Bez gultām, dušām un kondicionētājiem: viesnīca Ivisā, kas nekad netika pabeigta
Foto: instagram.com/christiane_gina_bertolini/passion_for_street_art

Vienā no Eiropas skaistākajām pludmalēm 1969. gadā tika izstrādāts plāns par luksusa atpūtas kūrorta izveidi, raksta "Atlas Obscura", taču pie plāna realizācijas tā arī neviens nepieķērās. Ieplānoto baseinu, numuriņu un sauļošanās krēslu vietā jau pēdējos gadu desmitus virsroku ņēmusi daba, atstājot reiz grandiozos plānus tikai nostāstu līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceļošana uz ārvalstīm jaunā koronavīrusa dēļ ir ierobežota, taču šo vietu jebkurā situācijā konstrukcijas drošības apsvērumu dēļ labāk apskatīt tikai no malas, tāpēc piedāvājam iepazīties ar šo zudušo dārgumu, sēžot savā dīvānā.

View this post on Instagram

A post shared by @theyachtinsurancebrokers on Mar 10, 2020 at 12:53pm PDT


Kūrorta projekta izstrādei tika piesaistīts arhitekts Hosē Luis Serts (Jose Lluís Sert), kas vairākas desmitgades nodzīvojis Amerikas Savienotajās Valstīs. Atpūtas kompleksu bija plānots celt Spānijai piederošajā Ivisas salā, "Cala d'end Serra" pludmales tuvumā, tomēr jau nākamajā gadā celtniecības darbi apstādināti. Situācija palika nemainīga vēl vairākus gadus, līdz absolūtu punktu pielika Serta nāve 1983. gadā.

View this post on Instagram

A post shared by Stay at home (@passion_for_street_art) on Jul 30, 2019 at 9:34am PDT
View this post on Instagram

A post shared by Christiane Kastanie (@christiane_gina_bertolini) on Oct 20, 2019 at 1:08pm PDT

Pēc arhitekta došanās mūžībā raisījušās diskusijas, vai iesākto projektu novest līdz galam precīzi kā plānā bija izstrādāts, vai arī nolīdzināt līdz ar zemi. Rezultātā netika izvēlēts ne viens, ne otrs variants, tāpēc nepabeigtā celtne laika gaitā pievienojusies pamesto ēku sarakstam.

View this post on Instagram

A post shared by Gaia Amaducci (@gaiagoodlife) on Oct 14, 2019 at 2:54am PDT
View this post on Instagram

A post shared by Maurice Visser (@mau.vis) on Oct 21, 2019 at 1:13pm PDT

Mūsdienās kompleksa sienas rotā dažādi zīmējumi, kurus, gluži vai kā pierādījumu savai ciemošanās reizei, atstājuši dažādi grafiti mākslinieki. Taču šī vieta pārsteidz un vilina ne tikai ar krāsainajiem zīmējumiem, bet arī iespaidīgiem dabas skatiem uz Spānijas piekrastei raksturīgo pludmali. Šī ir neparasta vieta, kurā šobrīd redzama pilsētas elementu saplūšana ar darbu.

View this post on Instagram

A post shared by Pedro Oliva Ibiza (@pedroolivaibiza) on Aug 2, 2019 at 2:29am PDT
View this post on Instagram

A post shared by Richardbpm (@richardbpm) on Dec 8, 2019 at 9:59am PST

View this post on Instagram

A post shared by Annie Chamberlain (@anniechamberlain) on Sep 30, 2019 at 1:51pm PDT


Par vēl septiņām pamestām grandiozām viesnīcām, kas tagad ir spoku un bezpajumtnieku paradīze, uzzini šajā rakstā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form