Aicina uz diskusiju par iekļaujošu nodarbinātību cilvēkiem ar invaliditāti. Ieraksts.
Foto: Publicitātes foto

Turpinot aktualizēt jautājumu par iekļaujošu nodarbinātību, Labklājības ministrija uzsāk kampaņas "Dara citādi – izdara tāpat!" tiešsaistes diskusiju ciklu. Ceturtdien, 18. martā, no pulksten 10.30 līdz 12.00 ikvienam interesentam būs iespēja tiešraidē sekot līdzi pirmajai diskusijai "Strādāju un izdaru tāpat!", kur savos personiskajos stāstos, atziņās un ieteikumos par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību dalīsies paši darba ņēmēji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diskusijā runās par izaicinājumiem, ar kuriem saskaras cilvēki ar invaliditāti – gan meklējot darbu, gan esot darba vidē. Kopīgās sarunās meklēsim risinājumus un ieteikumus tam, kā iedrošināt cilvēkus ar invaliditāti kļūt par aktīviem darba meklētājiem un kā rosināt darba devējus pieņemt darbā šos cilvēkus.

Diskusijā piedalīsies cilvēki ar invaliditāti, kuri strādā dažādās nozarēs – Juris Jaunzems, kuram ir kustību traucējumi un kurš strādā par kasieri veikalu tīklā "Rimi"; vājredzīgs masieris Vladimirs Gailis, kurš strādā savā ārstniecības uzņēmumā "Realengo", un Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Inese Immure, kurai ir dzirdes invaliditāte. Savukārt darba devēja redzējumu atklās sociālā uzņēmuma "Visi Var" vadītāja Eva Viļķina, kuras vadītājā uzņēmumā strādā deviņi cilvēki ar invaliditāti – viņu vidū cilvēki gan ar garīga rakstura, gan kustību traucējumiem un arī cilvēki bez redzamas invaliditātes. Sarunā iesaistīsies arī Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa.

Diskusijas tiešraide būs vērojama portālā "Delfi.lv", kā arī Labklājības ministrijas un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas "Facebook" kontā. Diskusijas laikā komentāru sadaļā skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem.

Kopumā norisināsies trīs diskusijas. Nākamā notiks 29. aprīlī, un tajā cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības jautājumi tiks aplūkoti no darba devēju puses. Diskusiju cikls noslēgsies septembra sākumā, kad informēs par kampaņas gaitā īstenoto aktivitāšu rezultātiem.

Jau ziņots, ka Labklājības ministrija ir uzsākusi informatīvu kampaņu "Dara citādi – izdara tāpat!", lai aktualizētu jautājumu par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu darba tirgū, gan iedrošināt tos cilvēkus ar invaliditāti, kuri var un vēlas strādāt, kļūt par aktīviem darba meklētājiem, gan rosinot darba devējus pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti.

Kampaņa tiek finansēta no Labklājības ministrijas Eiropas Sociālā fonda Tehniskās palīdzības projekta līdzekļiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam