Uz saturu
close-ad

Velta Līne

Tag Actions

Velta Līne (1923 - 2012) – Latvijas Nacionālā teātra aktrise, kuru raksturo kā latviešu teātra dzīvo leģendu, sievietes mīlestības apliecinātāju un izteicēju gan traģēdijā un drāmā, gan komēdijā.

Viņa saņēmusi visus nozīmīgākos Latvijas valsts apbalvojumus par darbu, ieskaitot Triju Zvaigžņu ordeni un "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu. Kopš 1946.gada darbojusies Latvijas Nacionālajā teātrī.

Viņas lomu klāstā ir gandrīz visas latviešu un pasaules klasiskās dramaturģijas skaistākās sieviešu lomas, savukārt kino vēsturē Līne pazīstama ar tādām lomām kā Biruta Aže Aleksandra Ivanova filmā "Mājup ar uzvaru" (1947), Ilze Līduma Leonīda Lukova filmā "Uz jauno krastu" (1955), Māsa Beatrise Andas Neretnieces un Māra Rudzīša filmā "Pieviltie" (1961), Jankas māte Neretnieces filmā "Vārnu ielas republika" (1970), Ilze Oļģerta Dunkera filmā "Klāvs - Mārtiņa dēls", kā arī Zelmas lomu viņa filmā "Cīrulīši" (1980) un Indrānu māte Gunāra Cilinska filmā "Indrāni" (1991).

1 . lapa no 1
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.