Astoņi bīstami un ainaviski ceļi pasaulē, kuri garantēs asas izjūtas
Foto: Shutterstock

Ja ekstremāli apstākļi un kņudēšana vēderā ir tavi ceļojuma mērķi, tad izbraukšana pa kādu no šajā rakstā minētajiem bīstamajiem ceļiem būs kā radīta tev. Pat rūdītākajiem meistariem nereti dūša saskrien papēžos, vērojot dziļo aizu Bolīvijas "Nāves ceļā" vai Tiaņmeņas kalna ceļu Ķīnā. Tomēr saspringums pazūd ātri vien, jo pasakainā daba, kalni, ūdenskritumi un gleznainās ainavas, kas paveras skatam ik uz stūra, ir patiesi pārsteidzošas.

Tiaņmeņas kalna ceļš Ķīnā

Tiaņmeņas kalns tiek dēvēts par vienu no skaistākajiem kalniem pasaulē, tomēr tajā ir ne tikai pasakaina un elpu aizraujoša daba, bet arī bīstams ceļš. Tiaņmeņas kalna ceļš (Tianmen Mountain road) Ķīnā ir aptuveni 11 kilometru garš. Savukārt 99 ceļa līkumi veido gandrīz 360 grādu pilnu apli, virzoties uz kalna virsotni.

Kāpēc doties braucienā pa šo bīstamo, tomēr apburošo ceļu? Tiaņmeņas kalnā ir dabīga un neparasta ala, kas veido arku kā debesu vārtus, tāpēc kalnu dēvē arī par Debesu vārtu kalnu. Lai redzētu dabas varenuma skatus no augšas pēc aizraujošā ceļa veikšanas, vēl ir jāmēro 999 pakāpieni līdz pašai kalna virsotnei. Izklausās patiesi sarežģīti, tomēr nokļūšana virsotnē, gleznainā ainava un daba atsver visas rūpes un fiziskās grūtības.

Astoņi bīstami un ainaviski ceļi pasaulē, kuri garantēs asas izjūtas
Foto: Shutterstock

Ja piedzīvojumi un ekstrēmākas izjūtas šoreiz nav pa prātam, ir iespējams doties uz kalna virsotni ar pasaulē augstākā trošu ceļa palīdzību, kas būs tikpat aizraujoši kā izbraukt pa 99 līkumu ceļu. Starp pelēcīgajām klintīm kursē 98 krāsaini vagoniņi, kas tikai 30 minūšu laikā uzved interesentus kalnā.

Vairāk par iespējām un vietām, kas noteikti jāapskata Tiaņmeņas kalna nacionālajā parkā, uzzini šeit.

Tags

Ceļojums Sarakstu karuselis

Comment Form