Nāves svinēšana, govju bēres un narkotiku dīleri – latvieša piedzīvojumi Meksikas mazpilsētā
Foto: Privātais arhīvs

Talsiniekam Mikum Petrusam patīk ceļot, īpaši, ja galamērķī var padzīvot ilgāku laiku. Tas, viņaprāt, ir labākais veids, kā iepazīt svešu kultūru. Puisis ir uzņēmīgs, viņam patīkot riskēt un stāties pretī jauniem izaicinājumiem, tāpēc pēc paziņas lūguma viņš devies uz Meksiku strādāt par angļu valodas skolotāju.

Bezmaksas angļu valodas kursus vietējiem, kas bija jāpasniedz Mikum, nodrošinājusi nevalstiskā organizācija "Fundacion Alfonso Ale". Tās mērķis ir ilgtermiņā uzlabot vietējās kopienas dzīvi nelielā pilsētiņā Villahuanitā (Estación Juanita), kas atrodas Verakrūzas štatā.

Mikus Meksikā šī iemesla dēļ bijis divas reizes, kopā tur aizvadot deviņus mēnešus. 2017. gadā turp sanācis lidot tieši dienu pēc stipras zemestrīces. Puisis atceras, ka viņa ģimene bijusi pamatīgi noraizējusies un nav gribējusi viņu laist prom, turklāt internetā bijusi publicēta informācija, ka lidosta ir slēgta. No rīta, uzzinot, ka lidosta ir vaļā, viņš tomēr devies ceļā. Un viss izrādījies kārtībā, ielidojot, nekas pārāk katastrofāls nebija noticis, tikai daļa no lidostas bojājumu dēļ slēgta.

Garlaicīgi nebūs

Jau pašā sākumā Mehiko Mikus apmaldījies, jo izlādējies telefons. Lai arī viņam patīkot pašam atrast ceļu, neizmantojot palīgierīces, pazūdot pilsētā, kas ar 22 miljoni iedzīvotāju ir visvairāk apdzīvotākais apgabals zemeslodes Rietumu puslodē, sirds sākusi pukstēt straujāk. Un tas, ka jaunietis neprata spāņu valodu, krietni apgrūtinājis saziņu. Telefonu gan elektoroierīču veikalā izdevies uzlādēt, bet ar šo atgadījumu viss nebeidzies. "Cilvēki mudž, nāk klāt un prasa naudu. Jua pirmajās dienās metro man telefonu nozaga.Kad kārtējo reizi biju apmaldījies, kartē izpētīju ceļu, bet ejot sapratu, ka neatrodu, ko meklēju. Izmisumā noķēru uz ielas taksi. Aizveda mani, un taksists čekā ierakstīja, ka jāmaksā 100 peso. Pēc tam vēlreiz mani nopētīja un izlaboja – 180 peso, kas ir apmēram 4,5 eiro. Skaidroties negribējās, tāpēc samaksāju vien to summu," atceras ceļotājs.

Mikus Meksikā dzīvojis pavisam mazā pilsētiņā – Villahuanitā. "Vieta bez lielveikaliem, mitru un karstu klimatu. Kad ir sausuma sezonas, tad ir traki. Ja nav lietus, tad putekļi ir liela problēma. Visas Meksikas pilsētas tāpat kā spāņiem ir pēc viena principa taisītas. Ir parks, tā vienā galā ir pašvaldības ēka, apkārt ir pilsēta un parka vidū ir strūklaka," stāsta puisis.

Nāves svinēšana, govju bēres un narkotiku dīleri – latvieša piedzīvojumi Meksikas mazpilsētā
Foto: Privātais arhīvs

Viņš katru dienu pavadījis divas stundas ceļā uz savu jauno darba vietu baznīcas virtuvē, kura tika atvēlēta latvieša vadītajiem bezmaksas angļu valodas kursiem. Uz pirmo nodarbību ieradušies 50 spāņi. Tik daudz cilvēku vienlaicīgi mācīt nevar, tāpēc Mikus izlēmis sadalīt grupas – pieaugušie un bērni. Viņa uzdevums bija pašam visu noorganizēt, domāt un sagatavot mācību materiālus. Ierodoties Meksikā, viņš neprata spāņu valodu, bet ātri vien bijis spiests to iemācīties.

"Viņu problēma ir tā, ka viņi neko nenoved līdz galam. Izglītības sistēma ir dīvaina. Viņiem pat augstskolas pasniedzēji neprot angļu valodu. Skolās ir pilnīgi normāli, ja skolēns pāris stundu kavē. Kavēt vispār Meksikā ir ierasta lieta," saka Petruss.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl