Notiks tiešraides seminārs lauksaimniekiem 'Agronomu brokastis'
Foto: Publicitātes foto

Šī gada 10. februārī pulksten 10.00 tiešraidē notiks agronomijas tēmai veltīts seminārs, kurā piedalīsies speciālisti no nozares vadošajiem uzņēmumiem Yara Latvija, Corteva Agriscience un Agricon Batic.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiešraides seminārā uzņēmuma "Corteva Agriscience" tehniskie speciālisti Zigmunds Kalniņš un Māris Opmanis atskatīsies uz aizgājušā gada izaicinājumiem, izvērtējot klimata īpatnības un novērojumus sezonas laikā. Lai sekmīgi risinātu ar augu aizsardzību saistītās nepieciešamības sējumos, tiks sniegts ieskats dažādām situācijām piemēroto "Corteva Agriscience" produktu klāstā.

"Agricon Baltic" vadītājs Gatis Bērziņš pastāstīs, ar ko atšķiras klasiska slāpekļa papildmēslošana no kontrolētas. Slāpeklis ir izmaksu pozīcijā visdārgākā izejviela augkopībā. Tā optimālai normai ir mazāka sakarība ar plānoto ražu nekā ar augsnes auglību, siltumu un mitrumu. Tā kā šie faktori ir ārkārtīgi mainīgi, iegādātais slāpeklis nerealizē pilnvērtīgu lietderību strādājot klasiski, bieži nesasniedzot pusi no iespējamās atdeves un radot vairāk nekā 100 eiro/ha zaudējumus. Saņemsiet atbildes uz to, kā precīzā laukkopība novērš kontroles trūkuma kļūdas.

"Yara Latvija" agronomi Agnese Pinka un Ernests Čakāns pievērsīs uzmanību barības elementu nodrošinājumam 2020. sezonā kviešu un rapša lapās – kuri elementi uzrādīja deficītu augos, un kā to novērst, kā arī kad un kādēļ būtu jāveic lapu analīzes. Skaidrosim, kādi faktori ir jāņem vērā, pieņemot lēmumu par papildmēslojuma lietošanu kultūraugiem. Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar "Yara" veikto izmēģinājumu rezultātiem, kā arī produktu jaunumiem efektīvai un ilgtspējīgai saimniekošanai.

Projekts "Agronomu brokastis", kas apvieno šos trīs uzņēmumus, tapis līdz ar pandēmijas sākumu – samazinoties iespējai komunicēt ar zemniekiem un nozares profesionāļiem uz lauka, līdz šim publicēti astoņi raidījumi, kuros kopā ar agronomiem, lauksaimniekiem un pētniekiem tiek runāts par aktuālo un būtiskāko konkrētajā sezonā. Raidījumi, kas skatāmi platformā www.agronomubrokastis.lv un "YouTube" kanālā, ir guvuši lielu skatītāju interesi un atsaucību.

Semināru virtuāli aicināti apmeklēt gan lauksaimnieki, gan arī citi nozares profesionāļi. Semināra laikā būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt speciālistu atbildes un padomus par interesējošo jautājumu.

Tiešraide skatāma platformā www.agronomubrokastis.lv, uzņēmumu "Facebook" kontos un platformā "DELFI Tiešraides".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti