Skolotāju izglītības projekts 'Mācītspēks' rīkoja diskusiju 'Meklējot jaudīgu izglītību: Latgale'. Ieraksts.
Foto: Publicitātes attēls

Aktualizējot izglītības iespējas un izaicinājumus Latvijas reģionos, projekts "Mācītspēks" īsteno tiešsaistes diskusiju ciklu. Trešā diskusija par jaudīgas izglītības meklējumiem, kas veltīta Latgales reģionam, norisinājās šī gada 11. februārī no pulksten 16.00 līdz 17.00.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējā gada laikā pandēmijas ietekmē aktualizējusies decentralizācija, cilvēkiem pametot dzīvesvietas lielpilsētā un dodoties atpakaļ uz dzimto pusi vai lauku mājām. Decentralizācijas laikā liela daļa cilvēku atgriežas pie saknēm un pavada vairāk laiku pie dabas, izvairoties no lielpilsētas drūzmas. Ņemot vērā cilvēku ieradumu maiņu, arī Latgales reģionā paveras aizvien vairāk iespēju pilnveidoties profesionāli, apgūt visdažādākos kursus tiešsaistē, kā arī uzsākt mācības, lai sniegtu pienesumu izglītības modernizēšanā. Kādas ir priekšrocības dzīvei Latgales reģionā – kādas tieši iespējas paveras izglītības jomā? Vai šobrīd skolotāji jūtas pārliecināti par attālināto darbu un tā kvalitāti? Kādu gribam redzēt 21. gadsimta skolotāju? Un kur šos skolotājus rast?

Par šiem un citiem jautājumiem diskutēja Mārīte Kravale-Pauliņa, pētniece, studiju kursa "Izglītības psiholoģija" docētāja, studiju virziena "Izglītība, pedagoģija un sports" vadītāja un profesionālās maģistra studiju programmas "Karjeras konsultants un jaunatnes lietu speciālists" programmas direktore, Marina Isupova, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja, un Andrejs Grigorjevs, Daugavpils 10. vidusskolas datorikas skolotājs, projekta "Mācītspēks" dalībnieks. Diskusiju vadīs Ramona Urtāne, Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestādes "Iespējamā misija" vadītāja.

Šī diskusija ir trešā no četru pasākumu cikla, un tajā ir iespēja iegūt vērtīgu informāciju par aktuālajiem izaicinājumiem izglītībā un to iespējamiem risinājumiem katra reģiona kontekstā: Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē.

Seko līdzi un uzzini arī par citiem plānotajiem pasākumiem:
www.facebook.com/macitspeks/events.

Par projektu "Mācītspēks"

Jauno skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā "Mācītspēks" tiek sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu:
www.macitspeks.lv.

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums "Iespējamā misija", to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts "Mācītspēks" tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 "Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena "Izglītība un pedagoģija" studiju programmas" un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas "Skolotājs" licenču ietvaros.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form