Ceļojuma stāsts: brauciens pa Spānijas 'rubīnu' – Andalūziju
Foto: Terēze Guļāne

"Stāsts ir par Spānijas pērli, nē, pareizāk būtu teikt – "rubīnu" – Andalūziju. Rubīns tāpēc, ka tieši tāds ir šis pēc iedzīvotāju skaita lielākais apgabals Spānijā. Sarkans, kaislīgi enerģisks un cēls. Dzirdēts, ka rubīnam ir spēja radīt svētlaimes sajūtu, dienvidu daļas Spānijai noteikti piemīt šī īpašība," tā savu "Tūrisma gida" konkursam iesūtīto stāstu sāk Terēze Guļāne.

"Apraksts būs ar pāris padomiem un novērojumiem no mūsu ceļošanas pieredzes, jo, manuprāt, tieši tāds ir ikviena ceļot gribētāja mērķis, interneta plašajās dzīlēs meklējot informāciju par ceļojumiem.

Andalūzija vilināja, jo ar vīru nebijām bijuši Spānijā un tā ir viena no retajām vietām Eiropā, kur septembra beigās un oktobra sākumā ir stabils karstums un iespēja tikt gan pie Vidusjūras, gan okeāna. Vēlējāmies arī uzkāpt kādā kalnā un nomēģināt vēl neēstus gardumus. Biļetes lidojumam iegādājāmies aptuveni trīs mēnešus pirms ceļojuma, kombinējām lētos lidojumus maršrutā Rīga–Londona–Malaga. Izmaksas vienai personai turp–atpakaļ bija ap 120 eiro, tātad par mums diviem 240 eiro.

23. septembrī pulksten 12 izlidojām un nedaudz pēc pulksten 21 bijām Malagā. Starp lidojumiem mums bija trīs brīvas stundas, kuras izmantojām, lai ar vietējo autobusu (Nr. 309 un 509) dotos uz "Bishop's Stortford" ciematu netālu no Stanstedas lidostas. Ciemu atklājām jau iepriekšējos lidojumos, un, ja Stanstedas lidostā jāpavada saulaini rudenīga diena, tad noteikti vērts aizbraukt. Brauciena ilgums ir ap 20 minūtēm, biļeti abos virzienos par pāris britu mārciņām var iegādāties pie šofera.

Izkāpjot no lidmašīnas jau naksnīgajā Malagā, gaisa temperatūra ir +21 grāds un maigi uzvējo vasarīgu ziedu aromāts, kas vēl ašākā solī mudina uzmeklēt auto nomu, kurā esam veikuši rezervāciju.

Auto noma ir pirmā vieta, kur nākas komunicēt ar spāni, – izskatās, ka mūsu rezervācija kaut kur noklīdusi, neskatoties uz to, ka e-pastā ir saņemts apstiprinājums. Pēc 20 minūšu gaidīšanas, telefona sarunas ar kādu kolēģi un diviem manāmi smieklīgiem jokiem spāņu valodā mūsu Pedro svētā spāņu mierā saka, ka viss kārtībā, un tiekam pie sudrabainas mašīnas.

Latvijā esam iegādājušies detalizētu Andalūzijas karti, bet, tā kā ir jau vēls, izmantojam uzticamo "Here Maps" navigāciju, kas ērti izmantojama arī nesaistes režīmā (bez nepieciešamības pēc interneta). Ievadām pirmo naktsmāju adresi un laižam!

Tags

Ceļojums Lasāmgabali Spānija Eiropa

Comment Form