Ceļojums uz Barbadosu
Foto: AP/Scanpix

Barbadosā, mirdzošajā Karību rietumu piekrastē, atradīsiet lieliskas viesnīcas un restorānus. Tomēr salas patiesā burvība slēpjas pavisam citās lietās un vietās: Barbadosa apvieno pazīstamo ar eksotisko – anglikāņu baznīcas un kriketa laukumi atrodami gandrīz katrā ciemā, turklāt nebrīnieties, ja viesnīcas dārzā jūs pārsteigs kāds pērtiķis.

Kāpēc turp doties?

Pieejamas dažādas pludmales: rietumkrasta pludmales ierasti ir rāmas, savukārt sērfotājiem patiks pludmales dienvidu krastā. Uz šīs salas iespējams gandrīz viss; barbadosieši ir pārliecināti un dinamiski cilvēki, kas parūpēsies par tūristu vēlmēm.

Barbadosā ir daudzas interesantas apskates vietas un nodarbes. Atrodiet laiku iepazīt savvaļas dabu, austrumkrastu un vienu vai divas plantāciju mājas, kas paslēpušās cukurniedru laukos.

Barbadosa ir salīdzinoši droša atpūtas vieta. Ja citās Karību valstīs tūristi lielākoties nepamet savas viesnīcas, izņemot, ja tiek organizētas īpašas ekskursijas, tad Barbadosā var droši (un pat ieteicams) doties ārpus viesnīcas teritorijas.

Kad turp doties?

Runājot par laika apstākļiem, labākais laiks ceļojumam uz Barbadosu ir no janvāra līdz aprīlim, kad klimats ir sausāks, turklāt temperatūra ir par pāris grādiem zemāka nekā citos gada laikos. Oficiālā viesuļvētru sezona šajā reģionā sākas augustā un ilgst līdz oktobrim. Tiesa, Barbadosa atrodas Karību austrumu daļā, kur nav jābaidās par tiešiem viesuļvētru postījumiem. Apmeklējot salu  vasaras beigās vai rudenī, būs mazāka iespēja, ka pieredzēsiet sliktus laika apstākļus. Ieteicams vienmēr iepriekš sagatavoties lietainām dienām.

Domājot par izmaksām, ziema ir  visneizdevīgākais laiks, kad apmeklēt Barbadosu, no decembra vidus līdz aprīlim (jo īpaši - Ziemassvētku laikā un Lieldienu brīvdienās, kad ir īpašs uzcenojums) viesnīcu un villu cenas ir visaugstākās. Ja tomēr vēlaties doties uz Barbadosu šajā laikā, tad rezervēšana jāveic ļoti laicīgi.

Ņemot vērā cenu un laika apstākļus, maijs ir lielisks laiks, kad doties ceļojumā uz Barbadosu - apmešanās vietu cenas ir daudz zemākas nekā no janvāra līdz aprīlim, turklāt laika apstākļi ir gandrīz tikpat labi kā iepriekšējos mēnešos. Uz Barbadosu var doties arī decembra sākumā.

Karstākā tūrisma sezona Barbadosā ir ziemas mēnešos, savukārt klusākie mēneši ir septembris un oktobris - dažas no viesnīcām, kā arī restorāni un bāri šajā laikā ir slēgti.

Nokļūšana

Lidojumus apkalpo Barbadosas Grantley Adams International Airport. Transfērs no lidostas uz dienvidkrastu aizņems aptuveni 15 - 30 minūtes, savukārt uz rietumkrastu -  aptuveni 40 - 60 minūtes. Taksometrs līdz Holtaunai (Holetown) maksās BDS$58 (~23 eiro), uz Speigtstaunu (Speightstown) BDS$73 (29 eiro), bet uz St Lawrence Gap BDS$31 (12 eiro).

Nereti izdevīgāk ir rezervēt jau gatavu ceļojuma piedāvājumu, kurā ietilpst gan lidojums, gan viesnīca, gan transfērs no lidostas uz viesnīcu.

Pārvietošanās

Automašīnu noma:  Ieteicams nomāt automašīnu - pat, ja plānojat apmesties tikai uz pāris dienām. Barbadosā ir dučiem dažādu apskates objektu, kā arī restorānu, kurus ir vērts iepazīt. Apmaldīšanās te  nav nekas neparasts - Barbadosā ir viens no visblīvākajiem ceļu tīkliem pasaulē, kā arī ceļazīmju sistēma ir visai dīvaina. Ceļi kopumā ir labā stāvoklī, un pārvietošanās ar automašīnu notiek britu stilā - braucot pa ceļa kreiso pusi.

Varat izmantot vietējo nomas uzņēmumu Drive Barbados (001 246 426 3944www.drivebarbados.com), kas piedāvā labus pakalpojumus un konkurētspējīgas cenas. Barbadosā autovadītājiem nepieciešama vietējā braukšanas atļauja, to var iegādāties arī pie vietējiem autonomas uzņēmumiem (BDS$10 (4 eiro). Nomas automašīnas var atpazīt pēc burta "H" uz numura zīmēm - tas ļauj izcelties uz pārējo automašīnu fona.

Autobusi Barbadosā ir visur - ja plānojat pārvietoties pa dienvidu un rietumu krastu teritoriju, varat izmantot autobusu pakalpojumus. Zilie valsts autobusi apstājas tikai oficiālajās pieturās; uz šiem autobusiem ir norādes To City ("Uz pilsētu") vai Out of City ("Ārpus pilsētas") - autobusu kustības saraksti pieejami: www.transportboard.com.

Privāto uzņēmumu mikroautobusi ar purpura krāsas līniju un "ZR" numura zīmi darbojas kā maršrutu taksometri. Šie autobusi parasti apstājas jebkurā vietā maršruta robežās (kaut gan tas nav atļauts) - tajos var būt ļoti daudz pasažieru, var skanēt skaļa mūzika (kaut gan tas nav atļauts), un autobuss var nedaudz atgādināt "grabažu". Pieejami arī dzelteni privātie mikroautobusi. Jebkāda veida autobusu pakalpojumi maksā BDS$2 (aptuveni 0,78 eiro).

Taksometros nav skaitītāju. Cenas ir fiksētas, pirms doties ceļā, vienojieties ar vadītāju par summu.

Ins & Outs - bezmaksas izdevums, kas pieejams gandrīz visās viesnīcās. Tajā atodama salas karte, kurā iekļautas arī viesnīcu, restorānu, ievērojamāko apskates objektu un pludmaļu atrašanās vietas.

Sastrēgumstundas - darba dienās no plkst. 7.00 līdz 21.00; pusdienlaikā un laikā no plkst. 16.00 līdz 18.00, satiksme ap Bridžtaunu (Bridgetown), kā arī uz galvenā dienvidkrasta ceļa, bieži vien ir šausminoša.

Kas jāzina pirms doties?

Valūta: lielākā daļa cenu uz salas norādīta Barbadosas dolāros (BDS$). Parasti iespējams norēķināties arī ar ASV dolāriem, kaut gan atlikumu izsniegs Barbadosas dolāros. Valūtas kurss ir fiksēts BDS$1,98 par 1 ASV dolāru. Valūtu var samainīt arī īpašos bankomātos. 

Tūristu informācija: Barbadosas Tūrisma organizācijas mājas lapa  www.visitbarbados.org.

Neatliekamā palīdzība:  policija - 211; ugunsdzēsības dienests - 311; neatliekamā medicīniskā palīdzība - 511.

Vietējie likumi un etiķete

Barbadosa ir viena no drošākajām Karību salām, tomēr esiet uzmanīgi, ja plānojat atpūsties nomaļās pludmalēs; vēlams nepastaigāties šādās pludmalēs, kā arī neapgaismotās ielās pēc tumsas iestāšanās. Nesen Bridžtaunā un dažās citās tūristu iecienītās vietās notikušo laupīšanu dēļ policija un varasiestādes iesaka tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem nenēsāt pārāk uzkrītošas zelta rotaslietas. 

Barbadosā ar likumu aizliegta sauļošanās ar atkailinātu ķermeņa augšdaļu.

Comment Form