Brīvdienas Ziemeļlietuvā: ko apskatīt šarmantajā alus galvaspilsētā Biržos
Foto: DELFI

Nedēļas nogale nav bijusi pilnīga, ja nav sanācis pabūt kaut nelielā izbraukumā ārpus mājām. Ja tuvākas Latvijas pilsētas apskatītas, laiks tālākam izbraucienam – uz Lietuvu. Šoreiz ne uz Palangu, Klaipēdu, Kauņu vai Viļņu, bet gan uz Biržiem – nelielu, bet ļoti šarmantu pilsētu, kurā ir, ko redzēt!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā nokļūt Biržos?

Birži atrodas gandrīz 100 kilometrus no Rīgas centra un 22 kilometrus no Skaistkalnes. Tāpēc ātrākais ceļš, kā nokļūt Biržos, būs, braucot pa Bauskas šoseju un nogriežoties uz Skaistkalni. Brauciens aizņems vien pusotru stundu.

Biržu pils un novada muzejs "Sela"

Brīvdienas Ziemeļlietuvā: ko apskatīt šarmantajā alus galvaspilsētā Biržos
Foto: DELFI


Viena no ievērojamākajām vietām, ko noteikti vajadzētu apskatīt Biržos, ir Biržu pils un novada muzejs "Sela". Biržu pils celta 17. gadsimtā, vairākkārt nopostīta, un nu atdzimusi visā savā godībā, lai uzņemtu tūristus. Pils tiek saukta Radvila vārdā, jo 16. gadsimta beigās Kristupas Radvila uzcēla Biržos bastiona cietoksni.

Šobrīd pilī izvietots Biržu novada muzejs "Sela", kurā apskatīt lietuviešiem svarīgās vēsturiskās lietas – muzeja 25 zālēs izvietota pilij piederošā ekspozīcija, svarīgākie literatūras, kultūras un sadzīviskie priekšmeti. Piemēram, muzejā iespējams apskatīt ne vien lietuviešu tradicionālā mājokļa mēbeles, bet arī modi un vēsturisko naudu.

Kopš 2014. gada muzejā izvietots arī cietokšņa arsenāls un interaktīva militārā ekspozīcija, kurā redzēt 16. un 17. gadsimta kaujas pilī.

Netālu no Biržu pils atrodas arī Sv. Jāņa Kristītāja Biržu draudzes baznīca, kas iespaidīga ar savu arhitektūru, apvienojot baroku un klasicismu.

Vairāk par muzeju var uzzināt www.birzumuziejus.lt

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form