Ceļojums uz Maskavu
Foto: stock.xchng

Tā ir unikāla iespēja redzēt tādus leģendāras apskates vietas kā Sarkanais laukums, Kremlis un Ļeņina kapenes. 24 stundu nerimstoša kņada, kas valda vienā no Eiropas dzīvīgākajām pilsētām – metropole ar vairāk kā 10 miljoniem iedzīvotāju; šeit atrodami daudzi naktsklubi, bāri un iepirkšanās centri.

Šeit baudīsiet arī kultūru - sākot ar žilbinošiem lielizmēra darbiem, kurus veidojuši tādi senie meistari kā Iļja Repins, un beidzot ar nenovērtējamām reliģiskām ikonām. Tretjakova galerija būs īstā vieta, kur atgūties no garas dienas Krievijas galvaspilsētā.

Vakarā uzposieties operas vai baleta izrādei. Ja atliek laiks, aizstaigājiet līdz Vecajam Arbatam - galvenajam tūrisma objektam Maskavā, kas reiz bija ievērojamāko Krievijas rakstnieku un komponistu mājvieta.

Kad apmeklēt?

Ceļojums uz Maskavu
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Labākie ir divi periodi: no maija sākuma līdz jūlijam, pirms vēl nav kļuvis pārāk auksts, un laikā ap Jauno gadu, lai pieredzētu neaizmirstamas un īstenas krievu ziemas ainavas.

Nokļūšana

Pirms došanās: visiem, kas iebrauc Krievijā no Rietumu valstīm, nepieciešama vīza.

Pārsēšanās: starptautiskie lidojumi uz Maskavu tiek apkalpoti divās lidostās - Domoģedovo un Šerementjevo. No Domoģedovo (www.domodedovo.ru) taksometrs līdz centram izmaksās aptuveni R2000 (47 eiro), tomēr uzmanieties no krāpniekiem.

Ekspreša vilciens, kas dodas uz Paveļetskij staciju gandrīz pašā centrā, būs labāks risinājums (R300, 45 minūtes) Vairāk informācijas šeit: www.domodedovo.ru/en/main/getting/1/aero. Starppilsētu autobusi (R200) dodas uz Domoģedovo staciju pilsētas dienvidos.

No Šeremetjevo lidostas (http://svo.aero/en) starppilsētu autobusi (R200, 30 minūtes) dodas uz Rečnoj Vokzal metro staciju, kas atrodas ziemeļos. Ekspreša vilciens (R300, 35 minūtes) dodas uz centrālo Beloruskij dzelzceļa staciju. Vairāk informācijas: http://svo.aero/en/aeroexpress.

Vilcieni: tiešie vilcieni no Parīzes vai Berlīnes, kas ilgst 24 stundas (rezervēšana: 020 7619 1083, www.europeanrail.com).

Pārvietošanās

Sabiedriskais transports: biļetes skaistajā Maskavas metro (http://engl.mosmetro.ru) maksā fiksētus R30 (aptuveni 0.70 eiro) par vienu braucienu uz jebkuru vietu metro sistēmā. 20 biļešu komplekts maksā R500 (aptuveni 13 eiro). Plašā autobusu, tramvaju un trolejbusu sistēma ir lēta. Metro nav pieejamas norādes angļu valodā, tāpēc pārliecinieties, ka izkāpjat nepieciešamajā vietā.

Taksometri: pieejami daži uzņēmumi, kuros strādā angliski runājoši taksometru vadītāji. Vairāk informācijas šeit: www.welcometaxi.ru.

Automašīnu noma: Maskavas nepatīkamie satiksmes sastrēgumi padara automašīnu nomāšanu par bezjēdzīgu pasākumu. Pat ja dodaties ārpus pilsētas, labāk izvēlēties sabiedrisko transportu.

Kas jāzina pirms doties

Ceļojums uz Maskavu
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Svarīgi kontakti
Neatliekamā palīdzība: ievadiet 01 (ugunsdzēsības dienests), 02 (policija), 03 (ambulance) - ņemiet vērā, ka angļu valodā runās retais.
Tūrisma birojs un informācija: Maskavā nav tūrisma biroju.

Pamatfakti:

Valūta: rublis.

Telefona kods: Maskavā ir divi telefona kodi- 495 un 499 (ja zvanīsiet no ārvalstīm, priekšā jāliek 00 7). Kodiem priekša jāliek 8 - piemēram, 8- 495 1234567.

Vietējie likumi un etiķete

Lai gan situācija laika gaitā ir uzlabojusies, tomēr Krievijas policija vēl joprojām ir bēdīgi slavena ar attieksmi pret ārzemniekiem, tāpēc vienmēr nēsājiet līdzi dokumentus.

Ziedu dāvināšana Maskavas iedzīvotājiem ir ļoti delikāts etiķetes jautājums. Vienmēr pārliecinieties, ka ziedi ir nepāra skaitā, izņemot, ja dodaties uz bērēm, kur pieņemts nest pāra skaitā.

Ieejot kāda cilvēka privātajā dzīvoklī, novelciet apavus.

Comment Form