Uz saturu
close-ad

Klimata pārmaiņas

Tag Actions

Klimata pārmaiņas ir ilgtermiņa novirzes no ierastiem klimata rādītājiem, piemēram, vidējās gaisa temperatūras un nokrišņu daudzuma, ekstrēmu laikapstākļu biežumā (vētras, sausums, sals u.c.), kas radušies vai nu dabiski, vai cilvēku darbības rezultātā.

Dabiski klimata pārmaiņu izraisītāji ir vulkānu izvirdumi, Zemes plātņu tektonika, izmaiņas Zemes rotācijas ass slīpumā, Saules starojuma intensitāte u.c., savukārt cilvēka radītas pārmaiņas ir izmaiņas atmosfēras gāzu sastāvā, veicinot globālo sasilšanu, dabas resursu un bioloģiskās daudzveidības izzušana utt.

Veidi, kā ierobežot klimata pārmaiņas, ir veicināt resursu efektīvu izmantošanu, pārejot uz tīru aprites ekonomiku, atjaunot bioloģisko daudzveidību un samazināt piesārņojumu. Tas panākams, investējot jaunās videi draudzīgās tehnoloģijās, atbalstot inovāciju rūpniecībā, ieviešot tīrākus, lētākus un veselīgākus privātā un sabiedriskā transporta veidus, dekarbonizējot enerģētikas nozari un palielinot ēku energoefektivitāti.

1 . lapa no 7
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.