Vietējo izprašana: populāri stereotipi par dažādu valstu iedzīvotājiem
Foto: Shutterstock

Ceļošana ir interesanta dažādu iemeslu dēļ, un viens no tiem ir vietējo dzīves stila un arī kopīgu rakstura iezīmju izprašana. Taču mūsdienās par pasaules tautām ir izveidojušies izplatīti stereotipi, kuri reizēm var atbilst, bet var arī nemaz neatbilst patiesībai. Šajā rakstā skaidrosim, kādi ir daži no stereotipiem un vai tiešām tie apstiprinās arī dzīvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katras valsts iedzīvotājiem un katrai tautai tiek piedēvēti daudz un dažādi stereotipi, kuri reizēm prātos ieskaņojas tik tālu, ka grūti mainīt radušos priekšstatu. Protams, lai uz šo jautājumu, vai stereotips atbilst vai neatbilst patiesībai, spētu atbildēt simtprocentīgi pārliecināti, jābrauc un jāpārliecinās pašam "uz savas ādas"! Kā arī katrs cilvēks ir individuāls – kas vienam atbilst, par otru it nemaz nav sakāms.

Nīderlandieši – gara auguma riteņbraucēji

Neskatoties uz to, ka riteņi netika izgudroti Nīderlandē, šeit to popularitāte ir acīmredzama, rakstīts "Dutch Review". Šī transporta līdzekļa nosaukums kļuvis teju vai par sinonīmu Nīderlandei, un iemesli tam ir dažādi, piemēram, tas ir gan ļoti ērts (viegli manevrējams), gan arī dabai draudzīgs pārvietošanās vieds. Tas ir liels pārsteigums, ja kādam šīs valsts iedzīvotājam nav divritenis pie sāniem.

Vēl interesants stereotips par nīderlandiešiem vēsta, ka iedzīvotāji ir gara auguma. Šī patiešām ir taisnība, jo pasaulē garākie cilvēki dzīvo tieši Nīderlandē, raksta "The Telegraph". Vidējais augums šeit sasniedz 180 centimetrus, tāpēc, ja jūties salīdzinoši garš, Nīderlandē apkārt būs daudz līdzīgo.

Tags

Ceļošana Francija Itālija Nīderlande ASV Spānija Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form