Diskutēs par Latvijas augstākās izglītības nākotni
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 29. septembrī no pulksten 10.00 līdz 12.00 Izglītības un zinātnes ministrija aicina ikvienu sekot līdzi tiešsaistes diskusijai "Drosme mainīties – ceļš uz augstākās izglītības izcilību". Diskusijas dalībnieki spriedīs par faktoriem, kas iezīmē augstākās izglītības kvalitāti, kā arī par instrumentiem kurus izmantot, tuvinot Latvijas augstskolu sistēmu izcilībai un nodrošinot starptautisku konkurētspēju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārmaiņas Latvijas augstākajā izglītībā pārdefinē augstskolu lomu, – tām jākļūst par zināšanu centriem, kas ne tikai rada vidi efektīvām studijām un augsta līmeņa akadēmiskajai un pētnieciskajai darbībai, bet arī stimulē valsts ekonomisko attīstību. Šajā rudenī vairākas Latvijas augstskolas ir iekļuvušas prestižajā "Times Higher Education" reitingā – šādi fakti liecina, ka Latvijas augstskolām ir ievērojams attīstības potenciāls, kas jāstiprina un jāstimulē ar sistēmisku un mērķtiecīgu pārvaldību, motivējošu akadēmiskās karjeras attīstību, efektīvu studiju un zinātniskā darba organizāciju un atbilstošu nozares finansējumu.

Sarunas dalībnieki tiks aicināti apzināt riskus un definēt ieguvumus saistībā ar izmaiņām Latvijas augstskolu pārvaldībā, tai skaitā - docētāju akadēmiskās karjeras veidošanā, studiju darba organizēšanā, akadēmiskā personāla un studentu piesaistē un citās sfērās. Diskusijā plānots iezīmēt soļu karti Latvijai ceļā uz pasaules labāko augstskolu TOP 500.

Diskusija tiek dalīta trīs tēmu blokos, lai izgaismotu galvenos jautājumus, kas saistīti ar pārmaiņām Latvijas augstākajā izglītībā, un kopīgi rastu atbildes, kas skar visas sabiedrības intereses. Diskusijas dalībnieki pārstāv izglītības un zinātnes politikas veidotājus, akadēmisko vidi, uzņēmējus, studentus. Diskusijā piedalās:

  • Dace Jansone, IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā;
  • Enno Ence, uzņēmējs, RTU Absolventu asociācijas priekšsēdētājs;
  • Indriķis Krams, Tartu Universitātes profesors un LU asociētais profesors;
  • Gatis Krūmiņš, Vidzemes augstskolas rektors;
  • Andrejs Vasiļjevs, valodas tehnoloģiju uzņēmuma Tilde līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs;
  • Kristafers Zeiļuks, Latvijas Studentu apvienības vadītājs.


Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
prese@izm.gov.lv
tālr. 67047704, 67047834, 67047893

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form