Sentropēzas brīvdienu ceļvedis
Foto: Shutterstock

Sentropē (Saint Tropez) ir viens no slavenākajiem kūrortiem Eiropā, kas piesaistīja mākslinieciskas un bohēmiskas dvēseles jau pirms Bridžitas Bordo laika - jau kopš 19. gadsimta beigām bohēmistus te piesaistījis mākslinieks Pols Siņaks (Paul Signac); pagājušā gadsimta četrdesmitajos un piecdesmitajos gados šo ciematu kā vietu savām vasaras brīvdienām izvēlējās tādi cilvēki, kā Žuljeta Greko (Juliette Greco), Boriss Vijāns (Boris Vian), Sartrs un Pikaso.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nedaudz vēlāk nāca filma "...un Dievs radīja sievieti" (And God Created Woman) ar Bridžitu Bordo, un šeit valdošā brīvdomātāju atmosfēra ieguva pasaules slavu. Nekas kopš tiem laikiem nav mainījies.

Varenie, bagātie un īpašas nozīmes cilvēki te pietauvo savas jahtas un satiekas villa soirées, kas notiek Le Club 55 Pampelones (Pampelonne) pludmalē vai Byblos viesnīcas Les Caves du Roy naktsklubā. Mūsdienās tie visbiežāk ir krievi, brazīlieši vai ķīnieši, kā arī eiropieši un amerikāņi. Ja nebūtu šo cilvēku, tad ciemata ielās noteikti nebūtu tik daudz jahtu čartera uzņēmumu, nekustamo īpašumu aģentūru, ļoti dārgu restorānu un vadošo dizaineru modes veikalu.

Pateicoties šejienes dzīves ritmam, Sentropē vienmēr ir pasaules uzmanības centrā.

Atpazīstamību veicina arī apkārtējā vide. Kokiem rotātā, klinšainā Sentropē pussala ir patiešām gleznaina vieta; jūras un Maures kalnu ainavas ir fantastiskas. Tomēr tā ir tikai redzamā puse, kas slēpj dažādus dzīves slāņus, sākot ar ikdienu villās, kurās uzturas bagātnieki, un beidzot ar vietējiem iedzīvotājiem, kas groziem rokās dodas iepirkt ikdienas pārtiku vietējā tirgū. Paturiet prātā, ka vasarā Sentropē nekad nav iespējams baudīt vienatni – ik dienu te ierodas līdz pat 100 000 apmeklētāju.

Saint Tropez brīvdienas
Foto: SIDE-2 / cc

Kas jāzina, pirms doties

Svarīgi kontakti

Francijas neatliekamās palīdzības dienesti: 112.
Sentropē Tūrisma birojs (00 33 494 97 45 21, www.ot-saint-tropez.com), Quai Jean Jaurès, St Tropez.

Pamatfakti

  • Valūta: eiro.
  • Telefona kods: ievadiet Francijas kodu 00 33, ja zvaniet no valsts ārpus Francijas. Gandrīz visi Francijas telefona numuri sastāv no 10 cipariem, numuri sākas ar "0". Zvanot no ārvalstīm, pirmā nulle nav jāievada.

Vietējie likumi un etiķete

Atbilstoši Francijas likumdošanai vienmēr jānēsā līdzi personu apliecinošs dokuments, tāpēc neaizmirstiet pasi.

Ja braucat ar automašīnu, tad tajā jābūt dzeltenai atstarojošai vestei. Tā jāuzvelk, ja automašīnai rodas tehniskas problēmas uz ceļa ar blīvu satiksmi, tādējādi jūs pamanīs arī citi satiksmes dalībnieki. Šāds noteikums jāievēro saskaņā ar likumu.

Nokļūšana

Lidojumi

Sentropē tuvākā lidosta ir Toulon-Hyères (www.toulon-hyeres.aeroport.fr), kas atrodas 50 minūšu brauciena attālumā.

Alternatīvs variants ir Nice-Côte d'Azur lidosta (00 33 489 88 98 28, www.nice.aeroport.fr), kas atrodas 90 minūšu brauciena attālumā (ja nav sastrēgumu).

Transfērs

No Toulon-Hyères lidostas taksometra pakalpojumi (0033 494 006000, www.taxis-hyeres.com) izmaksās aptuveni €130 vienā virzienā. Autobuss Nr. 7803 (www.varlib.fr) dodas uz Sentropē piecas reizes dienā; brauciens vienā virzienā izmaksās aptuveni €2.

No Nicas lidostas vislabāk izvēlēties helikoptera pakalpojumus, tādējādi izvairoties no satiksmes sastrēgumiem uz ceļa; vislabāk šādu variantu izvēlēties, ja ir daudz bagāžas. Lidojums ar helikopteri ilgs aptuveni 20 minūtes. Azur Hélicoptère (www.azurhelico.com) trīs cilvēkus aizvedīs par aptuveni €790.

Taksometrs (13 78 78) dienas laikā izmaksās aptuveni no €234 līdz €266, bet laikā no plkst. 19.00 līdz 7.00 taksometrs izmaksās no €258 līdz €276. Ja izvēlēsieties pārvietoties ar motociklu, tad, izvēloties Happy Traffic pakalpojumus (0033 669 332275, www.happy-traffic.com), būs jāmaksā aptuveni €230. Daudz lētāks variants būs autobuss.

Autobuss Nr. 3003 apkalpo Terminal 1, quai 5 un Terminal 2, quai 1 uz St Raphaël. Tālāk pārsēdieties autobusā Nr. 7601, kas aizvedīs uz Sentropē. Šis brauciens kopumā maksās €17, tomēr tas var ilgt vairākas stundas vai pat vairāk – atkarīgs no satiksmes.

Vēl viens variants – kuģu satiksme. No Nicas lidostas šāda veida pakalpojumi nav pieejami, tomēr tas ir iespējams no St Raphaël. No lidostas līdz St Raphaël jābrauc ar autobusu Nr. 3003, pēc tam kājām jādodoas uz St Raphaël Veco ostu. Šeit pieejami Bateaux de St Raphaël pakalpojumi (www.bateauxsaintraphael.com) un, šķērsojot līci, nonāksiet Sentropē. Brauciens ilgs stundu. Cena: €15 vienā virzienā (€10 pasažieriem vecumā no 2 līdz 9 gadiem).

Pārvietošanās ar automašīnu

Vasaras sezonā uz galvenā ceļa nāksies saskarties ar lieliem satiksmes sastrēgumiem. Dažreiz satiksme ir ļoti blīva un lēna (pat aprīlī). No tā var izvairīties braucot nevis pa galveno ceļu, bet izvēloties Sentropē pagriezienu, kas ved uz Gassin vai La Croix-Valmer. Nonākot šeit, varēs izmantot mazākus ceļus, kas šķērso Ramatuelle un virzās gar Ste Anne kapelu; galu galā aizvedot uz Santropēzas otru malu. Alternatīvs variants ir ierasties laikā pirms plkst. 7.30 un pamest šo vietu pēc plkst. 21.00.

Var braukt arī uz St Raphaël vai Ste Maxime un atstāt automašīnu tur, pēc tam izmantot prāmja pakalpojumus, kas aizvedīs uz Sentropē. St Raphaël ieteicams izvēlēties Bateaux de St Raphaël kuģa pakalpojumus (skatiet tekstā iepriekš). Ste Maxime izmantojiet Bateaux Verts (0033 494 492939, www.bateauxverts.com) pakalpojumus, kas pieejami 14 Quai Léon Condroyer. Brauciena ilgums būs aptuveni 15 minūtes. Cenas: €7,30 vienā virzienā, €13 abos virzienos (bērniem – €3,80 vienā virzienā, €7,30 abos virzienos).

Kruīzi

Kuģi piestāj ostā un pasažierus nogādā Sentropē, līdzko tie izkāpuši krastā. Viss, ko vēlēsieties ieraudzīt – veikali, kafejnīcas, restorāni, vecas ieliņas, centrālais laukums –atrodas 10 minūšu ilgas pastaigas attālumā. Tieši ostā, Quai Jean Jaurès, pieejams labs tūrisma birojs (974521; www.ot-saint-tropez.com). Ļoti ērts ir Passeport Croisière informatīvais materiāls, kas izveidots īpaši kruīza kuģu pasažieriem. Līdz ar reklāmām tajā norādītas galvenās apskates vietas un nodarbes Sentropē. Informatīvo materiālu var saņemt no cilvēka, kas sagaida kruīza viesus krastā pie Capitainerie, kas atrodas pie Tūrisma biroja, vai arī lejupielādēt tiešsaistē www.ot-saint-tropez.com.

Pārvietošanās

Ceļojums uz Sentropē
Foto: j-r w / cc


Pastaigas

Lielākā daļa ielu ir visai šauras. Šeit gandrīz nav sastopams sabiedriskais transports un, ja pārvietosieties ar automašīnu, tad radīsiet tikai liekus sastrēgumus. Vienīgais veids, kā pārvietoties bez raizēm, ir pastaigāties kājām. Slavenās pludmales – ieskaitot, Pampelone – atrodas gandrīz 6,5 kilometru attālumā. Sentropē teritorijā pludmaļu gandrīz nemaz nav, tās atrodamas blakus esošās Ramatuelle komūnas teritorijā.

Uz pludmalēm kursē arī pāris tiešie autobusi, tomēr tie lielākoties atiet no augsta līmeņa viesnīcām. Vēl viens risinājums – iznomāt velosipēdu vai skūteri. Varat izmēģināt Rolling Bikes pakalpojumus (0033 494 970939; www.rolling-bikes.com), kas atrodas 14 Avenue Général Leclerc. Šeit var iznomāt velosipēdus sākot no €17 dienā, bet 50cc skutera cenas būs no €42 dienā.

Lai apskatītu Sentropē no jūras, izmēģiniet vienas stundas braucienu ar kuģi no Vieux ostas, ko piedāvā Transports Maritimes Tropeziens (0033 494 550992; promenades-en-mer). Brauciena laikā var baudīt līča un sauszemes daļas skaistās ainavas, kā arī no tālienes aplūkot Bridžitas Bardo māju. Cenas: €10 pieaugušajiem, €6 pasažieriem, kas jaunāki par 10 gadiem.

Tags

Francija Sentropē Francija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form