'FF 314: Kompetences centri. Inovācijas izaugsmei un eksportam'
Foto: Publicitātes attēls

Izskanējusi tiešsaistes konference “FF 314: Kompetences centri. Inovācijas izaugsmei un eksportam”, kurā vairāk nekā 20 inovatīvi uzņēmumi īsi un kodolīgi 314 sekunžu uzrunās dalījās pieredzē, panākumu atslēgās, sasniegtajos rezultātos jaunu produktu un tehnoloģiju radīšanā, kā arī pētniecības un attīstības procesa aizkulisēs. Konferences ierakstu iespējams noskatīties mājaslapā www.ff314.lv.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

COVID-19 ir kardināli mainījis ikdienu, biznesu un ekonomiskās iespējas. Ir skaidrs, ka pasaule pēc pandēmijas nebūs tāda, kāda tā bija iepriekš. Pārmaiņas un inovācijas būs tās, kas noteiks mūsu jauno pozīciju globālajā tirgū. Eiropas Komisija, Latvijas Banka un valsts pārvalde ir atkārtoti uzsvērušas, cik būtiski ir attīstīties un mainīties.

FF 314: Kompetences centri. Inovācijas izaugsmei un eksportam mērķis ir demonstrēt kompetenču centrus kā nozīmīgu ekosistēmas daļu, kas veicina inovācijas, starpnozaru sadarbību un sinerģiju starp industriju un zinātni, kā arī stimulē augstas pievienotās vērtības produktu un tehnoloģiju attīstīšanu. FF 314 (no angļu valodas – "Fast Forward") ir vieta, kur satiekas uzņēmējdarbība, zinātne un publiskais sektors. 8 nozares 4 sesijās un vairāk nekā 20 stāstu laikā tika rastas atbildes uz jautājumiem:

  • Kādi soļi veicami, lai atrastu tehnoloģiskās attīstības potenciālu?
  • Kā nepieķerties pirmajai idejai?
  • Kāpēc nezināt, kur nonāksi, arī ir labi?
  • Kā pelnīt no ieguldījumiem inovācijās?
  • Kā uzņēmējam veidot abpusēji izdevīgu sadarbību ar zinātniekiem?
  • Kā piesaistīt starptautiska līmeņa partnerus?
  • Kā veidot abpusēji izdevīgu nozaru sadarbību kopīgu ideju realizēšanā?
  • Kā zaļo risinājumu ieviešana var samazināt manas izmaksas?
  • Kā pozicionēt savu zaļo risinājumu tirgū?
  • u.c.

Konferenci atklāja Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pieredzes stāstos dalījās tādi uzņēmumi kā AS "Madara Cosmetics", SIA "Pharmidea", AS "Balticovo", SIA "Tilde", AS "SAF Tehnika", AS "Grindeks", SIA "Kinetic Nail Systems", SIA "Karavela" un citi.

Konferenci organizēja Latvijas 8 nozaru kompetences centri sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un SIA "FIDEA" pasākuma "1.2.1.1. Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros, 4. kārta" ietvaros: projekti Nr. 1.2.1.1/18/A/001, Nr. 1.2.1.1/18/A/002, Nr. 1.2.1.1/18/A/003, Nr. 1.2.1.1/18/A/004, Nr. 1.2.1.1/18/A/005, Nr. 1.2.1.1/18/A/006, Nr. 1.2.1.1/18/A/007 un Nr. 1.2.1.1/18/A/008.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam