Ceļojums uz Atēnām
Foto: Shutterstock

Atēnas bieži vien dēvē par Rietumu civilizācijas šūpuli – pilsētai ir 3500 gadu. Lai gan plašsaziņas līdzekļos atspoguļotās Grieķijas ekonomiskās problēmas, iespējams, atturēs izvēlēties šo vietu par ceļojuma galamērķi, tomēr par spīti tam jāatceras - Atēnas joprojām ir katra kultūras pasaules cienītāja sapņu zeme.

No 2004. gada Atēnu centrs ir kļuvis vieglāk izstaigājams - novērsti arī bēdīgi slavenie satiksmes sastrēgumi, ir strādāts pie izplūdes gāzu samazināšanas, nesen atklāta koku ieskauta kājāmgājēju Arheoloģiskā promenāde, kas aizved līdz Akropolei, kā arī gar visām galvenajām arheoloģiskas nozīmes vietām.

Tomēr tūristi šeit neierodas tikai seno pieminekļu dēļ. Spītējot ekonomiskajai krīzei, mūsdienu Atēnas ir vieta, kur var izbaudīt neparasti dzīvīgu naktsdzīvi, sākot no šikiem pilsētas bāriem un beidzot ar vienkāršo Monastiraki (Akropoles piekājē) un izsmalcinātiem atpūtas bāriem, kā arī Kolonaki esošajām fusion ēstuvēm.

Atēnās atrodas lielākā pasažieru osta Eiropā - Pirejas (Piraeus) osta. Katru gadu šeit ierodas aptuveni divi miljoni pasažieru - lielākā daļa no tiem ar prāmjiem un katamarāniem, kas piestāj Grieķijas salās. Ostā ir 11 modernas piestātnes kruīza kuģiem. 2004. gada Olimpisko spēļu laikā šeit piestāja pasaules lielākais kruīza kuģis Queen Mary II, kas kalpoja kā peldošā viesnīca. Kopš tā laika kruīza kuģu skaits Piraeus ostā ir ievērojami pieaudzis. 2008. gadā, uzņemot 1,8 miljonus pasažieru, osta kļuva par sesto pasaules visvairāk apmeklētāko kruīza kuģu ostu.

Piraeus ir galvenā uzkāpšanas/nokāpšanas osta īsajiem kruīziem pa Grieķijas salām; daudzas kompānijas iekļauj šo ostu savu Vidusjūras vai pasaules kruīzu sarakstos. Cilvēkus šeit piesaista pilsētas kalna galā esošā Akropole, 5.gs.p.m.ē. veidotais Partenons, kā arī iespēja doties ekskursijās pa pilsētu un aplūkot daudz fotografēto Delfu senvietu.

Tūrisms veido aptuveni 18% Grieķijas IKP, tāpēc, ja izvēlēsieties šo par savu brīvdienu galamērķi, tad palīdzēsiet vietējai ekonomikai.

Kad vislabāk apmeklēt?

Grieķijas galvaspilsētā valda rosība visu gadu. Labākais laiks, kad doties aplūkot Atēnu ievērojamākās vietas, izbaudīt siltās un saulainās dienas, ir rudens vai pavasaris; lielais karstums no jūnija vidus līdz augusta beigām varētu likties pārāk nogurdinošs šādām nodarbēm. Laikā starp novembri un februāri laika apstākļi ir neparedzami, sākot no spirdzinošām, saulainām dienām un beidzot ar lietu un reizēm pat sniegu.

Nokļūšana

Pārsēšanās

Atēnu Starptautiskā lidosta (Athens International Airport) (www.aia.gr) atrodas uz ziemeļaustrumiem no pilsētas. Metro (www.stasy.gr) aizvedīs tieši uz Syntagma un Monastiraki pilsētas centrā (Monastiraki pārsēdieties, lai nokļūtu Piraeus ostā), biļešu cena €8. Turklāt Athens Urban Transport Organisation (www.oasa.gr) apkalpotie lidostas autobusi regulāri kursē uz pilsētu un pretējā virzienā. Autobuss X95 kursē uz Syntagma Square pilsētas centrā un autobuss X96 aizvedīs uz Pireaus ostu. Biļešu cena €5, sniedzot iespēju 24 stundas pārvietoties ar visiem sabiedriskā transporta veidiem (autobusu, tramvaju un metro). Pieejami arī taksometru pakalpojumi - rēķinieties, ka dienas laikā cena būs €35, bet naktī €50 (no pusnakts līdz plkst. 5.00).

Kruīzi

Kruīza kuģu pasažieri izkāpj pilsētas Piraeus ostā (www.olp.gr), kas atrodas 7,5 jūdzes no Atēnu centra. Starppilsētu autobusi 20-30 minūtēs aizvedīs kruīza pasažierus no ostas uz pilsētas centru. Autobusu reisi atkarīgi no attiecīgās kruīza kompānijas. No Piraeus ostas uz Monastiraki pie Akropoles kursē arī metro, biļete maksā €1,40 un ir derīga uz 1 stundu un 30 minūtēm visiem sabiedriskā transporta veidiem. Pieejami arī taksometri - ceļš līdz Monastiraki jums izmaksās aptuveni €12.

Pārvietošanās

Grieķija
Foto: stock.xchng

Sabiedriskais transports

Atēnas ir pilsēta, kur visas galvenās apskates vietas ir pastaigas attālumā. Jā nolemsiet izmantot sabiedriskā transporta sistēmu (ieskaitot autobusus, trolejbusus un metro), tad atklāsiet, ka pakalpojumi ir lēti, tomēr transports ir ļaužu pārpilns. Biļetes maksā €1,40 un ir derīgas 1 stundu un 30 minūtes visos sabiedriskā transporta veidos. Biļetes pārdod metro stacijās, īpašās būdiņās pie autobusu pieturām un dažos ielu kioskos (periptera). Pirms pirmā brauciena apstipriniet savu biļeti. Vienas dienas biļetes (reizēm tās dēvē par "lidostas biļetēm") maksā €5 un 24 stundas ļauj neierobežoti pārvietoties ar visiem sabiedriskā transporta veidiem, kā arī garantē vienu autobusa braucienu uz/no lidostas.

Automašīnu noma

Pārvietošanās ar automašīnu Atēnās raksturojama vairāk kā nasta, nevis priekšrocība, jo uz ceļiem bieži vien ir sastrēgumi, un automašīnu novietošana ir sarežģīta un dārga. Pat, ja dodieties ārpus pilsētas, ieteicams labāk izmantot autobusu vai prāmja pakalpojumus, izņemot, ja plānojat doties uz īpaši nomaļām vietām. Automašīnu nomas cenas varat salīdzināt šeit www.travelsupermarket.com.

Fakti, kas jāzina

Svarīgi kontakti

Neatliekamā palīdzība Grieķijā: 112.

Atēnu Tūrisma birojs: 00 30 210 331 0392, www.breathtakingathens.com, Dionysiou Aeropagitou 18-20, Makrigianni (on the edge of Plaka).

Pamatfakti

Valūta: Eiro.

Telefona kods: lai zvanītu uz Grieķiju, ievadiet 00 30.

Source info

Telegraph


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.