Astoņas interesantas vietas pasaulē, kurās baudīt brīvdabas spa
Foto: Shutterstock

Kamēr ārā vēl saglabājas mazie "mīnusi" un līdz pavasara atnākšanai nedaudz jāpagaida, laiks plānot ceļojumus un apskatāmo vietu sarakstā ielikt arī tādas, kurās ļauties nesteidzīgai siltuma baudīšanai un ūdens relaksācijai. Lūk, astoņi savdabīgi karstie baseini, avoti, pirtis un lagūnas, no kurām lielāko daļu varētu saukt par brīvdabas spa vietām.

Siltie avoti Toskānā

Saturnijas (Saturnia) karstie avoti atrodas vienā no Itālijas gleznainākajiem reģioniem – Toskānā. Tie ir dabīgi termālie avoti, kas jau kopš antīkajiem laikiem izmantoti gan atpūtai, gan veselības atgūšanai. Arī mūsdienās šī ir iecienīta relaksācijas vieta kā ziemā, tā vasarā.

Par aukstu ūdeni šajos avotos sūdzēties nevajadzēs – temperatūra tajos ir ap 37,5 grādiem pēc Celsija. Šajā vietā ir divi gleznaini ūdenskritumi – Mulino un Gorello. Mulino esot slavenākais un atpazīstamākais ūdenskritums Toskānā, teikts reģiona tūrisma portālā "Discovertuscany". Abus ūdenskritumus veido termālo ūdeņu kaskādes vairākos līmeņos.

Runājot par spa baudīšanu, arī senā alu ciematā (Matera), kas atrodas valsts dienvidu daļā, ir pieejama savdabīga atpūta. Interesanta vieta ir ar nosaukumu Sextantio Le Grotte della Civita, un tajā jaunākās tehnoloģijas tiek atstātas aiz durvīm, bet ūdens prieku baudīšana notiek alas iekšienē, izmantojot Itālijai raksturīgas aromātiskās eļļas.

A post shared by Solange Cervia (@solack92) on Jan 10, 2018 at 1:36am PST

Tags

Beļģija Islande Itālija Turcija ūdens Ungārija

Comment Form