Pieredzes stāsts: deviņi interesanti fakti par spāņu dzīvesstilu
Foto: Shutterstock

Spāņi dzīvo citādi nekā cilvēki mūsu platuma grādos – tas ir fakts, kuru esmu pārbaudījusi pati uz savas ādas. Pēdējā pusgada laikā kopumā trīs mēnešus esmu pavadījusi Spānijas ziemeļos jeb, citiem vārdiem sakot, ik pa laikam aizbēgusi no Latvijas ziemīgi rudenīgajiem laika apstākļiem. Turpmākajās rindās dalīšos iespaidos par to, kāds ir spāņu dzīvesstils un ko sagaidīt no ceļojumu uz šo pasaules malu.

Savdabīgais darba laiks

Ja pirmo reizi nonāksiet Spānijā, nebrīnieties, ka veikali dienas laikā aizveras – arī Latvijā lielveikalu iepirkšanās vietās, kurās strādā tikai viens cilvēks, uz neilgu brīdi pusdienas laikā ir slēgti, taču Spānijā pārtraukums var ilgt pat vairākas stundas.

Šis fakts parasti attiecināms uz mazajiem, vietējiem veikaliņiem, nevis iepirkšanās centriem, populāriem pārtikas un drēbju veikaliem. Tas pats sakāms par muzejiem, kuri vairākas stundas dienas vidū ir ciet. Atcerieties, ka muzejiem var būt vasaras un ziemas perioda darba laiki, tāpēc vēlams tos jau laicīgi pārbaudīt internetā.

Tāpat paturiet prātā, ka svētdienās gandrīz visi veikali ir ciet – ja sestdienā "iekrīt" kādi svētki, var gadīties, ka veikali būs slēgti pat divas dienas. Sākumā bija grūti pierast, ka jau sestdienas pēcpusdienā jāpareģo viss, ko taisīsi un kārosi svētdienā, taču nepieciešamības gadījumā var sameklēt veikalus, kuri strādā visu diennakti, un tādus var atrast pat mazajās pilsētās.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl