Vēstures notikumu gaitā cilvēku prātos ir izveidojušies stereotipi par dažādām tautām. Daži no tiem ir patiesi, bet daži – aplami. Kamēr ceļošana nav uzskatāma par drošu nodarbi, varam tikai pasapņot par romantiskiem itāļu skatieniem Milānas ielās, tradicionālo tējas dzeršanu ar angļiem vai suši baudīšanu kādā restorānā pašā Japānā. Lai paceļotu kaut virtuāli, "Tūrisma Gids" ir pašķetinājis vairākus populārus stereotipus par dažādām tautām, kas vietējiem nereti šķiet pat ļoti pārsteidzoši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Japāņi – ēd suši, nodarbojas ar sumo un ir tehnoloģiju brīnumdari


Suši dzimtene ir Japāna, un tas daudziem liek domāt, ka tā ir viņu ikdienas maltīte. Taču tas nav vienīgais ēdiens, kas viņiem savā valstī šķiet populārs. Vēl iecienītas ir dažādos veidos pagatavotas nūdeles un tempura mīklā ceptas jūras veltes un dārzeņi. Suši, tāpat kā Latvijā un citviet pasaulē, japāņi ēd īpašās svētku reizēs, piemēram, dzimšanas dienās. Tur suši ir dārgs prieks, ko katru dienu atļauties var tikai turīgākie.

Japāna tiek uzskatīta par tehnoloģiju brīnumzemi. Valstī ir strauji augoša tehnoloģiju nozare, taču tāpat tā attīstās arī Ķīnā, Korejā un citviet pasaulē. Tajā pašā laikā japāņi atzīst, ka dažos birojos aizvien tiek lietots fakss un citas novecojušas tehnoloģijas.

Runājot par sportu, daudziem pirmās prātā nāk sumo cīņas. Lai arī sumo dzimtene ir Japāna, tomēr ir virkne vēl citu populāru sporta veidu, kuros valsts tiek izcili pārstāvēta, piemēram, beisbolā, tenisā, futbolā, peldēšanā un basketbolā. Daži japāņi tautu pārstāvējuši arī Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA).

Tags

Stereotipi Ceļojums Japāna Kanāda Krievija Lielbritānija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form