Ik gadu Venēciju apmeklē trūristu straumes – reizēm tūristu šeit ir divas reizes vairāk nekā vietējo iedzīvotāju, tomēr pat tad pilsēta nezaudē savu burvību un pievilcību. Pavasara beigas un vasaras sākums piesaista vislielākos ļaužu pūļus, tam ir savs iemesls - šīs pilsētas ekskluzīvums un sirsnīgā atmosfēra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vasarai kļūstot karstākai Venēcija pieklust - iespējams augusta mēnesī tūristus piesardzīgus padara moskītu mākoņi un kanāla smakas. Tomēr tam tā nevajadzētu būt! Gluži kā Tintoreto darbos, Venēcija piedāvā skaistas ainavas, kuras salīdzinājumā ar karstumu, mitrumu un nelielo aromātu no ūdeņiem, ir tikai nieks.

Jebkurā sezonā Venēcijas baznīcas un muzeji piedāvā iepazīt vēsturi, tomēr interesentiem ir pieejama arī laikmetīgā māksla - pat ārpus Venēcijas Mākslas biennāles.

Kad apmeklēt?

"Nesezona" šeit ir relatīvs jēdziens, kaut gan daudzas viesnīcas piedāvā atlaides karstajos augusta mēnešos, kā arī novembra vidū un janvāra beigās. Venēcijai piemīt sava burvība arī ziemā - pilsētu ieskauj migla un īpaša atmosfēra, tomēr laikā pirms Karnevāla, kas notiks laikā no 2016. gada 23. janvāra līdz 9 februārim, cenas šeit pieaugs.

Nokļūšana

Ceļojums uz Venēciju
Foto: DELFI Aculiecinieks

Lidojumi

Centrālajai Venēcijai tuvākā lidosta ir Marco Polo lidosta, savukārt Treviso, kas atrodas 70 minūšu autobusa brauciena attālumā no Piazzale Roma (galvenā Venēcijas stacija), izmanto lielākā daļa lēto lidsabiedrību.

Vienpadsmit kilometru braucienu uz Venēciju iespējams veikt pa ceļu vai pa ūdeni. Brauciens ar autobusu ir daudz ātrāks un lētāks, tomēr braucienam ar kuģi ir "Venēcijas garša". Kuģus apkalpo Alilaguna (alilaguna.com); tie atiet reizi stundā, no 6.00 līdz pusnaktij. Lai nokļūtu San Marco, izvēlieties Arancio (1 stunda un 14 minūtes) vai Blu (1 stunda un 12 minūtes) līnijas; ja vēlaties nokļūt Rialto, izvēlieties Arancio (57 minūtes). Linea Blu piestāj arī Lido (1 stunda un 2 minūtes), kā arī kruīza kuģu ostā. (Terminal Crociere, 1 stunda un 34 minūtes) - €15 vienā virzienā, €27 abos virzienos; ja rezervēsiet tiešsaistē, tad saņemsiet atlaides.

Autobusus uz Piazzale Roma apkalpo ATVO (atvo.it; 20 minūtes, €6 vienā virzienā, €11 abos virzienos, grupām atlaides) un ACTV ( actv.it; 35 minūtes, €6 vienā virzienā, €11 abos virzienos). Visas biļetes - autobusa un kuģu- jāiegādājas ierašanās zālē un jāapstiprina iekāpjot. Taksometru pakalpojumi uz Piazzale Roma maksās aptuveni €35, savukārt ūdenstaksometrs līdz pat pieciem cilvēkiem ar bagāžu uz jebkuru vietu Venēcijā vai Lido izmaksās €100.

Treviso atrodas 30 km uz ziemeļiem no Venēcijas. Lidostu ar Piazzale Roma savieno ATVO autobuss (atvo.it; 70 minūtes, €7 vienā virzienā, €13 abos virzienos). Autobusi parasti apkalpo arī vēlu ienākošos lidojumus. Taksometrs uz Venēciju maksās sākot no €150.

Kruīzi

Lielākā daļa kruīza kuģu un prāmju piestāj Stazione Marittima, kas atrodas Zattere rietumu daļā pie Piazzale Roma stacijas un automašīnu parkiem. Starppilsētu autobusi no piestātnes atiet ik pēc 20 minūtēm uz Piazzale Roma, kur varēsiet iegādāties ūdensautobusa biļetes, šķērsot kājāmgājēju tiltu uz vilcienu staciju vai autobusu uz kādu no lidostām. Ja vēlaties nokļūt San Marco, izmantojiet Blue Alilaguna prāmja pakalpojumus no Stazione Marittima (20 minūtes; vienvirziena biļete €8). Prāmis atiet katru stundu, no plkst. 8.54 līdz 15.54.

Vilcieni

Galvenā Venēcijas stacija ir Santa Lucia, kas atrodas tieši pie Lielā kanāla. Sauszemes daļā atrodas Mestre stacija - rosīga stacija, kas apkalpo līnijas uz Boloņas dienvidiem, Florenci un Romu, kā arī Padujas rietumus, Veronu un Milānu; uz ziemeļiem un austrumiem - Trevīzo, Triesti un Slovēniju. Nacionālais vilcienu operators ir Trenitalia (trenitalia.com)

Pārvietošanās

Sabiedriskais transports

Ūdensautobusus (vaporetti) un autobusus uz ceļiem (Mestre stacija un Lido) apkalpo ACTV. Pieejami divi galvenie ūdensautobusu maršruti: lai nokļūtu no Santa Lucia stacijas un Piazzale Roma staciju, dodieties uz Lielo kanālu pie Rialto un San Marco, izmantojot līnijas Nr.1 vai Nr. 2, vai nu veiciet līkumu ap galveno Venēcijas "salu" uz ziemeļiem vai dienvidiem, izmantojot līnijas Nr.4.1/4.2 vai Nr.5.1/5.2.

Ja dodaties uz Lido, tad ātrākie maršruti būs Nr.6 vai (tikai no San Marco) Nr.10. Ja dodaties uz Murano, izvēlieties Nr.4.2 (Nr. 4.1 dodas tikai vienā virzienā). Ziemeļu lagūnas salas varat sasniegt ar Nr.12 pie Fondamente Nove Venēcijas ziemeļu krastā; lai nokļūtu Torcello pārsēdieties uz Nr. 9 no Burano. Vaporetto biļetes vienā virzienā maksā €7, un tās ir derīgas 60 minūtes. Ja plānojat bieži izmantot ūdensautobusus, labāk iegādājieties ceļojumu karti (€20 uz 24 stundām; līdz €50 par nedēļu). Venice Connected (www.veniceconnected.com) piedāvā atlaides.

Ūdens taksometri

Šīs stilīgās un ātrās motorlaivas ir lielisks veids, kā pārvietoties pa pilsētu, tomēr tas nav lēts prieks. Ja brauksiet no vilciena stacijas uz Rialto vai Svētā Marka laukumu, tad brauciens līdz pieciem pasažieriem (ieskaitot bagāžu) maksās €60, bet, ja no lidostas uz Venēciju vai Lido, tad būs jāšķiras no €100. Katram papildu pasažierim jāmaksā €10 (katram), kā arī €5 par bagāžu. Rezervācija (041 5222303; www.motoscafivenezia.it).

Gondolas

Ceļojums uz Venēciju
Foto: PantherMedia/Scanpix

Gondolas būs lielisks piedzīvojums, tomēr tas nebūs lēti un izmaksās €120 - dienas tarifs par stundu ar gondolu (līdz sešiem pasažieriem). Laikā no plkst. 19.00 līdz 8.00 cenas ceļas līdz €150. Minimālais tarifs ir €80 par 40 minūtēm, kaut gan ne tik noslogotos laikos varat mēģināt tirgoties. Saskaņā ar jaunākajiem noteikumiem, pie gondolu pieturām jābūt izvietotām cenām, lai pasažieri var izteikt savas pretenzijas, ja tiem liekas, ka no viņiem pieprasīta pārāk liela samaksa.

Automašīnu noma

Venēcijā pārvietoties ar automašīnām ir bezjēdzīgi, jo visu uzturēšanās laiku nāksies tās atstāt automašīnu (dārgajos) Piazzale Rome stacijas automašīnu parkos vai Mestre. Automašīnu nomas kompānijas: Avis ( www.avisautonoleggio.it); Budget ( www.budgetautonoleggio.it); Hertz ( www.hertz.it) un Europcar ( www.europcar.it) .

PADOMS

Izbraucienu ar gondolu tikai par 50 eiro centiem varēsiet izbaudīt, ja izmantosiet divu airētāju apkalpotās lielās traghetto (prāmja) gondolas, kas šķērso Lielo kanālu stratēģiski svarīgākajās vietās, piemēram, starp Campo Santa Maria del Giglio (pie Hotel Gritti) un La Salute baznīcu (katru dienu, 9.30-18.00), vai starp San Samuele un Ca' Rezzonico (pirmdiena-sestdiena, 7.45-13.30).

Kas jāzina, pirms doties

Svarīgi kontakti

Neatliekamās palīdzības pakalpojumi: ievadiet 112 (Carabinieri), 113 (valsts policija).
Tūrisma birojs: galvenais birojs atrodas uz lagūnas ar skatu uz promenādi starp San Marco ūdensautobusa pieturu un Piazza (San Marco 2, Palazzina Santi; 041 522 5150; www.turismovenezia.it). Atvērts katru dienu, 10.00-18.00. Citas filiāles atrodas Marco Polo lidostā, Santa Lucia vilcienu stacijā, Piazzale Roman galastacijā un Lido.

Pamatfakti

Valūta: eiro. Lielākā daļa bankomātu pieņem starptautiskās kredītkartes.
Telefona kods: 00 39 041 no ārvalstīm, 041 Itālijā.

Vietējie likumi un etiķete

Venēcija ir kājāmgājēju pilsēta. Šaurās ieliņas, tilti un gaisa tilti ir kā pilsētas lielceļi, tāpēc sēdēšana uz tilta Venēcijā līdzināsies automašīnas novietošanai ceļa vidū.

Itāļi jebkurā situācijā sasveicinās un atvadās. "Buon giorno" no rīta vai "buona sera" pēcpusdienā vai vakarā nenāks par ļaunu, tomēr daudz vienkāršāk ir teikt "ciao". Ja kāds saka "grazie", tad būtu pieklājīgi atbildēt ar "prego".

Ja esat aicināti uz pusdienām vai vakariņām, mājas saimniecei labāk dāviniet ziedus un šokolādi, nevis vīna pudeli.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form