Uz saturu
close-ad

Dzimuši Latvijā

Tag Actions

Koncertcikls “Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades programmas viens no iespaidīgākajiem klasiskās mūzikas piedāvājumiem. Jau kopš 2016. gada iespējams klātienē baudīt Latvijā dzimušu pasaulslavenu klasiskās mūzikas zvaigžņu priekšnesumus. Vairākos koncertos uzstājas arī topošie mūziķi – bērni un jaunieši, un augstākās raudzes profesionāļu līdzmuzicēšanas piemērs būs nozīmīgs impulss mūsu profesionālo mūziķu nākamo paaudžu izaugsmei. Līdz šim ciklā uzstājušies tādi mūziķi kā Iveta Apkalna, Ksenija Sidorova, Elīna Garanča, Vineta Sareika, Inese Galante, Vestards Šimkus, Baiba un Lauma Skrides, Kristīne Opolais un Andris Nelsons, kā arī daudzi citi. Kopā ar latviešu mūziķiem ciklā spēlējuši pasaulslaveni kolektīvi, kā Vīnes filharmoniķi, Berlīnes 'Konzerthaus' simfoniskais orķestris, Leipcigas "Gewandhaus" orķestris un citi.

Viens no spilgtākajiem koncertcikla notikumiem gaidāms 2018. gada 8. novembrī, kad Rīgā uzstāsies Amsterdamas Karaliskais “Concertgebouw” orķestris diriģenta Filipa Hervēges vadībā. Orķestra goda diriģents ir tā kādreizējais mākslinieciskais vadītājs Mariss Jansons.

1 . lapa no 1
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.