Ceļojums uz Bangkoku
Foto: Shutterstock

Taizemes galvaspilsēta ir dienvidaustrumu Āzijas visnoslēpumainākā pilsēta, kur tradicionālā vide sastopas ar moderno pasauli.

Tie, kas apmeklēs Bangkoku pirmo reizi, būs pārsteigti par betona kanjoniem un futūristiskajiem, reklāmu klātajiem debesskrāpjiem, turklāt nedaudz tālāk no galvenajiem ceļiem atrodas neskaitāmas alejas un tradicionālā taizemiešu kultūra - smaržu, garšu, skaņu un apskates vietu pārpilnība, ko būs grūti aizmirst.

Bangkoka ir atradusi veiksmīgu līdzsvaru starp dārgo, ezoterisko un pasaulīgo. Gaisa vilcienu un metro sistēma atvieglo pārvietošanos pa šo milzīgo metropoli; tā pārvadā cilvēkus no luksusa apmešanās vietām uz budistu tempļiem vai senu amuletu tirgu pāris minūšu laikā.

Braucieni pa upēm, muzeju un iepirkšanās centru apmeklējumi un, protams, Bangkokas naktsdzīve (kas no bezgaumības laika gaitā pārvērtusies par kosmopolītisku vidi) - tas viss veidos Tālo Austrumu urbānās dzīves pieredzi. Neskatoties uz nesenajiem politiskajiem nemieriem Taizemē un vasaras mēnešiem raksturīgajiem ekstrēmajiem laika apstākļiem, Bangkoka joprojām ir viena no pasaules drošākajām pilsētām; vardarbīgi noziegumi pret ārvalstu viesiem šeit notikuši izteikti reti.

Daudzus tūristus baida vasaras tveice, tomēr Taizemes vērienīgā Jaunā gada sagaidīšana (Songkran tiek atzīmēts aprīļa vidū) ir apmeklēšanas vērts pasākums. Uz nedēļu galvaspilsēta pārvēršas par bērnu un pieaugušo kaujas lauku, jo visi klaiņo pa pilsētas ielām ar ūdenspistolēm, ūdens spaiņiem un talka pūderi, ar kuriem apmētā visus garāmgājējus (uzmanieties, jo ārvalstu ciemiņi ir iecienītākie uzbrukumu mērķi). Spītējot karstumam, tas būs patiešām jautri pavadīts laiks Taizemē.

Kad apmeklēt?

Ceļojums uz Bangkoku
Foto: AFP/Scanpix


Bangkoku vislabāk apmeklēt vēsās sezonas laikā, sākot no novembra līdz februārim - tas ir laiks pēc lietus perioda un pirms svelmainā karstuma sākuma (marta mēnesī). Aprīlis, maijs un jūnijs ir necilvēcīgi karsti mēneši - braukšana ar motociklu dienas vidū ir pielīdzināma braucienam cauri uguns vētrai, kaut gan jūnija vidū sāk parādīties lietus, sniedzot tik ļoti gaidīto veldzi, izkliedējot gaisā esošos putekļus un liekot augiem izaugt rekordlielā ātrumā.

Arī lietus sezona ir lielisks apmeklēšanas laiks - šajā laikā Bangkokā ir mazāk tūristu, temperatūras ir zemākas un neregulārās lietus sezonas lietus gāzes appludina ielas un vilina bērnus rotaļāties laukā.

Nokļūšana

Lidojumi

Ceļojums uz Bangkoku
Foto: neajjean / cc

Starptautiskie lidojumi nolaižas Suvarnabhumi International Airport (00 66 2 7230000, www.suvarnabhumiairport.com), kas atrodas aptuveni 30kilometru uz austrumiem no pilsētas. Vecā lidosta, Don Muang, atrodas aptuveni 19 kilometru uz ziemeļiem no Bangkokas, bet tā apkalpo galvenokārt dažus iekšzemes lidojumus.

Pārsēšanās

No plkst. 6.00 līdz pusnaktij Suvarnabhumi Airport Express dzelzceļa pakalpojumi (00 66 2 1321888) aizvedīs uz jauno Makkasan termināli, kas nav centrālais terminālis, tomēr savienos ar Petchaburi metro (MRT). Brauciena ilgums ir 15 minūtes un maksās 150 bātus (aptuveni 4 eiro). Nedaudz lēnāks būs brauciens ar Suvarnabhumi Airport Cityline, kas dodas uz tuvāk centram esošo Phaya Thai staciju un savienos ar Phaya Thai gaisa vilciena staciju (BTS). Brauciena ilgums būs 30 minūtes un maksās 15 - 45 bātus (no 0,35 līdz 1,20 eiro), atkarībā no veiktās distances.

Tiem tūristiem, kas dosies uz Sukhumvit Road vai kājāmgājēju tūristu anklāvu Khao San Road, daudz ērtāk būs izmantot lidostas taksometru pakalpojumus, kas reti kad izmaksās vairāk kā 250 bātus (6 eiro) - iekāpjot, uzstājiet, lai taksometra vadītājs ieslēdz skaitītāju. Parasti par lidostas taksometriem jāmaksā 50 bātu (1,20 eiro) uzcenojums. Lidostas limuzīni maksā aptuveni 600 bātus (12,55 eiro).

Pieejami vairāki lidostas ekspreša autobusi, kas aizvedīs uz pilsētu. AE2 dodas gar Petchaburi Road uz Khao San Road, AE3 apkalpo Sukhumvit Road un AE4 šķērso Siam Square līdz Hualamphong Railway Station. Biļetes maksā 100 bātus (2,70 eiro).

Daži starptautiskie lidojumi nolaižas Don Muang Airport. Ik stundu pieejami vilcieni no lidostas uz Hualamphong dzelzceļa staciju, tomēr tie ir lēni un bieži vien kavējas. Vienīgā alternatīvā iespēja, kā no lidostas nokļūt pilsētā, ir izmantot taksometra pakalpojumus. Par lidostas taksometriem jāmaksā 50 bātu (1,20 eiro) uzcenojums, neatkarīgi no kuras lidostas Jūs braucat.

Vilcieni

Daži tūristi ierodas Bangkokā ar vilcienu Hualamphong stacijā (vairāk informācijas un rezervēšana, šeit: www.railway.co.th). Šī stacija ir savienota ar tāda paša nosaukuma metro staciju (MRT).

Pārvietošanās

Ceļojums uz Bangkoku
Foto: AFP/Scanpix

Gaisa vilciens

Ātrākie transporta veidi ir BTS (Bangkok Mass Transit System) un MRT (Mass Rapid Transit System). BTS biļetes maksā no 15 līdz 40 bātiem (no 0,36 līdz 1,00 eiro), Smart Pass 350 440 bātus (9 eiro) - noderēs 20 braucieniem (vairāk informācijas šeit: www.bts.co.th). Vienas dienas caurlaide maksā 120 bātus (3,30 eiro). MRT biļete maksā 13 - 30, 16 - 40 bātiem. Abi tīkli kursē no plkst. 6.00 līdz pusnaktij.

Taksometrs

Šeit taksometri ir lētākie pasaulē, tomēr izvairieties ar tiem pārvietoties sastrēgumstundā. Vienmēr uzstājiet, lai taksometra vadītājs ieslēdz skaitītāju. Minimālā maksa ir 35 bāti (0,9 eiro). Brauciens pa pilsētu varētu izmaksāt aptuveni no 100 līdz 150 bātiem (no 2,60 līdz 4,00 eiro).

Pastaigas

Satiksmes un piesārņojuma dēļ ieteicams doties pastaigās tikai pie upes un pa Čainataunu (Chinatown).

Autobusi

Autobusi ir kaitinoši lēni.

PADOMS

Ja vēlaties nokļūt galamērķī, kas atrodas upes tuvumā, tad izmantojiet Chao Praya Express Boat (www.chaoprayaboat.co.th) pakalpojumus. Pieejamas daudzas pieturas, un kuģi kursē no plkst. 6.00 līdz 19.30 nedēļas dienās, bet līdz plkst. 18.30 svētdienās. Biļetes var iegādāties uz klāja, un tās izmaksās no 10 līdz 30 bātiem (no 0,24 līdz 0,79 eiro); no 14 līdz 29 bātiem (no 0,40 līdz 1,00 eiro).

Kas jāzina, pirms doties

Ceļojums uz Bangkoku
Foto: Reuters/Scanpix

Svarīgi kontakti

Bangkokas Informācijas centrs: 00 66 2 2257612, 17/1 Phra Athit Road. Atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. Phra Athit mols.

Tūristu policija: ievadiet 1155.

Pamatfakti

Valūta: bāts.

Telefona kods: ievadiet 00 66 2 Bangkokas numuriem, ja zvanīsiet ārpus Taizemes. Ja zvanīsiet no Taizemes teritorijas, tad ievadiet 02.

Vietējie likumi un etiķete

Ar likumu stingri aizliegts kritizēt monarhiju. Taizemē būtiski ievērot ārējā izskata tradīcijas. Budistu tempļu apmeklētājiem jāvalkā ķermeni apsedzošs apģērbs; novelciet apavus un nekad nevirziet pēdas budistu ikonu virzienā.

Comment Form