Kājām apkārt Islandei: Agates ceļojums ar grūtībām un pasakainiem skatiem
Foto: Privātais arhīvs

Agatei Ķīselei ļoti patīk aktīvi rosīties. Aiziet uz klinšu sienu pakāpelēt, būt dabā, iet pārgājienā vai braukt ar velosipēdu. Vairāk nekā 10 gadus Agate darbojas Latvijas Skautu un gaidu organizācijā, kur iesaistās gan nodarbību vadīšanā, gan nometnēs. Vēl viena viņas kaislība ir ceļošana. Un par to – šoreiz!

Agate priekšroku dod ilglaicīgai ceļošanai – kad biļete nopirkta vienam virzienam. Tieši tad, kā stāsta pati, pārņem sajūta, ka tu nevis ceļo, bet dzīvo jaunajā vietā, vairāk iepazīstot dabu, cilvēkus, kultūru, dzīvesveidu, klimatu, pati sevi un visu, kas ir apkārt.

Jau kopš mazotnes Agate labprāt ceļo – pabijusi vairākās valstīs un ieguvusi neaizmirstamu pieredzi. Piemēram, īpašs bija brīvprātīgo brauciens uz Somiju, kur jauniete astoņus mēnešus dzīvoja mājiņā meža vidū un sasmēlās iedvesmu nākotnei.

Tomēr doties ilgākā piedzīvojumā un atteikties no zināmas stabilitātes visgrūtāk bijis reizē, kad Agate nolēmusi viena doties velobraucienā pa Eiropu. Toreiz viņa bija izdomājusi mērot 1000 kilometrus, lai saprastu, vai šāda veida ceļošana vienatnē viņai iet pie sirds. Ceļojums izvērties neplānotā avantūrā, un iecerētā maršruta vietā viņa nobraukusi piecas reizes garāku ceļu, paviesojoties 10 valstīts un mājās atgriežoties vien pēc nepilniem pieciem mēnešiem.

Kājām apkārt Islandei: Agates ceļojums ar grūtībām un pasakainiem skatiem
Foto: Privātais arhīvs

Tad arī Agate sapratusi, ka viņai patīk ilglaicīga ceļošana, brīvība, izaicinājumi un atmiņas, ko šādi piedzīvojumi sniedz, un jau velobrauciena laikā tapa skaidrs, ka tas nebūs viņas pēdējais piedzīvojums.

"Sapratu, ka gribu izmēģināt, kā ir ilglaicīgi ceļot ar kājām. Gribēju izmēģināt, kā ir pastāvīgi nakšņot dabā. Es gribēju testēt savas vienpatības robežas," skaidro Agate.

Šogad paspējot paviesoties Itālijā, Portugālē un arī Spānijā, kur apmaiņā pret gultu klāšanu un grīdu tīrīšanu varējusi mitināties bez maksas un izjust tālo zemju valdzinājumu, Agate nolēmusi, ka viņas nākamais galamērķis būs Islande, uz kuru arī aši iegādājusies vienvirziena biļeti.

"Man gribējās veidot pašai savu maršrutu, tāpēc atmetu domu par jau gatavām garo kilometru takām. Gribējās būt vietā, kur varu justies droši, jo ceļoju viena un ar kājām, visu laiku guļot teltī. Protams, gribēju būt arī vietā, kur var redzēt visādus dabas brīnumus un uzkāpt kādā kalnā, un arī tur, kur laikapstākļi būtu izaicinošāki," par savu lēmumu teic ceļotāja.

Tags

Ceļojums Lasāmgabali Islande Eiropa

Comment Form