Ceļojums uz Singapūru
Foto: jjcb / CC

Singapūra ir vieta, kur dzirkstī dzīvība: te notiek ikgadējais F1 Grand Prix nakts brauciens, te slejas stilīgi "integrētie kūrorti" un ambiciozi arhitektūras projekti, kas rotā debesjumu.


Te atradīsiet gan daudzus dārgus un izsmalcinātus restorānus, kas cenšas attaisnot Singapūrai piešķirto Āzijas kulinārijas galvaspilsētas statusu, gan neskaitāmas ātrās ēdināšanas iestādes, kurās pasniedz, piemēram, vistu ar rīsiem, ko var iegādāties jebkurā diennakts laikā.

Singapūrā atradīsiet jaunākās paaudzes viesnīcas – sākot no moderna dizaina īpašumiem, kurus attīstījis slavenais Loh Lik Peng, un beidzot ar dzīvīgo Marina Bay Sands ar atklātu baseinu 55. stāvā. Nesens jaunievedums pilsētā ir Gardens by the Bay – elpu aizraujošs "superparks" ar īpašiem pastaigu ceļiem, tropiskiem piekrastes dārziem, kokiem līdzīgiem torņiem un 30 metrus augstu ūdenskritumu. Visam pa vidu uzplaukst arī Singapūras multikulturālā un tradicionālā daļa.

Kad doties?

Runājot par laika apstākļiem, nav tāda "labākā laika", kad doties uz Singapūru. Te visu gadu ir silts un mitrs laiks, temperatūra svārstās - no +24oC no rīta un vakaros, dienas laikā gaiss iesilst līdz +31oC. No novembra līdz janvārim temperatūra nedaudz pazeminās, jo sākas lietus sezona, tāpēc šajā laikā, braucot uz Singapūru, prātīgi būtu paņemt līdzi lietussargu.

Singapūrā notiek pasaules vienīgās 1. formulas nakts sacensības, kas pulcē neskaitāmus skatītājus. Ja esat izvēlējušies ierasties uz šīm sacensībām, tad pēdējā brīdī rezervēt apmešanās vietu var būt visai sarežģīti, it īpaši, ja vēlaties apmesties viesnīcā, kas atrodas tuvu notikuma vietai; ieteicams viesnīcu rezervēt jau laicīgi.

Ceļojums uz Singapūru
Foto: edwin.11 / CC

Nokļūšana

Lidojumi

Vienīgā komerciālā lidosta Singapūrā ir Changi starptautiskā lidosta, kas atrodas 19 kilometrus no pilsētas centra. Lidostai ir trīs termināli; 2013. gadā sākās ceturtā termināla būvniecība, ko plānots pabeigt līdz 2017. gadam. 

Ceļojums uz Singapūru
Foto: luca.sartoni / CC

Izdevīgākais variants, kā nokļūt no lidostas uz pilsētu, ir taksometrs, īpaši, ja esat trīs vai četru cilvēku grupa. Brauciens ar taksometru, kas aprīkots ar skaitītāju, ilgs aptuveni 20 minūtes un izmaksās aptuveni 30 Singapūras dolārus jeb 18 eiro. (ieskaitot piemaksas no lidostas). Sastrēgumstundu laikā, kā arī rezervējot taksometru telefoniski, maksājot ar kredītkarti un iebraucot Centrālajā biznesa rajonā (Central Business District (CBD)) ierobežotajos laikos, iespējams būs jāmaksā papildmaksa.

Mass Rapid Transit system (MRT) ir otrs veids, kā nokļūt no lidostas uz pilsētu. Changi lidostas stacija atrodas Termināla 1 un Termināla 2 pagrabstāvā. Pasažieriem jāpārsēžas uz rietumiem kursējošajā vilcienā, kas atiet no Tanah Merah vilcienu stacijas; pēdējais vilciens no Changi lidostas līdz šai līnijai atiet plkst. 23.18.

Lidostas starppilsētu autobusu pakalpojumi nodrošina nokļūšanu no lidostas uz galvenajām viesnīcām pilsētā par fiksētu cenu S$9 (5,20 eiro) no pieaugušajiem (S$6 (3,55 eiro) no bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem).

IETEIKUMS

Reģistrējieties braucienam uz viesnīcu tiešsaistē, kur iespējams izvēlēties sēdvietas aptuveni 12 -48 stundas pirms ielidošanas (atkarībā no lidsabiedrības; vairāk informācijas changiairport.com)..

Kruīzi

300 000 kvadrātmetru plašais Marina Bay Cruise Centre Singapore, kas atrodas Marina South, tika uzbūvēts, lai apkalpotu pasaules lielākos lainerus; piestātnes te ir lielākas un dziļākas. Kuģi šajā kruīzu centrā ienākt sāka 2012. gada maijā, bet oficiālā atklāšana notika nedaudz vēlāk tajā pašā gadā. Singapore Cruise Centre, kas atrodas Harbour Front, apkalpo reģionālos kruīza kuģus uz Malaiziju, kā arī Taizemi un Vjetnamu. No Tanah Merah termināla kursē kuģi uz tuvākajām vietām Indonēzijā, piemēram, Bintanu (Bintan) un Batamu (Batam) salām.

Vilcieni

Ja vēlaties izbaudīt ainavām bagātu braucienu uz Malaiziju un Taizemi, izvēlieties vilcienu. Singapūra ir vistālākais galapunkts Keretapi Tanah Melayu (jeb KTM) – dzelzceļa sistēmā, kas savieno Singapūru un Taizemi. Kopš 2011. gada jūnijā tika slēgta leģendārā Keppel dzelzceļa stacija, Woodlands Train Checkpoint, kura līdzīpašnieks ir arī KTM un Singapūras Imigrācijas un kontrolpunktu organizācija (Immigration and Checkpoints Authority of Singapore), de facto kļuvusi par galveno dzelzceļa staciju Singapūrā. 

KTM apkalpo vairākus regulāros vilcienus starp Singapūru un Kualalumpuru (sešu stundu brauciens), Butterworth Penangā (Penang) (aptuveni 12 stundas ilgs brauciens), un Hat Yai Taizemē. Ar vilcienu caur Kualalumpuru var aizceļot arī uz Malaizijas austrumu krastu; KTM apkalpo arī starppilsētu autobusus, kas kursē starp Singapūru un Johor Bahru (JB) – šo maršrutu iecienījuši singapūrieši, kas bieži dodas iepirkties uz JB

Lai rezervētu KTM biļetes, apmeklējiet ktmb.com.my, zvaniet 0060 3 2267 1200 vai sūtiet pieprasījuma e-pastu uz callcenter@ktmb.com.my.

Ja līdzekļi atļauj, varat izmantot luksusa pakalpojumus, ko piedāvā Eastern & Oriental Express (0065 6395 0678; orient-express.com) – tas ir trīs dienu un divu nakšu atpūtas brauciens uz Bangkoku no Singapūras; divu stundu pieturas Penangā un Kančanaburi (Kanchanaburi). 

Pārvietošanās

Sabiedriskais transports

Singapūrā ir plašs un attīstīts sabiedriskā transporta tīkls, kurā ietilpst vilcieni jeb MRT un autobusi. Transporta sistēma ir ļoti uzticama, ar retiem izņēmumiem. Visos vilcienos un metro darbojas gaisa kondicionieri, ļaujot atvēsināties no lielā karstuma. Transports kursē no plkst. 6.00 līdz pusnaktij katru dienu, ik pēc trijām līdz astoņām minūtēm. Vilcienos stingri aizliegts ēst un dzert. 

IETEIKUMS

Ja plānojat pa pilsētu pārvietoties sabiedriskajā transportā, apsveriet iespēju iegādāties Singapore Tourist Pass. Karte ļaus neierobežoti pārvietoties ar MRT, LRT un pamata autobusiem par fiksētām dienas cenām, proti, S$10 (ap 6 eiro) par vienas dienas caurlaidi, S$16 (ap 9,50 eiro) par divām dienām un S$20 (12 eiro) par trīs dienām (thesingaporetouristpass.com).

Taksometri 

Singapūrā pieejami daudzi taksometri, tomēr tas, cik ātri noķersiet  tukšu taksometru, atkarīgs no vietas, kur to mēģināsiet darīt un uz kurieni vēlēsieties doties. Transporta līdzekļiem nav atļauts gaidīt vai apstāties pie ceļiem, kas iekrāsoti ar dubultu vai pārtrauktu dzeltenu līniju, tomēr singapūrieši ar rokas mājienu ir pamanījušies "tikt cauri sveikā". 

IETEIKUMS

Singapūrā labākais variants ir pieteikties taksometru rindai viesnīcā vai speciālajos taksometru stendos iepirkšanās centros. Nedaudz sarežģītāk būs atrast taksometru sastrēguma stundās – to iespējams novērst, iepriekš rezervējot (vismaz pusstundu iepriekš). Ņemot vērā sarežģīto cenu sistēmu, pirms sēsties taksometrā un doties ceļā, izpētiet sistēmu internetā taxisingapore.com vai palūdziet, lai kāds pieredzējis ceļotājs jums to izskaidro..

Kas jāzina pirms doties?

Vietējie likumi un etiķete

Singapūru mēdz dēvēt par soda naudu pilsētu, te var piemērot soda naudu vai pat arestēt, ja pārkāpj drakoniskos likumus, kurus vietējie ir iemācījušies ievērot. 

Kopš 1992. gada, kad kāds vandālis pielipināja košļājamo gumiju pie MRT durvju sensora, kā rezultātā tika bojāta vilcienu pakalpojumu sistēma, Singapūrā ir aizliegta košļājamo gumiju pārdošana un imports. Protams, jūs varat košļāt košļājamo gumiju, tomēr atbrīvojieties no tās atbilstošā veidā, izmetot atkritumu urnā. 

Restorānos, kinoteātros un visās publiskās iekštelpās aizliegts smēķēt. Tuvākajā laikā plānots šo aizliegumu paplašināt, iekļaujot arī publiskas teritorijas.

Vandālisms ir sodāms, tāpat kā vides piesārņošana ar atkritumiem, spļaušana, neuzmanīga ielu šķērsošana un ūdens nenolaišana tualetē.

Noderīga informācija

Singapūras starptautiskais tālruņa kods: 65.
Neatliekamās palīdzības gadījumā zvaniet: policija 999, ātrā medicīniskā palīdzība: 995.
Oficiālā Singapūras tūrisma informācijas mājas lapa: yoursingapore.com.

Singapūras mākslas muzejs
Foto: edwin.11 / CC

Comment Form