19.oktobrī, plkst.12:00 notiks informatīvās kampaņas iedzīvotājiem “Diena par tīru gaisu!” tiešraide
Foto: Publicitātes attēls

Ar pasākumu “Diena par tīru gaisu!” tiek atklāta informatīva kampaņa iedzīvotājiem. Tās mērķis ir skaidrot, ka gaisa piesārņojums ir problēma un izglītot iedzīvotājus par gaisa piesārņojuma avotiem un individuālām rīcībām, lai to mazinātu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laipni aicinām pievienoties ekspertu diskusijas tiešraidei par gaisa kvalitāti Latvijā un ko mēs katrs ikdienā varam darīt, lai šo piesārņojumu mazinātu.

Diskusijā vides un veselības eksperti skaidros, kādas kaitīgās vielas ir Latvijas gaisā, kā arī diskutēs par ilgtermiņa risinājumiem valsts, pašvaldību un individuālā līmenī. Gaisa kvalitātes mērījumi norāda – gaisa piesārņojums dažviet Latvijā ir augsts un tas būtiski ietekmē iedzīvotāju veselību. Piesārņojumu veido arī pavisam smalkas, neredzamas putekļu daļiņas, kuras pastāvīgi ieelpojot, tiek nodarīts kaitējums veselībai.

Galvenie gaisa piesārņojuma PM2,5 smalko daļiņu avoti Latvijā ir mājsaimniecības un pakalpojumu sektors (mazie uzņēmumi, veikali u.c. pakalpojumu sniedzēji), kur emisijas rodas no biomasas sadedzināšanas apkurei (59%), lielie enerģijas ražotāji (13 %) un transports veido (5%). Lai veicinātu gaisa kvalitātes uzlabošanu Latvijā, VARAM ir izstrādājusi rīcības plānu “Par Gaisa piesārņojuma samazināšanu 2020.-2030. gadam”, kurā ietverts plašs risinājumu klāsts, kā Latvijā samazināt gaisa piesārņojuma emisiju apjomu, tajā skaitā PM 2,5 rādītāju, kas ir nozīmīgs ieguldījums vides kvalitātes un iedzīvotāju veselības veicināšanā.

Diskusijas dalībnieki:

  • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve: Alda Ozola, valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos;
  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve: Iveta Indriksone, Monitoringa daļas vadītāja;
  • Vides un veselības eksperts: Ivars Vanadziņš, asociētais profesors, docētājs, Aroda un vides medicīnas katedra, Darba drošības un vides institūta direktors;
  • Vides NVO pārstāvis: Raivis Dejus, apvienības “ Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis, projekta “Mūsu gaiss” vadītājs;
  • Apkures iekārtu eksperts: Raimonds Pašķis, augstākā izglītība ar specializāciju enerģētikā un elektrifikācijā; apkures iekārtu eksperts ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi;
  • Moderators: Toms Bricis, TV laika ziņu moderators.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form