Mazais sapnis par mazliet citādo Eiropu – Sanmigela Azoru salās
Foto: Lauris Lubarts

"Atvaļinājums, kas ieplānots kāzu ceļojumam, strauji tuvojas un nav vairs aiz kalniem, tomēr galamērķis joprojām ir iekārtojies kaut kur starp sapņiem un realitāti. Apsveram daudz un dažādus ceļojuma galamērķus. Parādās domas par Zakintosu vai Kefaloniju (abas ir salas Grieķijā), Turciju un Horvātiju. Kaut kur pavīd arī Kuba un citi eksotiskie galamērķi. Joprojām vēlamies nokļūt Azorās un joprojām cenas uz mūsu ieplānotajiem datumiem oktobrī nav sevišķi vilinošas. Laiks nav atlicis daudz, un ar nelielu rūgtuma piegaršu nolemjam, ka pirmo reizi dzīvē neatliek nekas cits kā paļauties uz kādu no pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumiem. Līdz šim tā vēl nekad neesam darījuši un visus ceļojumus vienmēr esam plānojuši paši. Nu nekas, paskatīsimies, kurp mūs tas aizvedīs," tā savu stāstu konkursam "Ceļo, stāsti, atkal ceļo", kura galveno balvu – kruīzu pa Vidusjūru – nodrošina "Costa Cruises", piesaka Lauris Lubarts.

Īsumā: Azoru salas ir Portugālei piederošs salu arhipelāgs Atlantijas okeānā, ko veido deviņas vulkāniskas izcelsmes salas: Sanmigela, Floreša, Piko, Korvo, Fajala, Sanžorže, Terseira, Grasjosa un Santa Maria.

Cerība piepildīt mazo Azoru salu sapni nekur tā arī nav zudusi. Turpinām dzīvoties pa dažādām lidojumu kombinēšanas un meklēšanas vietnēm, sekojam līdzi ārvalstu un vietējiem ceļojumu piedāvājumiem. Vienā tādā reizē atskan sajūsmas pilns sauciens no Alises (nu jau manas sievas), kas vēsta, ka lidojumam Londona – Ponta Delgada ir pieejama ļoti vilinoša cena, kas pieejama tieši mums nepieciešamajos oktobra datumos. Acumirklī kaut kur zemapziņā sāk skanēt melodija no kinofilmas "Emīla nedarbi", kas apliecina, ka galvenajam varonim prātā ir iešāvusies kārtējā ģeniālā ideja. Mums ir skaidrs, tā nav tikai ideja, tas jau ir plāns. Diezgan drīz tiekam arī pie biļetēm, rezervējam viesnīcu un ar laiku piemeklējam arī diezgan izdevīgu cenu piedāvājumu, lai nokļūtu atpakaļ mājās.

Tālāk seko disertācijas vērti informācijas meklējumi par apskates vietām. Skatāmies ceļojumu vlogus, lasām "Tripadvisor" diskusijas un dažādus blogus, cenšamies izdzīvot citu ceļotāju pieredzes visos iespējamos veidos, kas pieejami vispasaules tīmekļa plašumos. Diezgan daudz laika veltu arī virtuālajām pastaigām pakalpojumā "Google maps". Apsveram iespējas apmeklēt arī vēl kādu no arhipelāgam piederošajām salām, tomēr ātri vien saprotam, ka laika ierobežojuma dēļ sanāktu liela skriešana un tās dēļ tik un tā nebūtu iespējams līdz galam izbaudīt mirkli. Šādam dabas skaistumam atvēlēt tik maz laika būtu diezgan nepiedodami. Arī pārlidojumi starp salām tik īsiem apmeklējumiem šķiet krietni vien neizdevīgi. Pārējo salu apskati atliekam uz citu reizi un tagad, kad esam jau atpakaļ, esam diezgan pārliecināti, ka nākamā reize arī pienāks.

Source

Tūrismagids

Tags

Ceļo, stāsti, atkal ceļo Ceļojums Lasāmgabali Portugāle
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form