Ceļojums uz Losandželosu
Foto: Shutterstock

Amerikas otro lielāko pilsētu bieži vien maldīgi uzskata par filmu industrijas pilsētu. Viens no sešiem iedzīvotājiem šeit strādā radošajā jomā, tomēr daudzi no tiem nestrādā filmu vai TV industrijā, bet gan, piemēram, modes, mākslas, arhitektūras, dizaina, mūzikas, literatūras un teātra nozarēs.

Citiem vārdiem sakot, Losandželosa ir viena no pasaules radošākajām pilsētām. Šajā pilsētā atradīsiet muzejus un jaunas galerijas, kurām piemīt eksperimentāls raksturs - kas tāds, kas pietrūkst daudzām citām kultūras galvaspilsētām. Šeit uzturas daudzi no valstī labākajiem šefpavāriem, kā arī radoša modes un dizaina kopiena, kas rada inovatīvu arhitektūru, apģērbus un grafikas darbus.

Ja viss iepriekš minētais Jūs nepārliecina, tad ziniet, ka Losandželosa ir pārpildīta ar izcilām atpūtas vietām pie dabas krūts, turklāt ar visām lietām, kas nepieciešamas pilsētniekiem. Pilsētā izveidoti vairāki daļējie brīvdabas parki (piemēram, Runyon Canyon, Will Rogers State Park un Griffith Park), kā arī 35km garā South Bay velotaka, kas aizvedīs no Will Rogers State Beach ziemeļu daļā uz Playa Del Rey dienvidu daļā.

Pusi dienas brauciena attālumā no pilsētas varēsiet lieliski atpūsties un nodoties slēpošanai vietā ar nosaukumu Big Bear; tāpat varat apmeklēt Santa Ynez Valley vīna dārzus pie Santa Barbaras (Santa Barbara), vai arī meklēt piedzīvojumus pārgājienā pa High Mojave tuksnesi pie Palmspringsas (Palm Springs).

Lai gan iesācējiem varētu šķist, ka pa Losandželosu ir grūti pārvietoties, un iesācējam šeit esošie 10 un 12 joslu lielceļi izskatīsies patiešām šausminoši, tad redzēsiet, ka, līdzko būsiet izbraukuši automaģistrāles ar lēno satiksmi, varēsiet veikt garas distances itin īsā laika posmā.

Kad doties?

Losandželosa ir piemērota atpūtai jebkurā gada laikā. Janvāris un februāris ir lietainākie mēneši, tāpēc neaizmirstiet lietussargus vai apģērbu, kas aizsargās no salīšanas; ziemas vakaros temperatūras var būtiski pazemināties, bet tik un tā dienas daļu varēsiet pavadīt, valkājot T-kreklu. Pie pludmalēm parasti ir nedaudz vēsāka gaisa temperatūra un no maija līdz jūnijam var gadīties, ka no rītiem šajās teritorijās ir pelēka migla.

Nokļūšana

Pārsēšanās: ierodoties Los Angeles International Airport LAX (www.lawa.org), lielākā daļa cilvēku dodas iznomāt automašīnu, ko izmantot visu uzturēšanās laiku.

Taksometrs no Losandželosas uz Santamoniku (Santa Monica) izmaksās $35, un brauciena ilgums būs aptuveni 20 minūtes, atkarībā no satiksmes blīvuma. Taksometrs no LAX uz Holivudu (Hollywood) maksās $50, un brauciena ilgums būs aptuveni 45 minūtes. Lētāks variants būs Super Shuttle (001 310 782 6600/ 001 310 782 6600 www.supershuttle.com); ja brauksiet kopā ar vēl kādu pasažieri, tad tas izmaksās $16 no personas par braucienu līdz Santamonikai un $17 par braucienu uz Holivudu; braucienu ilgums būs no aptuveni 60 līdz 120 minūtēm (atkarīgs no pieturu skaita).

Naudas taupīšanas nolūkos varat izmantot arī LA Metro Trip Planner ( 001 323 466 3876, http://socaltransport.org), kas palīdzēs saprast, kuras autobusu un/vai metro kombinācijas ļaus nokļūt nepieciešamajā galamērķī visātrāk.

Ceļojums uz Losandželosu
Foto: AFP/Scanpix

Pārvietošanās

Autobusi un vilcieni: tikai retais iedomāsies izmantot Losandželosas autobusu vai metro pakalpojumus, tomēr būsiet pārsteigti atklāt, ka atsevišķās vietās tie ir patiešām ātri un ērti. Izmantojiet izcilo LA Metro Trip Planner, lai noskaidrotu, kuras autobusu un/vai metro kombinācijas ļaus nokļūt nepieciešamajā galamērķī visātrāk.

Braukšana ar velosipēdu: pilsētai, kur dominē automašīnas, Losandželosā ir pieejams arī visai pārsteidzošs skaits atsevišķu veloceliņu (http://www.labikepaths.com) un vairāk kā 225km velojoslu un 4000 velonovietnes. Santamonikas un Venēcijas (Venice) pludmales promenādes ir kā nosētas ar velosipēdu un skrituļslidu nomas punktiem. Daži no populārākajiem velosipēdu nomas veikaliem Santamonikā ir Spokes N Stuff (http://spokes-n-stuff.com/location_rental.html 001 888 242 3971/ 001 888 242 3971), Griffith Park un Marina Del Ray; cenas, sākot no $14,99 par visu dienu.

Taksometri: Yellow Cab Co (001 877 733 3305, www.layellowcab.com) un LA Checker Cab (001 310 330 3720, http://ineedtaxi.com) ir divas no Losandželosas taksometru kompānijām ar vislabākajām atsauksmēm.

Automašīnu noma: LAX pieejamas gandrīz 40 automašīnu nomas kompānijas, tomēr tikai 10 no tām piedāvā starppilsētu autobusu pakalpojumus, kas aizved pasažierus līdz termināliem, piemēram, Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, National, Payless un Thrifty. Varat iznomāt automašīnu arī uz stundu vai dienu; šādus pakalpojumus piedāvā Zipcars (www.zipcar.com/la) - izdevīgs un ērts variants, ja esat apmetušies Holiviudā, kur atrodas lielākā daļa Zip car stacijas.

Kas jāzina, pirms doties

Ceļojums uz Losandželosu
Foto: AFP/Scanpix

Svarīgi kontakti:

Losandželosas Apmeklētāju informācijas centrs (Los Angeles Visitors Information Center) (001 213 689 8822, www.discoverlosangeles.com, 685 South Figueroa St, Downtown).

Neatliekamās palīdzības pakalpojumi: ievadiet 911.

Vietējā ceļa satiksmes negadījumu/neatliekamās palīdzības evakuācijas informācija: ievadiet 511 vai apmeklējiet www.go511.com.

Uzziņas: ievadiet 411.

Pamatfakti:

Valūta: ASV dolārs.

Telefona kods: Losandželosā ir 5 dažādi teritoriju kodi: 305, 213, 323, 424 un 818. Zvanot uz Losandželosu no citām valstīm, ievadiet 001, pēc tam vienu no trīs ciparu teritoriju kodiem un pēc tam numuru. Zvanot no Losandželosas teritorijas, ievadiet vieninieku un pēc tam trīs ciparu teritorijas kodu, kam seko numurs.

Vietējie likumi un etiķete

Vienmēr nēsājiet līdzi pasi un, ja pārvietojaties ar transportlīdzekli, arī braukšanas tiesības, jo jebkurā brīdī Jūs var apstādināt policija.

Atļauts nogriezties pie labi, degot sarkanajai luksofora gaismai (ja esat nonākuši pie apstāšanās vietas pirmie un nav pretimnākošas satiksmes, kā arī zīmes, kas vēsta, ka "pie sarkanās nogriezties aizliegts").

Lielākajā daļā Amerikas pilsētu automašīnas jānovieto satiksmes virzienā pareizajā ceļa pusē, pretējā gadījumā nāksies maksāt soda naudu.

Tāpat nenovietojiet automašīnu 4,5m rādiusā no ugunsdzēsības iekārtas.

Tags

ASV Losandželosa Losandželosa ASV Ziemeļamerika

Comment Form