10 dabas objekti pasaulē, kas apbur ar savu savdabību vai skaistumu
Foto: Shutterstock

Ja iepriekš pastāstījām par dabas brīnumiem Eiropā, tad šajā reizē vērts palūkoties plašāk, atklājot tālāku zemju skaistākos dabas nostūrus. Iekārtojies ērtāk un dodies virtuālā ceļojumā uz šīm varenajām vietām!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielais Šokolādes ūdenskritums

Aptuveni 56 metrus augsts, augstumā apsteidzot savus rada gabalus, tostarp Niagāras ūdenskritumu, "Grand Falls" jeb Lielais ūdenskritums (titulattēlā) prot pārsteigt.

Šis dabas brīnums meklējams Arizonā, ASV, un tā stāsts sākās ļoti senā pagātnē ar vulkānisku izvirdumu, radot varenas kaskādes un liekot turp plūstošajai upei velties pāri klinšainajiem pauguriem.

Lai arī izmēros šis ūdenskritums ir visai iespaidīgs, lai to redzētu savām acīm, būs jāpielāgojas ūdenskrituma režīmam. Proti, ūdens šļakatas kaskādes nerotā ikdienā, bet gan tikai dažas reizes gadā – to savā varenībā var redzēt tad, kad kūst sniegs, vai arī pēc ilgstošākiem lietus periodiem. Pārējā laikā paveiksies, ja šeit sanāks manīt kaut nelielu ūdens tērcīti.

Protams, ūdenskritums izceļas ar savu krāsu. Šādu ūdenskrituma toni iespējams novērot tādēļ, ka, iespaidīgajai straumei mērojot ceļu līdz kaskādēm, tā līdzi paņem arī smiltis. Tieši ūdenskrituma toņa dēļ tas iesaukts arī par Šokolādes ūdenskritumu.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti