Astoņas populāras un noderīgas aplikācijas ceļotājiem šīs vasaras atvaļinājumam
Foto: Shutterstock

Vasara ierasti ir atvaļinājumu, ceļojumu un pārgājienu laiks, taču, lai viss iecerētais izdotos kā plānots, nepieciešana rūpīga gatavošanās. Kur atrast aviobiļetes un naktsmājas? Kā neapmaldīties svešā pilsētā? Kā uzņemt elpu aizraujošus skatus? Liels palīgs šo jautājumu risināšanā ir viedtālrunis, kas pilns aplikācijām katram dzīves gadījumam.

Konsultē: Samsung Electronics produktu eksperts Jānis Lejnieks

Skyscanner


"Skyscanner" vietnē iespējams atrast labākos un lētākos avioreisus no vairāk nekā 100 lidojumu kompānijām, tostarp airBaltic, Rynair un Wizz Air, kas ir izmantotākās aviosabiedrības, lidojot no Rīgas lidostas, kā arī viegli pārskatīt savienotos lidojumus, lai atrastu sev piemērotāko.

Lietotnē iespējams ērti izraudzīties arī izdevīgākos viesnīcas apartamentus un īres automašīnas.

HolidayPirates

Astoņas populāras un noderīgas aplikācijas ceļotājiem šīs vasaras atvaļinājumam
Foto: Shutterstock


Šī vietne noderēs tiem, kas savu atvaļinājumu steidz plānot pēdējā brīdī. "HolidayPirates" dod iespēju iegādāties pilna servisa ceļojumu piedāvājumus, viesnīcu numuriņus u.c. tūrisma pakalpojumus par ļoti izdevīgām cenām.

Piemēram, divu nedēļu brīvdienas Portugālē, Algarvē ar iekļautu lidmašīnas biļeti, transfēru, dzīvošanu viesnīcā un brokastīm izmaksās ap 255 eiro. Svarīgi atcerēties – aplikācija kā izlidošanas vietas piedāvā tikai Eiropas lielākās lidostas.

Touristeye

Kā universālais kabatas ceļvedis populārākajām apskates un izklaides vietām kalpos viena no populārākajām šāda veida aplikācijām – "Touristeye". Tā īpaši patiks tiem, kas ceļojumus neplāno un ļaujas mirkļa iespaidiem, jo apskates un izklaides vietas tiek piedāvātas, balstoties uz konkrēto atrašanās punktu.

Apmeklējot kādu no šīm vietām, aplikācija sniedz iespēju to novērtēt, tā palīdzot citiem tūristiem. Atvaļinājuma plānošanai noderēs arī viena no pasaulē novērtētākajām lietotnēm "TripAdvisor", kurā var izlasīt citu viesu atsauksmes par viesnīcām.

Hotel Tonight

Ja ceļojuma plānos gadījušies neparedzēti apstākļi, ar aplikācijas "Hotel Tonight" palīdzību varēsi atrast sev pēdējā brīža naktsmājas kādā no tuvējām viesnīcām. Tāpat var noderēt arī booking.com vai laterooms.com.

Savukārt, ja dod priekšroku dzīvošanai privātos apartamentos gluži kā vietējais, noderēs vietnes "Airbnb" aplikācija, kurā vietēji cilvēki piedāvā īrēt savus mājokļus un baudīt pilsētu, jūtoties kā mājās (šis būs arī lētākais variants, ja ceļojat lielākā kompānijā).

Camera360 Ultimate

Astoņas populāras un noderīgas aplikācijas ceļotājiem šīs vasaras atvaļinājumam
Foto: PantherMedia/Scanpix


Kas gan būtu piedzīvojums bez iemūžinātām krāsainākajām fotogrāfijām un spilgtākajiem mirkļiem? Ar "Camera360Ultimate" kameras funkcijas iespējams paplašināt vēl vairāk – 200 dažādi filtri, rediģēšanas rīks, iespēja dalīties ar bildēm ar saviem draugiem un saglabāt bildes "mākonī".

HERE maps

Šī bezmaksas aplikācija ir lieliska alternatīva populārajam "Waze", jo tā nodrošina iespēju lietot ne tikai online, bet arī vairāk nekā 100 valstu kartes bezsaistē.

Braucienā ir ļoti svarīgi sekot līdzi mobilā interneta patēriņam, tāpēc bezsaistes režīms ļaus ceļot ar mierīgu sirdi, neuztraucoties par datu patēriņu vai mobilā tīkla pieejamību kādā kalnu ielejā. Turklāt lietotnē nodrošina arī navigāciju, ja pārvietojies ar kājām vai sabiedrisko transportu. Nokļūšanai galapunktā noderēs arī "Sygic", "TomTom" vai "Maps.me".

Deezer

Kas gan ir ceļošana bez mūzikas? Garākiem pārbraucieniem un pārlidojumiem izmanto vienu no populārākajiem mūzikas servisiem "Deezer".

Uber

Taksometru rindas, vietas un adrešu nepārzināšana, skaidra nauda – šie un vēl citi iemesli var kļūt par šķērsli līdz nokļūšanai galamērķī. "Uber" ir pasaulē popularitāti ieguvis startup uzņēmums, kas piedāvā taksometra pakalpojumus, kuros par "taksistu" var piereģistrēties ikviens autovadītājs. Ar aplikāciju savienotā bankas pieeja automātiski veiks arī maksājumu.

Eiropas ceļojumā noderēs Igaunijā radītais "Taxify", kas ļauj telefona aplikācijā redzēt, kur taksometri atrodas un brīvi izvēlēties, ar kuru gribi braukt.

Tags

airBaltic Eiropa Samsung Electronics TripAdvisor Vasara Wizz Air

Comment Form