Eksotiskie galamērķi, kur doties šogad
Foto: Shutterstock

Laikā, kad tūrisma nozarē aizvien raksturīgāk atteikties no liekā, nokļūt savā sapņu zemē, šķērsojot tūkstošiem kilometrus un kontinentu robežas, vairs nav tik dārgi un ekskluzīvi kā vēl pirms dažiem gadiem. Šī gada tālo ceļojumu tendence būs censties redzēt un piedzīvot, prognozē tūrisma operatora "Interlux Travel" Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Kuri ir eksotiskie galamērķi, kur vērts doties 2020. gadā?

Bali, Indonēzija

Bali ir Indonēzijas sala, kura tūristus vilina ar savu savvaļas dabas skaistumu un mieru, nebeidzamajām rīsu terasēm, skaistajām tropu pludmalēm, un īsā laikā šis ir kļuvis viens no populārākajiem Latvijas ceļotāju eksotiskajiem galamērķiem. Viens no gan lielu, gan mazu ceļotāju iecienītiem piedzīvojumiem ir safari parka apmeklējums. Tāpat tiek izmantota iespēja iepazīties ar Komodo varāniem. Interesants apskates objekts ir Plaosana templis, kā arī tādas vietas kā Kerta Goza, Penglipurana, Pura-Besakiha.

Indija

Indija neatstāj vienaldzīgu nevienu. Protams, daudz atkarīgs kur un kādos apstākļos ceļotājs nonāk, jo šeit mijas gan dabas skaistums, gan vietējā kultūra, atšķirīgs ir dažādu sabiedrības slāņu dzīvesveids. Vienā ceļojumā var pagūt redzēt mazu daļu šīs valsts un var sākt, piemēram, apceļojot Deli, Džaipuru, Agrā, Goa. Ceļotāji ar interesi apskata Dudhsagāra ūdenskritumu un garšvielu plantācijas, iepazīst Radžistānas virtuvi.

Eksotiskie galamērķi, kur doties šogad
Foto: Shutterstock

Argentīna

Pagaidām maz izzināti, bet kļūst populārāki ceļojumi uz Dienvidameriku, kurā trešā lielākā valsts ir Argentīna. Tās galvaspilsēta Buenosairesa ir pievilcīga dienā, bet īpaša ir tās naktsdzīve – kultūras un rūpnieciskā, kā arī ostas dzīve mutuļo vienuviet. Ceļotāji labprāt aplūko Argentīnu arī no cita skatupunkta, piemēram, izbraucot ar kuģīti vai prāmi. Kas gan būtu ceļojums uz Argentīnu bez rančo apmeklējuma, jo cilvēki vēlas uzzināt, kā saimnieko laukos. Argentīna ir slavena ar saviem kalniem, lietus mežiem, vīnu, tango pirmsākumiem u.c.

Apvienotie Arābu Emirāti

Ceļotājiem saistošs galamērķis ir Apvienotie Arābu Emirāti, ko līdz šim izzinājuši salīdzinoši maz ceļotāju, bet nokļūšana tajos kļūst aizvien pieejamāka. Populārākā vieta apskatei ir galvaspilsēta Abū Dabī, bet ceļojumā var pagūt paviesoties un izzināt austrumu pasauli arī Dubaijā, Raselhaimā, Omānā vai trešajā lielākajā emirātā – Šārdžā, kurā jūtama īpaši bagāta kultūra. Apvienotajos Arābu Emirātos katrs var atrast izklaides, sākot no debesskrāpju un iespaidīgo tirdzniecības centru, beidzot ar visdažādāko atrakciju, safari džipu braucienu un akvaparku apmeklējumu.

Eksotiskie galamērķi, kur doties šogad
Foto: DELFI

Dienvidkoreja

Korejas pussalā – Dienvidkorejā – vērojams mērens klimats. Dienvidkoreja izceļas ar bagātu, senu vēsturi. Tā ir saistoša gan krāšņas dabas, gan senu piļu, tempļu, kapeņu cienītājiem. Piemēram, apmeklēšanas vērts ir Hvasonas, Konsansona cietoksnis. Vienlaikus valsts attīstās, tiek būvētas modernas celtnes, lielākā lidosta atrodas Inčhonā, ceļotājus aizrauj plašās izklaides iespējas ikdienā un svētkos. Dabas mīļotājus aizrauj kalni, kas aizņem 70 procentus Dienvidkorejas teritorijas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form