64 valstis 527 dienās: pirms uzsākt 'īsto dzīvi', latviešu pāris apceļo pasauli
Foto: Laine Pērse un Arturs Driņins

Latviešu ceļotāju pāris Laine Pērse un Arturs Driņins jeb vienkārši Laine un Arča tikko atgriezušies no pusotru gadu ilga ceļojuma pa pasauli. Maršruts izvēlēts pavisam vienkārši – jābrauc uz valstīm, kur Latvijas pilsoņiem ieceļošanai nav nepieciešama vīza, kur ir relatīvi droši un kur ir silts, lai varētu nakšņot teltī un pārvietoties ar autostopiem. Abiem izdevies apskatīt 64 šādas valstis 527 dienās, ceļā iemācīties spāņu valodu un arī to, kā būt atvērtam visam jaunajam un interesantajam, dienā tērējot vien 25 eiro uz abiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad pirms diviem gadiem Laine pabeigusi studijas Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības fakultātē, bet Arturs strādājis par pavāru kādā labā Vecrīgas restorānā, abi plānojuši, ka vajadzētu izdarīt ko traku pirms "īstās dzīves". Lai arī pirms tam gan Laine, gan Artūrs bija mācījušies un strādājuši ārzemēs, kā arī dažas reizes jau kopā ceļojuši, bet tiešām ilgā braucienā vēl nebija devušies. Laine nolēmusi, ka nav vērts vien runāt, bet jāīsteno sapnis, atradusi lētas aviobiļetes uz ASV portālā "Skyscanner", un abi nolēmuši – jābrauc. Nedaudz sagatavojušies, pārliecinājuši vecākus, ka ar viņiem viss būs kārtībā un, iestājoties 2015. gada rudenim, devušies ceļā uz siltākām vietām.

Ceļojums sācies ar braucienu uz Stokholmu un tālāk lidojumu uz Ņujorku. Interesanti, ka, iebraucot Štatos, abiem vajadzējis uzrādīt arī izceļošanas biļetes, ko gan vēlāk abi apmainījuši pret naudu, jo tālāk devušies ar stopiem. "Iepriekš bijām braukuši ar lidmašīnu un autobusu Eiropā, bet ar stopiem Lietuvā un Igaunijā. Šķita, ka visu zinām – kā pacelt pirkstu, kā smaidīt, kā nostopēt mašīnas," atceras Arturs. "Izrādījās, ka tā nav," smejoties piemetina Laine. "Ņujorkā mūs uzņēma meitene no Ņujorkas, ko iepazinām Igaunijā. Padzīvojām tur un tad nolēmām, ka jāsāk stopēt. Tad nāca pārsteigums – Ņujorka ir liela! Kā no tās tikt ārā?" atceras Laine.

"Latvijā jau parasti no pilsētas var iziet ārā, bet tur… Jo tuvāk pilsētas robežai, jo ielas paliek nopietnākas," atceras Arturs. Kad sapratuši, ka tur ar stopēšanu vārda parastajā nozīmē nekas nesanāks, abi izdomājuši jaunu plānu. Ņēmuši karti un gājuši pie šoferiem, izliekoties, ka nezina ceļu. "Un tad pajautājām, vai viņi gadījumā nebrauc tajā virzienā un nevar paķert līdzi," taktiku skaidro Laine. "Sākumā bija jāpārkāpj pāri kautrībai, ka jāiet klāt cilvēkiem."

64 valstis 527 dienās: pirms uzsākt 'īsto dzīvi', latviešu pāris apceļo pasauli
Foto: Laine Pērse un Arturs Driņins

" ASV ir speciāli laukumi, kur smagās mašīnas piestāj, atpūšas, tur ir benzīntanks un dušas. Tur arī viss ir jāsāk – jāiet pie viņiem runāt, cilvēki jau dzird, ka esam ārzemnieki, un tad atmaigst. Beigās prasa, kur tad jums īsti vajag? Kāpēc jūs te esat?" stāsta Arturs, atzīstot, ka stopētāji ASV bijusi reta parādība. "Redzējām pāris stopētājus, bet viņi izskatījās diezgan traki – runāja paši ar sevi, rādīja uz debesīm. Kad braucām garām, šoferīši teica, ka šitos gan neņemot…" atceras ceļotāji.

Protams, šāds ceļošanas veids saistīts arī ar satikšanos un iepazīšanos, kas bieži izvērtusies piedzīvojumos. "Bija gadījums, kad stāvējām ar zīmi uz ceļa, bet indiāņi mūs izdzina no savas zemes. Tad pie mums piebrauca baltkrievi. Tā kā uz zīmes bija uzrakstīts, kur gribam braukt un ka esam no Latvijas, viņi apstājās un bija priecīgi, ka runājam krieviski. Viņi ASV studēja un apceļoja valsti."

Ceļojot ar stopiem, lielākais ieguvums bijusi iespēja iepazīt vietējos cilvēkus, viņu dzīvi un uzskatus. "Braucām uz Lielo Kanjonu un nostopējām indiāni. Izrādījās, ka viņš strādā parkā. Viņš mūs ieveda iekšā pa darbinieku ieeju, tāpēc nezinām pat, cik tur maksā biļete."

Tāpat ceļotāji stāsta, ka, braucot pa ASV, uzzinājuši par iespēju tur ērti pārvietoties ar "Megabus", kas ir arī ļoti lēti. "Ja plāno ceļojumu trīs vai vairāk mēnešus uz priekšu, tad var dabūt biļetes pat par vienu dolāru. Būtu to zinājuši iepriekš, arī mēs būtu pārvietojušies ar šiem autobusiem, braucot pa nakti un pa dienu staigājot pa pilsētām. Protams, galvenais, lai ir saskaņoti braucieni un nenojūk tā sistēma, bet tas ir ļoti izdevīgi," saka Laine.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Āzija Ceļojums Lasāmgabali Peru
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form