
Vēstures notikumu gaitā cilvēku prātos ir izveidojušies stereotipi par dažādām tautām. Daži no tiem ir patiesi, bet daži – aplami. Kamēr ceļošana nav uzskatāma par drošu nodarbi, varam tikai pasapņot par romantiskiem itāļu skatieniem Milānas ielās, tradicionālo tējas dzeršanu ar angļiem vai suši baudīšanu kādā restorānā pašā Japānā. Lai paceļotu kaut virtuāli, "Tūrisma Gids" ir pašķetinājis vairākus populārus stereotipus par dažādām tautām, kas vietējiem nereti šķiet pat ļoti pārsteidzoši.
Japāņi – ēd suši, nodarbojas ar sumo un ir tehnoloģiju brīnumdari
Suši dzimtene ir Japāna, un tas daudziem liek domāt, ka tā ir viņu ikdienas maltīte. Taču tas nav vienīgais ēdiens, kas viņiem savā valstī šķiet populārs. Vēl iecienītas ir dažādos veidos pagatavotas nūdeles un tempura mīklā ceptas jūras veltes un dārzeņi. Suši, tāpat kā Latvijā un citviet pasaulē, japāņi ēd īpašās svētku reizēs, piemēram, dzimšanas dienās. Tur suši ir dārgs prieks, ko katru dienu atļauties var tikai turīgākie.
Japāna tiek uzskatīta par tehnoloģiju brīnumzemi. Valstī ir strauji augoša tehnoloģiju nozare, taču tāpat tā attīstās arī Ķīnā, Korejā un citviet pasaulē. Tajā pašā laikā japāņi atzīst, ka dažos birojos aizvien tiek lietots fakss un citas novecojušas tehnoloģijas.
Runājot par sportu, daudziem pirmās prātā nāk sumo cīņas. Lai arī sumo dzimtene ir Japāna, tomēr ir virkne vēl citu populāru sporta veidu, kuros valsts tiek izcili pārstāvēta, piemēram, beisbolā, tenisā, futbolā, peldēšanā un basketbolā. Daži japāņi tautu pārstāvējuši arī Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA).
- 1. Ķīnieši – līdzīgi izskatā, izcili eksaktajās zinātnēs un ēd suņus
- 2. Krievi – ekstrēmi braucēji, padomnieciki nostaļģiska vecā paaudze un degvīna cienītāji
- 3. Kanādieši – dzīvo aukstumā un ir izcili hokejā
- 4. Briti mīl tēju, sēdēt pabos un nemitīgi atvainoties
- 5. Latīnamerikāņi – runā spāņu valodā un tēlo kalpones Holivudas filmās
- 6. Baltijas valstu iedzīvotāji