Četras savdabīgi apburošas vietas, kur satiekas dažādu krāsu upes
Foto: Shutterstock

Pasaulē ir neprātīgi daudz neparastu vai apbrīnojamu upju, tomēr tikpat skaisti, cik ir upju loki un to plūdums, varenas ir arī vietas, kur satiekas dažādas upes, bieži radot īstenas krāsu spēles. Šoreiz iepazīstināsim ar četrām īpašām vietām, no kurām vērot divu vai pat vairāku upju krāsainos satikšanās punktus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savdabīgs krustojums Ženēvā, kur satiekas divas upes

Lūk, viena no gleznainākajām vietām Ženēvā, Šveicē (titulattēlā). Tas ir krustojums, kur divas upes saplūst vienā, radot interesantu krāsu miksli.

"Pointe de la Jonction" jeb krustojums, kur satiekas divas upes, proti, Rona un Arva, ir visai maģisks. Arva ir daudz straujāka, tāpēc līdz ar straumi sev līdzi paņem arī baltās smiltis, kas iekrāso upi teju piena baltumā, skaidrots ceļvedī "Geneve". Savukārt Rona, kas nāk no ezera, ir lēnāka un tumšāka. Katra no šīm upēm ir citā tonī, radot īstu krāsu sajaukumu konkrētajām punktā, kur tās saplūst vienā un tālāko ceļu mēro ar nosaukumu Rona.

Kā skaidrots ceļvedī "Geneve", vispiemērotākā vieta šī fenomenālā skata baudīšanai ir tilts, kas atrodas aptuveni 40 metru attālumā no upju "sadursmes" punkta. Tieši tur acīm pavērsies šis savdabīgais skats, kas ir apbrīnas vērts.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form