Dēkainis un ceļotājs Nils: es gribu dzīvot un riskēt
Foto: Privātais arhīvs

Nils Aleksis ir 23 gadus vecs ceļotājs, kuram piedzīvojumi ir svarīgāki par komfortu. Jau ilgus gadus viņa lielākais sapnis bija doties uz Aļasku, kur meklējams maģiskais busiņš jeb “Magic Bus 142”. Ik gadu šo busiņu cenšas apmeklēt ekstrēmo galamērķu cienītāji, bet tikai daļai no visiem tas arī izdodas. Nils bija viens no neatlaidīgajiem, kam savu sapni izdevās piepildīt. Tomēr arī pēc šī piedzīvojuma viņš nav apstājies. Pērn ceļojot pavadīti septiņi mēneši, bet šobrīd tiek kaldināti grandiozi plāni par Āfrikas apceļošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savu dzīvi ar ceļošanu Nils saistījis jau agrā bērnībā, kad ceļojis kopā ar vecākiem, taču pusaudžu gados kopā ar draugiem, proti, brāļiem Matīsu un Dāvidu, šī vēlme atgriezusies pavisam citā līmenī. Visi trīs sapņojuši uzmeklēt Aļaskas maģisko busiņu, kas zināms no rakstnieka Džona Krakauera grāmatas un filmas "Into the Wild" ("Savvaļā"). Tas ir biogrāfisks stāsts par kādu jaunieti Kristoferu, kurš deviņdesmitajos gados izvēlējās dzīvot vienkāršāku dzīvi, apmetoties Aļaskas biezoknī kādā pamestā busiņā. Lai ari Kristofers gāja bojā, busiņš tur stāv joprojām, vilinot ļaudis no visas pasaules to apmeklēt. Kamēr lielais sapnis šķitis nedaudz nereāls, kopā ar draugiem Nils vispirms apceļojis Latvijas skaistākās vietas, bet vēlāk paplašinājis savas robežas, ļaujoties jauniem piedzīvojumiem un zemēm. Tika ceļots gan kopā ar draugiem, gan vienatnē. Šajā laikā krustu šķērsu tika izbraukāta Eiropa, dažās valstīs pavadot pat mēnesi.

Lai arī kompānijā ceļot ir jautri, ar laiku izkristalizējās vērtības, intereses un arī mainījās apstākļi. "Brīdī, kad sāku ceļot viens, es sapratu – arī tajā ir sava burvība. Es varēju braukt ceļojumā ar kompāniju, bet es varēju braukt arī viens pats. Tagad es vairs nezinu, vai ilgāk par mēnesi es ar kādu vēlētos braukt kaut kur kopā," stāsta Nils, piebilstot, ka viņš tagad ir pieradis rēķināties tikai ar sevi un ar nevienu citu savus plānus nesaskaņot. Kas interesanti, brīdī, kad Nils sāka mesties piedzīvojumos viens pats, viņa angļu valodas prasmes nebija tās labākās, tomēr tas jaunieti neatturēja un viņš bija pilnībā gatavs pierādīt, ka tas viņam ir pa spēkam.

Dēkainis un ceļotājs Nils: es gribu dzīvot un riskēt
Foto: Privātais arhīvs

Agrāk gan Nils ceļojis citādi – tikai sev. Viņš izvairījies no sociālajiem tīkliem, izvēlējies podziņtelefonu, izticis bez fotokameras un līdzi nēsājis vien portatīvo datoru, kam nav bijis baterijas, bet kas darbojies, tikai pieslēgts elektrībai. "Kādam kaut ko rādīt, informēt citus par savām gaitām – tad man tas nebija svarīgi. Bet ar laiku, kad cilvēki sāka interesēties, es sapratu – varbūt ir vērts fiksēt atmiņas," teic Nils, kurš piebilst, ka tieši tāpēc savus piedzīvojumus šobrīd publicē "Facebook" un "Instagram" kontos "Alternative Traveller".

Kad pēc kāda lielāka ceļojuma Nils atgriezās Latvijā, viņš uzsāka studijas, iekārtojās labi apmaksātā darbā, bet aizvien vēl sapņoja savu lielo sapni – doties uz Aļasku un sasniegt šo maģisko galamērķi. Tomēr tolaik ceļojumi tika nedaudz atlikti. "Kad tev parādās vairāk līdzekļu, nekā jebkad mūžā ir bijis, tu kaut kādā veidā pazūdi. Es pārvērtos par materiālistu. Vajadzēja foršu mašīnu, izremontētu dzīvokli, ballītes. Īsāk – es kļuvu par to, par ko es nevēlējos kļūt. Taču es to sāku apzināties. Sapratu – ja nekur neaizbraukšu, es pazudīšu."

Tā Nils izprasījis divu mēnešu atvaļinājumu un ar stopiem aizbraucis līdz Nīderlandei. "Atgriezos ar labiem iespaidiem. Atkal tieši tas pats, kas parasti, – satikti jauni cilvēki, iegūtas jaunas atziņas, piedzīvojumi – viss atkal bija sakustināts. Tad es sev pateicu – pēc šīs reizes es tiešām aizbraukšu uz Aļasku."

Tags

Ceļojums Lasāmgabali ASV
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form