Algarvi, Portugāle
Foto: d_vdm / CC

Algarvi ir fantastiska gaisma. Katru rītu, atverot aizkarus, redzēsiet zilas debesis – apkārt valdīs gaisma. Tomēr ir arī citi iemesli, kādēļ ir vērts doties uz šo vietu. Algarvi ir zelta pludmaļu reģions – to ieskauj kaļķakmens klintis un mazi, vienkārši restorāniņi, kuru piedāvājumā ir svaigi noķertas zivis – grilētas un apslacītas ar vietējo olīveļļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Algarvi ir daudzveidīga. Iekšzemē, augšup Monšiki (Monchique) kalnos piedzīvosiet un redzēsiet dzīvesveidu, kas Eiropā sen vairs nav sastopams. Dienas šeit tiek aizvadītas saskaņā ar gadalaikiem - cūku bēres un krājumu gādāšana ziemai, riekstu un ogu vākšana, lai pagatavotu vietējo "spēka dziru". Olīvas, apelsīni, ceratonijas un mandeles, ko ievāc no kokiem un pārdod tirgū. Nelielajos ciematos ar bruģētajām ielām ieraudzīsiet baltas ēkas, kafejnīcas, pie kurām sēdēs vīri ar galvassegām un malkos bica (espresso) un sievas, kas uz ielām grilēs sardīnes.

Algarvi dzīve pie jūras ir pavisam savādāka - tā ir cieši saistīta ar dabu. Redzēsiet vietējos iedzīvotājus dodamies Atlantijas okeānā paisuma laikā un meklējam gliemežus un jūras pīlītes; visā krasta garumā zvejnieki, kas apguvuši amatu no saviem tēviem, dodas jūrā pēc tinteszivīm un astoņkājiem, sardīnēm un tunča.

Šāda veida dzīve atšķiras no mums ierastās ikdienas, tāpēc piesaista tūristus.

Aiz jūras piekrastes, Algarvi centrā, uz klintīm izveidoti vairāki kūrorti - daži no tiem veidoti skaistos dārzos, piemēram, Vila Joya vai Vila Vita Parc; dažiem no tiem raksturīgs izteikts miers un klusums - tie vairāk atgādina betona klosterus.

Austrumu daļā izskatās, ka laiks stāv uz vietas: šeit atradīsiet brīnišķīgas, mazas, autentiskas viesu mājas (Fazenda Nova, Vila Campina) un lielie tūristu pūļi, kas skāruši lielāko daļu Algarvi, nav šo teritoriju pat skāruši, kas ļāvis šeit saglabāt raksturīgo mierīgo ainavu ar ciematiem un korķa koku un olīvkoku audzēm.

Rietumu Algarvi valda savvaļas atmosfēra; šeit valda Atlantijas okeāns, un noteicējas loma ir mātei dabai, kas piedāvā sērfošanas, putnu vai delfīnu vērošanas iespējas, vai arī klinšainas kalnu pastaigu takas no viena līča līdz otram. Pieejamas arī izcilas apmešanās vietas (Martinhal Resort, Memmo Baleeira), kas papildina šīs vietas piedāvājumu.

Lai arī kuru Algarvi daļu izvēlēsieties, sastapsiet draudzīgus un viesmīlīgus cilvēkus; izcili vietējie vīni par lieliskām cenām, kā arī gardi ēdieni, sākot ar svaigām zivīm un beidzot ar reģionam raksturīgiem šķiņķu veidiem.

Arī tādās apbūvētās teritorijās kā Albufeira vai Vilamoura atradīsiet lieliskas un nomaļas pludmales, tomēr, lai sajustu patieso Algarvi atmosfēru, dodieties uz vietām, kur brīvdienu sajūtu papildinās vietējai videi raksturīgais dzīvesveids. Tas viss kombinācijā ar sauli, ko mēs vienmēr tik ļoti alkstam piedzīvot savās brīvdienās.

Kad apmeklēt?

Katru sezonu iespējams raksturot ar ziediem: sārtie mandeļkoka ziedi uz zilo debesu fona februārī, džakarandas koki zilajos ziedos rotās ielas maijā, spilgti sārtie bugenvilijas ziedi uz zilo debesu fona jūlijā un ugunīgi sarkanās puansetijas decembrī -atkal uz zilu debesu fona. Īsāk sakot, no laika apstākļu viedokļa šeit ir patīkami visu gadu.

Ja vēlaties apmeklēt pludmales laikā, kad tajās ir maz tūristu, tad ierodieties laikā ārpus skolas brīvdienām. Labākie mēneši ir maijs, jūnijs vai oktobris, kad saule patīkami silda un apmeklētāju skaits ir neliels.

Vasaras karstumā - jūlijā un augustā - centrālais Algarvi rajons ir ļaužu pārpilns, bet, ja dosieties iekšzemes teritorijas virzienā gar apelsīnu, olīvu un korķa koku audzēm, kā arī stārķu ligzdām uz elektrības stabiem un jumtiem, tad atklāsiet klusu lauku paradīzi, kas gadsimtu gaitā ir maz mainījusies.

Decembrī un janvārī, kaut gan naktis ir vēsākas, dienas vidū šeit ir silts un saulains; viesnīcu cenas ir zemākas un, kaut gan peldēšanās būs pa spēkam tikai pašiem rūdītākajiem, arī šis būs patīkami pavadīts laiks Algarvi.

Ja ceļojuma galvenais mērķis būs vietējās virtuves iepazīšana un apskates objektu apmeklēšana, tad atcerieties, ka ziemā daudzi restorāni ir slēgti- tas pats attiecas uz atsevišķiem tūrisma objektiem, piemēram, ūdens parkiem un zoodārziem. Dažas lidsabiedrības ziemas laikā samazina lidojumu skaitu uz šo vietu, tāpēc jau laikus iegādājieties biļetes par izdevīgākajām cenām. Ierodoties oktobra beigās un novembrī, pastāv iespēja piedzīvot spēcīgas lietus gāzes.

Nokļūšana

Faro lidostas (00351 289 800800; ana.pt) pievadceļos un stāvlaukumos šobrīd notiek remontdarbi, tomēr tas daudz nekavē ierasto režīmu. Lidosta atrodas 4 km attālumā no Faro - Algarvi galvaspilsētas; apmeklējiet arī vecpilsētu.

Pārvietošanās

Eva Buses (289 899760; eva-bus.com) kursē starp lidostu un Faro, kā arī uz dažādām Algarvi vietām.

No/uz lidostu nekursē neviens vilciens, tomēr reģionālie vilcieni kursē gar krastu un apstājas Faro pilsētā, ar galapunktu Lagosā, kas atrodas rietumos. Rēķinieties, ka šis būs ainavām bagāts, tomēr lēns brauciens (808 208208; cp.pt).

Ar velosipēdu

Lai iepazītu Algarvi ar velosipēdu, sazinieties ar Swift Momentum Sports (swiftmomentumsports.com), un rezervējiet velobraukšanas un kalnu velobraukšanas brīvdienas - gan gida pavadībā, gan bez tā. Šeit pieejami 18 izmēģināti un pārbaudīti maršruti ar dažādām grūtības pakāpēm, kas šķērso dažas no skaistākajām reģiona lauku ainavām.

Ar automašīnu

Automašīnu nomas uzņēmumi Faro lidostā: Avis (avis.com.pt), Budget (budget.com), Europcar (europcar.com) un Hertz (hertz.co.uk). Lai nomātu automašīnu jābūt 21 gadu vecam. Braukšana ir ceļa labajā pusē. Ātruma ierobežojumi apdzīvotās teritorijās ir 48 km stundā, 95 km stundā uz A klases ceļiem un 120 km stundā uz autostrādēm.

Obligāti nēsājiet līdzi braukšanas apliecību (un pasi), tāpat jābūt brīdinošajam trijstūrim, atstarojošajai vestei, rezerves riepai un rezerves priekšējā luktura spuldzēm. Ja notiek negadījums vai automašīna salūzt, saskaņā ar likumu automašīnu nedrīkst pamest un jāvalkā atstarojošā veste līdz brīdim, kad ierodas policija.

Autrumu-rietumu A22 automaģistrāle aizvadītajā gadā tika pārveidota par maksas ceļu - samaksa tiek iekasēta elektroniski. Pārbaudiet, vai iznomātajā automašīnā ir uzstādīta Via Verde ierīce, kas automātiski reģistrē ceļojuma izmaksas. Lai izvairītos no samaksas, izmantojiet National 125 ceļu, kas veic to pašu maršrutu, tikai rēķinieties ar blīvāku satiksmi.

Alkohola robeža ir 0.5gm/l. Ar likumu aizliegts braukšanas laikā lietot mobilo telefonu, izņemot, ja tam ir pieejama hand free iespēja. Bērni, kas vecāki par 12 gadiem un kuru augums lielāks par 5 pēdām, automašīnā var atrasties bez bērnu sēdekļiem.

Fakti, kas jāzina

Valūta: eiro

Telefona kods: 00 351

Neatliekamā palīdzība: 112

Lielākajā daļā pilsētu ir tūrisma biroji. Visu veidu kontaktinformācija pieejama šeit: visitalgarve.pt/visitalgarve/ven

PADOMS

Daudzos restorānos un veikalos vēl joprojām nevar norēķināties ar kredītkartēm, tāpēc pārliecinieties, ka jums ir līdzi skaidra nauda.

Kafejnīcu skaits pieaug, un tās ir neatņemama sastāvdaļa no portugāļu dzīves. Kafija pieejama dažādos veidos, sākot ar bica (espresso) un beidzot ar galao (latte).

Dodoties vakaros uz restorāniem, varat ņemt līdzi bērnus - arī tā ir daļa no portugāļu ikdienas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form