Latviešu ceļotāji Peru: Maču Pikču, peldošās salas un Latvijas parks Limā
Foto: Two Wheels / cc

Pieredzējušie latviešu ceļotāji Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis pusgadu pēc ceļojuma no Āfrikas dienvidiem līdz Eiropas ziemeļiem devušies šķērsot abas Amerikas. Latvieši ceļo ar motocikliem, un viņu maršrutu lielā mērā veidojuši skolēni, kas iesūtījuši jautājumus un uzdevumus, ko ceļotājiem brauciena laikā jārisina.

Sestā ceļojuma daļa: 9. – 17. februāris

Maršruts: Peru

Sekojiet ceļotājiem šeit, kā arī Facebook profilā.

"Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas (RV2.ģ) 10.d. klase aicināja uzmeklēt mākslīgās peldošās salas Titikakas ezerā. Pēc neilga kuģojuma salas tiešām atradām un par lielu pārsteigumu secinājām, ka tā nav tikai vēstures liecība, bet gan pilnīgi mūsdienīga parādība. Cilvēki vēl arī šodien turpina no niedrēm būvēt un uzturēt mākslīgās salas. Tur ir izvietotas gan mājas, gan skolas, gan baznīcas un kas tik vēl ne. Tūrisms, nevis zvejniecība mūsdienās ir lielākais salas iedzīvotāju iztikas avots. Un tūristu piesaistei labi lietā tiek liktas viņu rokdarbnieku prasmes – uz šīm peldošajām salām top krāšņas lietas. Vienīgais, ko nesapratām, kā salas turas uz tiem enkuriem un kāpēc vējš tās neaizpūš kaut kur ezera tālumos.

Latviešu ceļotāji Peru: Maču Pikču, peldošās salas un Latvijas parks Limā
Foto: Two Wheels / cc

Titikakas ezers ir pasaulē augstākais komerciāli kuģojamais ezers, kā arī lielākais saldūdens ezers Dienvidamerikā, tas atrodas Andu kalnos, atdalot Bolīviju un Peru. Tā vidējais ūdens līmenis ir 3812 metri virs jūras līmeņa.

Tags

KTM Peru Tūrisms Peru Dienvidamerika

Comment Form