Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Shutterstock

Saulainā Pērnava jau kopš 1996. gada oficiāli ir Igaunijas vasaras galvaspilsēta, bet saule, jūra un liedags bijuši kūrorta pilsētas simboli un trumpji jau krietni senāk. Jau 175 gadus tā ir iecienīts kūrorts. Tā kā siltais laiks beidzot ir klāt, šī ir vieta, kurp doties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pērnavā ir vairākas SPA viesnīcas, teātris un 2002. gadā atklāta koncertzāle, atrakciju parki, kā arī daudz kas cits. Katru vasaru Pērnavu apmeklē aptuveni 350 tūkstoši pilsētas viesu.Tajā ir 52 naktsmītnes, no kurām piecas ir kūrorta viesnīcas.

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Shutterstock

Kā nokļūt Pērnavā?

Pērnava atrodas pavisam netālu no Latvijas robežas, 161 kilometra attālumā no Rīgas. Jābrauc pa Tallinas šoseju, caur Ainažiem. Turp var nokļūt arī ar sabiedrisko transportu – autobusu, kas brauc uz Tallinu.

Pērnavas pludmale un pludmales parks

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Sara Näse / cc


Baltas smilšu pludmales, sekls ūdens un vissiltākā saule Igaunijā – tāda ir Pērnava, kas jau 1890. gadā tika iekļauta Krievijas impērijas kūrortu sarakstā. Skaistā pludmales promenāde ir kā radīta pastaigām un skrituļslidošanai. Daudzie rotaļu laukumi, strūklakas un spēļu zonas priecē gan lielus, gan mazus.Turpat var iznomāt arī aprīkojumu ūdensslēpošanai un burāšanai, ūdens motociklus, vai sēsties kanoe vai kajakā pa Pērnavas upi iebraukt atklātajā jūrā un aizbraukt uz tuvējām saliņām.Apskates vērts ir arī pludmales parks, kurā jauki atpūsties arī tad, kad pie jūras pūš vējš.

Tervise Paradiis SPA un akvaparks

Ūdens atrakciju parks piedāvā interesantas atpūtas iespējas gan lielajiem, gan mazajiem. Tajā ir zemūdens niršanas platforma, slidkalniņi, baseini, džakuzi, saunas, bārs, apsildāms baseins ārā, vasaras terase un vēl daudz citas atpūtas iespējas.Vairāk informācijas: terviseparadiis.ee.

Tallinas vārti

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Martí Vicente / cc


Tallinas vārti jeb Kuningavärav (Karaļa vārti) bija pilsētas viduslaiku nocietinājumu sistēmas daļa. Savulaik šie greznie baroka stila vārti iezīmēja pasta ceļa sākumu, bet tagad tie paver ceļu uz Pērnavas pludmales rajonu. Tallinas vārti ir vienīgie pilsētas aizsargmūru vārti no 17. gadsimta, kas Baltijā saglabājušies līdz mūsdienām.

Pie vārtiem atrodas arī vecā Pērnavas cietokšņa modelis.

Tā kā pilsētai ir sena vēsture, kas dibināta jau 1251. gadā, tur ir arī citas viduslaiku liecības. Piemēram, Sarkanais tornis (Punane Torn) savulaik bija Pērnavas viduslaiku nocietinājumu mūra stūra tornis. Tagad tā pagalms ir populāra suvenīru tirdzniecības vieta, kur tiek rīkoti mākslas gadatirgi.

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: PnP! / cc

Mūsdienās viduslaiku tradīcijas atdzīvojas ikgadējos Pērnavas Hanzas svētkos – tajos var apbrīnot krāšņus tērpus, piedalīties bruņinieku turnīros, apgūt seno amatnieku prasmes un nobaudīt tradicionālo senlaiku mielastu – uz iesma ceptu vepra un jēra gaļu. Hanzas dienas Pērnavā parasti notiek jūnija beigās.

Pērnavas baznīcas

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Jason Rogers / cc


Pērnavā, dodoties nesteidzīgā pastaigā, vērts iegriezties arī skaistajās baznīcās. Baroka stila Elizabetes baznīca, kas celta 1747. gadā, tagad ir populāra koncertu rīkošanas vieta. Tās ērģelēm ir brīnišķīga, savdabīga skaņa. Tā savu nosaukumu ieguvusi par godu Krievijas carienei Elizabetei, bet imperatorei Katrīnai par godu nosaukta Katrīnas baznīca. Tā ir viens no nozīmīgākajiem un skaistākajiem baroka arhitektūras eksemplāriem Igaunijā.

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Shutterstock

Savukārt Jekaterinas baznīca ir viena no visskaistākajām apustuliskajām baroka stila baznīcām Igaunijā.

Kūrorta mūsdienu arhitektūra

Tieši nesteidzīga pastaiga siltā vasaras pēcpusdienā vislabāk palīdzēs atklāt un izbaudīt Pērnavu. Šādā pastaigā nevar nepamanīt brīnišķīgo kūrorta arhitektūru. Tā, kā jau piejūras kūrortpilsētā, ir viegla, gaiša un eleganta. Piemēram, Villa Ammende ir viens no labākajiem agrīnā jūgendstila arhitektūras paraugiem Igaunijā. Tagad tur ir grezns restorāns un viesnīca. Noteikti vērts apskatīt arī Pērnavas dubļu vannu iestādi (attēlā), kas ir neoklasicisma ēka - viens no nozīmīgākajiem Pērnavas simboliem.

Ja vēlas apskatīt Pērnavu kā kūrortu, nevar iztikt bez Rannahotell apmeklēšanas. Šī viesnīca atrodas pludmales parkā un tika atvērta pēc pilsētas iniciatīvas 1937. gadā, kad tā bija ļoti moderna. Līdzīgi kā Ķemeru sanatorija, kas arī būvēta tajā pašā laikā, tā dēvēta par "Balto kuģi", jo tās modernisma stilā veidotie balkoni ar margām un logiem atgādina lielu kruīza kuģi. Tās terasē, baudot kafiju un saldējumu, var lūkoties uz jūru un pludmali.

Muzeji

Pērnavā ir arī vairāki apskates vērti muzeji. Pērnavas muzejs ir viens no modernākajiem vēstures muzejiem Baltijā. Tā pastāvīgā ekspozīcija "11000 gadu vēstures - Seno laiku pieredze" stāsta par akmens laikmetu, viduslaiku tirdzniecības ceļiem, baroka laika cietokšņu pilsētu Pērnavu, kā arī atgriežas nedaudz nostalģiskā padomju laika periodā. Muzejā ir pagaidu izstāžu zāle, kuras programmā mainās izstādes gan par vēstures, gan arī mākslas tēmām.

Vairāk informācijas: parnumuuseum.ee

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: visitestonia.com

Daudzo Pērnavas mākslas galeriju vidū vienmēr vērts apmeklēt Jaunās mākslas muzeju, kurā skatāmas mūsdienu mākslas izstādes. Muzeja kolekcijā ir vairāk nekā 400 tēlotājmākslas darbu, un videotēkā ir vairāk nekā 1200 dokumentālo filmu. To izveidojis Marks Sosārs. Par tradīciju tajā kļuvusi ikvasaras starptautiskā aktu izstāde "Vīrietis un sieviete". Šogad tā notiek jau 22. reizi un to var apskatīt līdz 31. augustam. Ieejas biļete muzejā maksā trīs eiro pieaugušajiem un 1,5 eiro bērniem.

Vairāk informācijas: chaplin.ee

Savukārt amatnieku darinājumus, kas raksturīgi igauņiem, un daudzas skaistas lietas var apskatīt Marijas Magdalēnas ģildē. Lai to izdarītu, jādodas uz ģildes namu ar tā darbnīcām, kas atrodas dažādos stāvos un līmeņos, kas atrodas Pērnavas centrā (Uus iela 5), blakus vēsturiskajam Šteinera Dārzam. Tur var satikt daudzus Pērnavas amatniekus.

Vairāk informācijas: maarjamagdaleenagild.ee

Lotes zeme

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Publicitātes foto


Pagājušajā vasarā tika atklāts tematiskais atpūtas parks "Lotes zeme", kas veltīts jaukajai suņu meitenītei Lotei un viņas draugiem, kurus pirms tam iepazinām multfilmā. Parkā ir vairāk nekā 100 atrakcijas, izgudrojumi un rotaļlietas. Parkā ir vairākas mājas un rotaļu laukumi, piedzīvojumu takas un pat stadions.

Papildus visam tam, Lotes zemē var arī vienkārši palaiskoties pludmales smiltīs un paplunčāties jūrā.

Ieejot tematiskā parka teritorijā, biļete tiek apmainīta pret aproci, ar kuru tās pašas dienas laikā var atkārtoti ieiet un iziet no Lotes zemes teritorijas. Izdevīgāk ir biļeti iegādāties iepriekš internetā, tad tā maksā 15 eiro, bet uz vietas – 17 eiro.

Vairāk informācijas: lottemaa.ee.

Lāzeru parks

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: Pärnu Laserpark


Pērnavas Lāzeru parks patiks tiem, kam prieku sagādā peintbola spēlēšana, jo arī lāzeru parkā piedāvā kopā ar draugiem vai ģimeni izspēlēt cīņu, tikai nevis ar krāsainajām lodītēm, bet modernu lāzeru aprīkojumu.

Lāzeru parka sirds ir tumša cīņu zāle, kur pretiniekiem ir izveidotas vairākas slēptuves, labirinti, liels tilts un automašīnas vraks. Lai radītu iespaidīgākus apstākļus, tur ir arī izgaismoti briesmoņi, mistisks apgaismojums, dūmi un mūzika. Cīņas ilgums ir 18 minūtes. Vienlaikus var spēlēt 12 cilvēki, bet to var darīt arī divatā.

Aktīvā atpūta Pērnavā un tās apkārtnē


Kā jau pilsētā pie jūras, Pērnavā populāra aktīvās atpūtas iespēja ir laivošana. Vairākas firmas piedāvā iznomāt gan smailītes, gan kajakus, ar ko doties gan jūrā, gan izbraucienā pa latviešiem pazīstamo Salacu vai Audru. Jūrā var izbraukt arī ar jahtu. Interesanta un atraktīva izklaide ir arī pārgājiens ar sniega kurpēm Rēmas purvā. Tāpat Pērnavas apkaimē ir vairākas veselības takas - Jeulumē Veselības un sporta centra pārgājienu takas, Kaismas veselības taka.

Ja plānojat atpūtu garākām brīvdienām, vērts apmeklēt arī netālu esošo Kihnu salu. Vairāk par to, ko apskatīt uz Igaunijas salām, lasiet šeit.

Vairāk par aktīvās atpūtas iespējām un arī naktsmītnēm, lasiet Pērnavas tūrisma mājaslapā: visitparnu.com.

Brīvdienu maršruts: Igaunijas vasaras galvaspilsēta Pērnava
Foto: anna Hanks / cc

Pērnavas Tūrisma informācijas centrā, kas atrodas Uue ielā, pašā Pērnavas centrā, var atrast gan reģiona kartes un citus informatīvus materiālus par izmitināšanas un maltīšu ieturēšanas vietām, kā arī ceļojuma maršruta izveidošanu.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form