Ceļojuma stāsts: Mītiskās Kiklādu salas Grieķijā – Mikona, Dēla, Naksa un Santorini
Foto: Skats uz Mikonas pilsētu no vecās ostas. Foto: Agnese M. Miķelsone

"Kiklādas – nelielu salu grupa Egejas jūras dienvidos – ir izvietotas aplī ap kādreiz svēto Dēlas salu, kur pēc nostāstiem esot dzimis skaistākais no dieviem – Apollons un viņa māsa Artemīda. Tās vilina ceļotāju straumes no visas pasaules gan ar saviem krāšņajiem dabasskatiem, gan ar neparastajām vēstures liecībām, un šim vilinājumam padevāmies arī mēs – divas māsas no Rīgas," savu stāstu bloga "Sapņumedniece" konkursā piesaka Agnese M. Miķelsone. Jau rakstījām, ka līdz 28. jūlijam var iesūtīt savus ceļojumu stāstus un piedalīties konkursā, kura balva ir nedēļas nogales ceļojums diviem šoruden uz pārsteiguma galamērķi Eiropā kopā ar ceļojumu blogeriem Alīnu un Jēkabu Andrušaitiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceļojuma aprakstus konkursam var iesniegt līdz 28. jūlijam. Laimīgais uzvarētājs tiks paziņots 18. augustā. Vairāk lasiet šeit.

Lūk, Agneses stāsts par skaistajām Grieķijas salām:

"Patiesībā doma par Kiklādu salu apmeklējumu man radās pirms vairākiem gadiem, Atēnās aplūkojot senos, savdabīgos artefaktus, kas uz galvaspilsētas muzejiem bija atceļojuši no leģendām apvītajām salām. Neparastās, no marmora veidotās cilvēku figūriņas, plakanie keramikas izstrādājumi cepešpannu veidolā un daudzi citi, kas pat mūsdienās mēdzot iedvesmot mākslinieku prātus, lika aizdomāties – kādas gan bijušas šīs tautas, kas to visu radījušas pirms četriem līdz pieciem tūkstošiem gadu, un kādā vidē tās mitušas – jo tieši apkārtējās dabas skaistums visbiežāk rosina cilvēku radīt skaistas lietas ar sava prāta un roku darbu. Turklāt gandrīz ikviena no Kiklādu salām ir seniem nostāstiem apvīta, un tās visas esot radušās, bargajam jūras dievam Poseidonam metot savu trijžuburi pret kalniem – no spēcīgā trieciena atšķēlušās daudzas atlūzas, no kurām radušās Kiklādas.

Tags

Eiropa Grieķija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form