Iespaidīgas, košas un neparastas sienas, kuras iecienījuši ceļotāji
Foto: Shutterstock

Īstiem māksliniekiem ne vienmēr obligāti nepieciešams audekls, otas un krāsas, lai radītu iespaidīgus, neprastus un pat savdabīgus mākslas darbus. Dažkārt pietiek ar izdomu, nejaušu sakritību un neatlaidību, lai jebkura vieta kļūtu par visas pasaules tūristu iecienītu galamērķi un fotogrāfiju fonu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šoreiz ''Tūrisma Gids'' virtuāli iepazīstina ar piecām sienām, kas politiskas pārliecības, nejaušības, dziļi personīgu vai citu iemeslu dēļ kļuvušas par sava veida mākslas darbiem, kas ik gadu pulcē neskaitāmi daudz viesu.

Bušvikas kolektīvs

Bušvikas kolektīvs ir apkaime Bruklinā, Ņujorkā, kas vienuviet pulcē pasaulslavenu ielu mākslinieku gleznojumus, stāstīts ''Your Brooklyn Guide''. Pirmais sienu gleznojums apkaimē parādījās 2011. gadā, kad Bušviku vietējais iedzīvotājs Džo Fokalora zaudēja abus vecākus un vēlējās atdzīvināt apkārtējo vidi. Tā apkaime kļuva par brīvdabas galeriju, kurā ikviens ir laipni aicināts apgleznot sienas, tādējādi izpaužot savas sāpīgās pieredzes un atmiņas.

Iespaidīgas, košas un neparastas sienas, kuras iecienījuši ceļotāji
Foto: Shutterstock

Ik gadu Bušvika apkaimē arī notiek plaša mēroga ballīte, uz kuru ierodas slaveni vietējie, nacionālie un starptautiskie mākslinieki, kuri apkaimes sienas izdaiļo no jauna. Vērienīgo sienu gleznojumu dēļ Bušvika kolektīvs kļuvis par vienu no iecienītākajām apskates vietām Ņujorkā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form