Čehijas dzelzs sirds Ostrava, kas no ogļraču pilsētas kļuvusi par kultūras centru
Foto: DELFI

Runājot par Čehiju, cilvēki mēdz iztēloties kalnainu ainavu un krāšņo valsts galvaspilsētu Prāgu, kā arī mazas pilsēteles, kurās jūtama senatnes elpa. Tomēr ne visa valsts tāda ir – Čehijas ziemeļaustrumos, Morāvijas-Silēzijas apgabala centrā, atrodas tās trešā lielākā pilsēta Ostrava, kas agrāk bijis ogļu ieguves un metalurģijas centrs, bet pašlaik kļuvusi par vietu, kur notiek virkne festivālu un kultūras pasākumu, ļaujot izbaudīt visai neparastu atmosfēru.

Uz Ostravu nav tiešo lidojumu no Rīgas, tāpēc nokļūšana turp prasīs vairāk laika un darba nekā vienkārša iesēšanās lidmašīnā un izkāpšana tuvējā lidostā. Tur var nokļūt ar savienotajiem avioreisiem, bet tie izmaksās vairākus simtus eiro vienā virzienā. Tā kā Ostravu ar lielākajām Eiropas pilsētām savieno ērta vilcienu satiksme, lētāk un nebūt ne daudz sarežģītāk būs lidot uz kādu "tuvāku" pilsētu, piemēram Varšavu Polijā, un tālāk doties ar vilcienu.

Ostrava ir otra lielākā aglomerācija Čehijā pēc Prāgas – pilsētā un tās apkārtnē dzīvo vairāk nekā miljons iedzīvotāju. Galvenie apskates objekti pilsētā ir saistīti ar ogļu ieguvi un metalurģiju, arī kultūras pasākumu organizatori kā norises vietu mēdz izvēlēties industriālus objektus. Lai arī Ostrava patiešām atšķiras no tā, ko ierasts redzēt Čehijā, arī tur alus ir garšīgs un vietējie ir iecienījuši ceptu sieru.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl