Īrija kā ceļojuma galamērķis: iemesli, kāpēc turp doties šajā gadā
Foto: Shutterstock

Īrija ir skaists ceļojuma galamērķis – tā pārsteigs gan ar rosību pilsētās, gan vēsturi, gan varenajiem dabas brīnumiem, kas apbrīnā liks elpai aizrauties. Kas vilinoši – uz Īrijas galvaspilsētu no Rīgas ar tiešo reisu var aizlidot gan ar lidsabiedrību "airBaltic", gan "Rynair". Ko tad šajā valstī aplūkot? Padomos dalās Īrijas vēstniecības Latvijā pārstāvji.

Dublina un tās dzīvīgā atmosfēra

Ik viens, kas pabijis Īrijas galvaspilsētā, var apgalvot, ka pilsētā nemitīgi kūsā dzīvība. Mazliet vairāk kā trīs stundu lidojumā no Rīgas varēsi izbaudīt bagātīgu izklaides iespēju klāstu – iespaidīgu pilsētas arhitektūru, muzejus, kultūras pasākumus, kā arī iepazīties ar īriem raksturīgo bāru kultūru.

Apmeklējot pilsētu, ieteicams iegādāties "Dublin Pass" jeb pilsētas karti, kas ļaus tās īpašniekiem bez maksas iekļūt vairāk nekā 30 apskates vietās, kā arī sniegs atlaides sabiedriskajam transportam, vairākos restorānos, veikalos, un pat teātrī. Pēc kārtīgas pilsētas iepazīšanas ar īriem raksturīgo viesmīlību var apciemot kādu no Dublinas krodziņiem, dzīvās mūzikas pavadījumā, nobaudot vietējā alus glāzi. Leģendārais "Tempļa bārs" Dublinas vecpilsētas kultūras kvartālā neatstās jūs vienaldzīgu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form