Francijas pērle Nica. Ko apskatīt un izbaudīt?
Foto: Shutterstock

Saule, jūra, kalni un krāšņi tērpi - tās ir pirmās lietas, kas nāk prātā, izdzirdot vārdu Nica. Côte d’Azur jeb Franču Rivjēras galvaspilsēta Nica atrodas brīnišķīgā vietā pie Vidusjūras Enģeļu līča. Tā ir vienlaikus vilinoša un rosīga, bet arī glamūrīga un skandaloza vieta, kur jau gadsimtu pulcējas bagātie, varenie un slavenie. Skaidrā un brīnišķīgā gaisma, kas apspīd Vidusjūru, ir tas, kas piesaista šai vietai luksusa cienītājus jau divus gadsimtus, savukārt novakares ēnas vilinās tos, kam patīk iziet sabiedrībā skaistos tērpos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Francijas pērle Nica. Ko apskatīt un izbaudīt?
Foto: ShutterstockNokļūšana

No Rīgas uz Nicu pieejami tiešie reisi, bet turp iespējams aizlidot arī ar pārsēšanos, izmantojot, piemēram, zemo cenu aviokompānijas, tāpat arī ar autobusu vai personīgo auto.

No Nice-Côte d'Azur lidostas ( www.nice.airport.fr) līdz pilsētai ērti var nokļūt ar taksometru, kas dienas laikā izmaksās no 22 eiro līdz 30 eiro, atkarībā no vietas, kur vēlaties izkāpt, bet laikā no plkst. 19.00 līdz 7.00, no 27 eiro līdz 32 eiro. Par ceturto personu un bagāžu, taksometra vadītājs iekasēs papildu samaksu.

Lētāks variants būs starppilsētu autobuss, kas vienā virzienā izmaksā sešus eiro, bet pēc tā būs derīga arī Nicas autobusos un tramvajos visas dienas garumā.

Lidostā jāizvēlas autobuss Nr. 98 vai Nr. 99, kas atiet ik pēc 30 minūtēm un apkalpo abus lidostas terminālus. Autobusa Nr. 98 galapunkts ir tieši pilsētas centrā, savukārt Nr. 99 – galvenajā dzelzceļa stacijā. Ceļotāji bez bērniem un lielas bagāžas var izmantot motociklu taksometru pakalpojumus, kas pieejami no lidostas līdz Nicas centram. Tas izmaksās aptuveni 30 eiro.

Francijas pērle Nica. Ko apskatīt un izbaudīt?
Foto: Shutterstock

Kruīzi

Nicā ir divas ostas – pilsētas kuģu piestātne un Villefranche-sur-Mer osta ir brīnišķīga, jo atrodas vienā no Vidusjūras skaistākajiem līčiem. Nicir iecienīta kruīzu osta – tur viesus sagaida tūrisma biroju apkalpojošais personāls, kas nodrošina ar nepieciešamo informāciju. Līdz vecpilsētai un pilsētas centram no ostas ir patīkama 20 minūšu ilga pastaiga. Ja tomēr tas šķiet pārāk nogurdinoši, tad pieejami arī taksometri, tūrisma sezonas laikā arī starppilsētu autobusi.


Ja piestājat Villefranche ostā, tad brauciens līdz līcim būs īpaši skaists un skatam pavērsies izcilas ainavas – kalni, jūra, saule, debesis, un tas viss ieskauj nelielu pilsētiņu. Ja laiks ir ierobežots, ieteicams doties aplūkot pašu Villefranche pilsētiņu. Tā ir jauka Vidusjūras vieta pašā piekrastē, kur ir skaistas ainavas un labas iepirkšanās iespējas – būsiet aizņemti vismaz pāris stundas, turklāt paspēsiet arī ieturēt arī kārtīgu lenču vai pusdienas. Ja brīvas ir vairāk nekā pāris stundas, jādodas uz Nicu. 

Ostā pieejami taksometri, tomēr, nokļūšanai uz Nicu, tikpat vienkārši un daudz lētāk būs izmantot autobusu (brauciena ilgums – 12 minūtes; cena – 1,50 eiro), bet ar vilcienu brauciens ilgs tikai septiņas minūtes un biļetes cena ir 1,60 eiro. Ostā izveidotais tūrisma birojs sniedz informāciju par to, kur atrodas pieturas. Transporta pakalpojumi ir regulāri un pieejami visu dienu.

Pārvietošanās

Pastaigas

Izstaigāt Nicu ir itin vienkārši, piemēram, vecpilsēta (Vieux Nice) paredzēta tikai kājāmgājējiem. Ielas ir pārāk šauras, lai pa tām varētu pārvietoties kāds transporta līdzeklis. Pie obligātajiem apskates objektiem pieskaitāms Matisse muzejs un garā Promenade des Anglais; šie tūrisma objekti pietiekami nogurdinās kājas, bet no tā varat izvairīties, izmantojot Nicas tūristu autobusus un sabiedrisko transportu.

Autobusi un tramvaji

Autobusu un tramvaju pakalpojumi ir salīdzinoši lēti. Jaunā tramvaju sistēma ir ļoti ērta un ar tās palīdzību iespējams nokļūt visos apskates objektos. Maksa par braucienu, pērkot vienreizējo biļeti, ir tikai 1,50 eiro. Biļete ļauj izmantot transporta pakalpojumus 74 minūtes, pieļaujot vienu pārsēšanos. 

Biļeti nevarēsiet izmantot atpakaļceļam, pat ja tas ir iepriekš minēto 74 minūšu ietvaros. Lai atgrieztos, nepieciešams iegādāties atpakaļceļa biļeti. Tāpat šo biļeti par 1,50 eiro nevarēsiet izmantot starppilsētu autobusos Nr. 98 un Nr. 99, kas kursē starp pilsētu un lidostu.

Ja vēlēsieties doties ārpus Nicas, tad iegādājieties Ticket Azur (arī izmaksās 1,50 eiro), kuru var izmanot ne tikai visā pilsētas autobusu un tramvaju tīklā, bet arī autobusos, kas kursē pa Alpes-Maritimes departamentu, kas ir lauku rajons.

Kopumā, sabiedriskā transporta sistēma Nicā ir izcila. Samaksājot pusotru eiro nokļūsiet ne tikai Matisa muzejā, bet arī Kannās, Monako un Antibā. Sabiedriskā transporta biļetes iespējams iegādāties autobusu vai tramvaju pieturās, no autobusu vadītājiem, vai arī aģentūrās, kas atrodas 3 Place Masséna un 29 Avenue Malaussena. Biļetes ir jākompostrē katru reizi, kad iekāpjat kādā citā autobusā vai tramvajā. Ja to aizmirst, riskē ar to, ka būs jāmaksā 29 eiro soda nauda. Vairāk informācijas: www.lignesdazur.com.

Braukšana ar velosipēdiem

Nica ir piemērota vieta braukšanai ar velosipēdu un skrituļslidām, it īpaši, ja to darīsiet garajā Promenade des Anglais. Līdzko ieradīsieties šajā vietā, redzēsiet, ka tā dara daudzi un pašiem gribēsies šiem cilvēkiem pievienoties. 

Velosipēdu noma pieejama Holiday Bikes, (www.loca-bike.fr), kas atrodas 4 Rue Meyerbeer, netālu no jūras piekrastes; velosipēdi un skrituļslidas pieejamas arī Roller Station (www.roller-station.fr), kas atrodas 49 Quai des Etats-UnisPromenade des Anglais pagarinājumā. Velosipēds izmaksās no aptuveni 15 eiro par dienu, rolleri – septiņi eiro par pusi dienas, bet 8 eiro visu dienu.

Var izmantot arī Nicas vietējos Vélo Bleu pilsētas velosipēdus (www.velobleu.org). Pilsētā ir aptuveni 175 velostacijās, un tajās pieejami 1750 velosipēdi. Iespēja īrēt šos riteņus maksā 1 eiro. Pēc tam, tas samaksāts, pirmās 30 minūtes būs bez maksas, nākamās 30 minūtes līdz vienai stundai izmaksās eiro, bet pēc tam jāmaksā divi eiro par katru stundu. Rezervēt velosipēdus iespējams arī tiešsaistē. Pēc tam var ierasties jebkurā no velostacijām ar savu bankas karti un mobilo telefonu. Tad jāzvana uz vietējo tālruņa numuru 04 3000 3001, nosaucot savu kartes numuru un pakalpojuma sniedzēji, apstiprinājuši numuru, atbloķēs velosipēdu. 

Apsveriet iespēju pārvietoties arī ar segveju. Viss, kas jādara – jāuzkāpj uz tā un jādodas piedzīvojumos. Noma par vienu stundu un tūre gida pavadībā maksā 30 eiro, divas stundas – 50 eiro. Segway Mobilboard atrodas 2 Rue Halévy ( www.mobilboard.com).

Francijas pērle Nica. Ko apskatīt un izbaudīt?
Foto: Shutterstock

Auto noma

Ja esat apmetušies Nicā uz īsu brīdi, tad aizmirstiet par automašīnām. Tāpat kā lielpilsētās, arī Nicā automašīnas vadīšana, novietošana, kā arī jebkas cits, kas saistīts ar privātu motorizētu transportlīdzekli, sagādās tikai galvassāpes. Tā kā Nica atrodas tuvu Itālijai, arī šeit automašīnu nomas uzņēmumi īpaši "jūtīgi" uztver nelielus skrāpējumus un bojājumus uz automašīnām.

Ja tomēr izlemts par labu auto īrei, tad plašs nomas uzņēmumu piedāvājums pieejams Nicas lidostā. 

Vilcieni

Nicā un tās apkaimē ērti var pārvietoties arī ar vilcienu – tas nemaksā daudz vairāk kā autobuss, un ļauj ērti aplūkot reģiona ainavas. Vilciens virzās gar piekrasti, piedāvājot ainavas, kuras, braucot ar automašīnu, nekad nepaspēsiet ieraudzīt. Tāpat tas ļauj izbaudīt kalnu burvību, pretstatā automašīnām, kuras aiz sevis atstāj tikai putekļu mākoni. Vasaras laikā, no jūnija līdz septembrim, izdevīgi iegādāties Carte Zou, kas ļauj neierobežotu skaitu reižu braukt ar visiem vilcieniem, kas ir pieejami Alpes Maritimes departamentā. Šī karte maksā 15 eiro. Ģimenēm būs izdevīgi iegādāties Carte Isabelle, kas ļauj neierobežoti pārvietoties ar Côte-d'Azur vilcieniem par 35 eiro. Karte paredzēta ģimenēm, kurās ir četri cilvēki, ieskaitot divus bērnus, kas jaunāki par 16 gadiem. Trīs dienu ģimenes biļete izmaksās 80 eiro.

Ieteikums

Izdevīgi varētu būt iegādāties French Riviera Pass. Šī caurlaide paredz ieeju muzejos, kas nav pieejami bez maksas, tūri ar autobusu un ieeju daudzās citās tūrisma vietās, kas atrodas Côte d'Azur, Monako un Antibā. Šī caurlaide nodrošina arī atlaides atsevišķos veikalos, kā arī bezmaksas šampaniešu glāzes dažos kazino. Karte maksā 26 eiro uz 24 stundām, 38 eiro uz 48 stundām un 56 eiro uz 72 stundām. Tās var iegādāties arī internetā www.nicetourisme.com vai Nicas tūrisma birojā (www.nicetourisme.com), 5 Promenade des Anglais.Tags

Nica Sarakstu karuselis Nica Francija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form