Ezeri, kalni un upes: sulīgi košas vietas visā pasaulē, kas ir apbrīnas vērtas
Foto: Shutterstock

Raibu raibas un pat ļoti krāšņas ir šīs vietas visā pasaulē, kas vilina ar saviem toņu mikšļiem! Ja iepriekš stāstījām par pilsētām, kas liek acīm žilbt, tad šoreiz "Tūrisma Gids" izcēlis vairākus sulīgi košus objektus dabā.

Varavīksnes kalns Peru

Ezeri, kalni un upes: sulīgi košas vietas visā pasaulē, kas ir apbrīnas vērtas
Foto: Shutterstock


"Vinicunca" jeb Varavīksnes kalns slejas 5200 metru augstumā Kusko reģionā un pārsteidz ar savu izskatu. Ne velti "National Geographic" šo kalnu atzīmēja kā vienu no piecām vietām, ko obligāti jāaplūko Peru.

Kas interesanti, "New York Times" skaidro, ka šo kalnu vietējie iedzīvotāji atklājuši tikai pirms pieciem gadiem – kad globālās sasilšanās rezultātā no kalna grēdām nokusis sniegs, tādējādi atsedzot brīnumaino skatu. Vieta nekavējoties kļuvusi patiešām ļoti populāra – dienā šo skatu apbrīnot steidz aptuveni 1000 interesentu, tāpēc ļaudis sākuši uztraukties, vai tūrisms neizbojās neskartās dabas burvību.

Daudzu cilvēku prātus nodarbina jautājums, no kurienes kalns ieguvis tā brīnišķās krāsas. Atbilde ir sekojoša – krāsainās svītras radušās minerālu nogulsnēšanās rezultātā, kas gadu gaitā pakļauti erozijai. Kā novērojuši ceļotāji, visspilgtāk toņi iezīmējas vasarā, tāpēc glītākos foto un krāšņākos iespaidus iespējams iegūt tieši tad, skaidro "BuzzFeed".

Taču, lai vērotu šo brīnumu savām acīm, būs visai jāpapūlas un jāmēro ceļš saviem spēkiem – vieta atrodas dziļi kalnos, turklāt pat rūdītākie ceļotāji skaidrojuši, ka, lai arī kalns krāsojas labi pamanāmos toņos, to atrast ir visai grūti, tāpēc pārgājiens gida pavadībā ir vislabākā izvēle, ierosina "Atlas Obscura".

  • Latviešu ceļotāju pieredzi, aplūkojot šo kalnu, meklē te.

Comment Form