkots ar 7 collu ekrānu un maksā 199 dolārus. Taču abos gadījumos galvenais nav pati ierīce, bet gan iespējas ko tā paver. Abu uzņēmumu planšetdatori galvenokārt kalpo kā virtuāls logs uz pakalpojumu un produktu veikalu. Gan Google, gan Amazon piedāvā iegādāties vai īrēt multimediju saturu - filmas un mūziku, gan grāmatas un žurnālus, tādējādi netieši piesaistot ierīces lietotāju maksājumiem konkrētajā veikalā.

Vairāk informācija par Nexus 7 pieejama kompānijas mājaslapā .