Brīvdienas Latgalē: skati kā no vecmeistaru gleznām un idejas atpūtai Balvu pusē
Foto: Liene Circene

Latgale ir vieta, kas glabā apbrīnojamo dabas skaistumu, vēstures liecības, latviešu tautas gara bagātību un ne tikai. Ne bez pamata to saucam arī par zilo ezeru zemi un vietu, kur dzīvo labsirdīgākie un viesmīlīgākie Latvijas cilvēki. Tāpēc, ja pasaules iepazīšana jāsāk ar savas zemes izzināšanu, Latgale ir īstai punkts, ar ko sākt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Brīvdienas Latgalē: skati kā no vecmeistaru gleznām un idejas atpūtai Balvu pusē
Foto: F64

Balvi - pilsēta ezera krastā

Balvi ir skaista, neliela pilsēta ezera krastos, kas atrodas 219 kilometru attālumā no Rīgas. Viesojoties Balvos, noteikti jāapskata Balvu muiža. Blakus tai, kur senos laikos bijis muižas augļu dārzs, tagad ir Lāča dārzs. Tajā apskatāmi veseli 49 vareni akmeņi, kas kopā veido 23 kompozīcijas. Starp akmeņiem nepamanīts nepaliks arī dižozols. Runā, ka tam klusumā un mierā pieglaužoties, var sadzirdēt kādu stāstu no muižas ļaudīm, kas tur agrāk dzīvojuši, vai pat ieraudzīt gudro lāci vai pat Balto dāmu, kas vēl joprojām klejo starp muižas sienām. 
Savukārt skaistas fotogrāfijas, ko aizvest mājās palikušajiem, ir jādodas tvert uz pilsētas parku. Tur, koku ieskauta atrodas pilsētas estrāde un turpat blakus – gleznainais Balvu ezers. 

Kur nakšņot?
• Viesnīca "Balvi", Tautas iela 14, Balvi
• Brīvdienu māja "Līgokrasts", Krasnogorka, Kubulu pagasts (dažu minūšu braucienā no Balvu pilsētas)

Kur paēst?
• Ēdnīca Balvu muižā, Brīvības iela 47, Balvi
• Kafejnīca "Lāča ķepās", Tautas iela 14, Balvi

Rugāju novads, Lazdukalna pagasts, Saipetnieki

Aptuveni 30 kilometru attālumā no Balviem atrodas Saipetnieki. Saipetnieki ir īstā vieta, kur doties senlietu cienītājiem un interesentiem, jo tur apskatei pieejami vairāk nekā 5000 dažādu kultūrvēsturisku priekšmetu. 

Saipetnieki ir iecienīti ne vien ar savu senlietu kolekciju, bet arī ar to, ka ir skaista un sakopta vieta. Vasarā Saipetnieku krāšņums rodams neskaitāmās puķu kompozīcijās, ir pat austrumu meditācijas tiltiņš, dīķi, lapenes. Ainavas veldzēs pilsētas nogurdinātos prātus, ļaus atslābināties un izbaudīt mieru.

Kur nakšņot?

• Lauku tūrisma mītne "Rūķīši", Egļusala, Rugāju pagasts, Rugāju novads (aptuveni 10 kilometru attālumā no Saipetniekiem)

Kur paēst?

• Kafejnīca "Harmonija", Kurmenes iela 45, Rugāji (aptuveni 10 kilometru attālumā no Saipetniekiem)

Kā no vecmeistara gleznas - Bērzpils pagasts

Brīvdienas Latgalē: skati kā no vecmeistaru gleznām un idejas atpūtai Balvu pusē
Foto: Liene Circene


Ceļš no Balviem uz Bērzpili ved cauri Rugāju novadam un tā atrodas 37 kilometru attālumā no Balviem. Bērzpils ir pagasts, kas šķiet ir "izkāpis" no kādas skaistas lauku idilles gleznas. Pagasts lepojas ar čakliem un darbīgiem ļaudīm, kas turpina izkopt latviešu tradīcijas un labprāt savās prasmēs dalās ar citiem. Bērzpilī interesenti var izzināt, kā tiek brūvēts alus, cepta maize, kā tiek austas skaistas segas, paviesoties arī mākslinieces Edītes Madernieces darbnīcā vai Dundenieku keramikas darbnīcā. Vairāk par Bērzpils amatniecības tradīciju iepazīšanas iespējām lasiet šeit.

Kur nakšņot?

• Brīvdienu māja "Līcītis", "Viškuļi", Bērzpils pagasts, Balvu novads

Kur paēst?

• Kafejnīca "Varenīte", Dārza 25, Bērzpils pagasts, Balvu novads.

Svētiņu ezers 

Dodoties no Bērzpils uz Rēzeknes pilsētas pusi, var apskatīties vienu no ezeru zemes skaistumiem – Svētiņu ezeru, kas atrodas Gaigalavas pagastā. Ezers noslēpies mežu ielenkumā. Siltā vasaras dienā var nesteigties doties projām, bet palikt un izbaudīt ezeru nakts burvībā. Par atpūtniekiem ir padomāts – ir pieejami galdi, krēsli, vieta ugunskuram, kā arī vieta, kur izsliet teltis nakšņošanai. 

Dabas krāšņums Lubānas klānos

Brīvdienas Latgalē: skati kā no vecmeistaru gleznām un idejas atpūtai Balvu pusē
Foto: Liene Circene


Tālāk, braucot no Svētiņu ezera, var aizbraukt un apskatīties arī lielāku Latvijas ezeru – Lubāna ezeru. Dodoties uz šo skaisto vietu, pa ceļam noteikti jāiegriežas arī Lubānas tūrisma attīstības centrā "Bāka". Uzkāpjot pašā "Bākas" augšā, no terases var apskatīt lielo Lubānas mitrāja platību. Uz "Bāku" ieteicams doties rudenī un pavasarī, kad ūdenskrātuvēs apmetas tūkstošiem migrējošo putnu. 

Brīvdienas Latgalē: skati kā no vecmeistaru gleznām un idejas atpūtai Balvu pusē
Foto: Liene Circene

Savukārt, ja izvēlas Lubānas ezeru apmeklēt vasarā, tad atpūtnieku lieliskai laika pavadīšanai visas dienas garumā, pie ezera izvietotas nojumes, kā arī volejbola laukums. Neaizmirstams un skaists skats uz ezeru ir vēlā novakarē, kad saule šķiet iegrimst ezera dzīlēs un pazūd, atstājot aiz sevis vien viļņu šļakatu skaņas.

Kur nakšņot?

• Brīvdienu māja "Lubānas Nāriņa", Lubānas ezers, Gaigalavas pagasts, Rēzeknes novads

Ančupānu skata tornis

No Lubānas ezera atgriežoties uz galvenā ceļa, kas ved uz Rēzekni, būs iespēja baudīt arvien kalnainākus skatus. Brīnišķīgās lauku ainavas ir Latgales bagātība. Turpinot ceļu, burtiski blakus Rēzeknes pilsētai, atrodas Ančupānu meža parks, kur visaugstākajā Ančupānu meža kalnā uzstādīts skatu tornis, kas ir 26, 4 metrus augsts. Ja līdz šim gleznainos skatus varēja baudīt vien no automašīnas loga vai pāri plecam, braucot ar velosipēdu, tad no šī skatu torņa var saskatīt tuvāko apkārtni, koku galotnes un Rēzeknes pilsētu. Ančupānu meža parkā atpūtnieki var gan izstaipīt kājas, kāpjot tornī, gan sarīkot pikniku, atpūšoties uz tur izvietotajiem soliņiem. 

Savukārt, turpinot ceļu un iebraucot Rēzeknes pilsētā, noteikti ir jāapskata Rēzeknes pilsdrupas, jo tā ir visievērojamākā un tūristu iecienītākā apskates vieta Rēzeknē. No turienes arī paveras skaists skats uz pilsētas ainavu. Ko vēl apskatīt Rēzeknē, lasiet rakstā: "Ko apskatīt Latgales sirdī - Rēzeknē?"

Kur nakšņot?

• Viesnīca "Latgale", Atbrīvošanas aleja 98, Rēzekne
• Viesnīca "Kolonna Hotel Rēzekne", Brīvības iela 2, Rēzekne

Kur paēst?

• Restorāns "Gords", Pils iela 4, Rēzekne
• Restorāns "Marijas kafija", Atbrīvošanas aleja 88, Rēzekne


www.map-embed.com

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Balvi Balvu novads Latgale Rugāju novads
44761256
Balvi
43896602
Latvija
0
Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form